Aktualności

Jamajka - przewodnik turystyczny

Jamajka Loty, noclegi, atrakcje Jamajki. Wyczerpujący przewodnik po Jamajce, z którego dowiesz się wszystkiego na temat tego pięknego kraju. Od miejsc wartych odwiedzenia po obecną sytuację z handlem i uprawą popularnej na wyspie ganji.

Data publikacji: 2020-10-09 09:06:11

Kuchnia grecka - informacje i najpopularniejsze dania

grecja jedzenie Jedzenie w Grecji. Kuchnia Grecka, zaraz obok zabytków, historii i wspaniałych plaż, stanowi jedną z największych atrakcji państwa. Zapraszamy do naszego przeglądu po najlepszych daniach kuchni greckiej.

Data publikacji: 2020-09-16 12:10:44

Najlepsze muzea w województwie podlaskim

Podlasie muzeum Lista najlepszych muzeów na Podlasiu. Podlasie jest najrzadziej odwiedzanym przez turystów województwem w Polsce. Mimo to Podlasie posiada kilka muzeów, które byłyby duża atrakcją w każdym województwie w Polsce. Przejrzyj z nami naszą listę najlepszych muzeów na Podlasiu!

Data publikacji: 2020-08-23 23:35:56

Wycieczka po Berlinie śladami serialu Dark

Wycieczka śladami serialu Dark Serial Dark kręcono w większości w Berlinie. Wybraliśmy się do Niemiec aby zwiedzić Berlin i jego okolice śladami serialu Dark! Zobacz, jak miejsca pokazane w serialu wyglądają naprawdę. Jeżeli będziesz w Berlinie możesz sam zorganizować taką wycieczkę - wszystko uda Ci się zobaczyć w 1 dzień!

Data publikacji: 2020-08-17 15:14:48

Wiza do Rosji - poradnik na 2020 rok

Wiza Dostajemy wiele zapytań o wizę do Rosji. Rosja coraz bardziej otwiera się na turystów, już teraz część Rosji można zwiedzić na e-wizie. A w 2021 roku otrzymanie wizy do Rosji będzie dużo łatwiejsze - Rosja udostępni elektroniczny system wiz na cały kraj. Dowiedz się wszystkiego na temat wyrobienia wizy do Rosji i sprawdź, jak będzie wyglądało wyrobienie wizy do Rosji w 2021 roku!

Data publikacji: 2020-08-14 20:17:46

Co warto zobaczyć na Santorini?

SantoriniCo warto zobaczyć na Santorini? Wyspa Santorini posiada wiele atrakcji, które warto odwiedzić między wylegiwaniem się na plaży. Jako że koronawirus i przerwa w podróżowaniu to doskonały czas na nadrobienie i opisanie odwiedzonych miejsc, zapraszamy do naszej listy atrakcji na Santorini.

Data publikacji: 2020-08-12 15:33:27

Wywiad ze Specjalistką od wakacji, czyli Martą Knasiecką - rozmawiamy o przyszłości branży turystycznej

Marta Knasiecka - wywiadMimo niepewnej sytuacji świat wraca powoli do normalności. Do normalności starają się również wrócić biura podróży, które były jednymi z pierwszych, którzy ucierpieli z powodu koronawirusa. Jak ich sytuacja wygląda teraz, w środku sezonu, po otwarciu się części państw i przywróceniu części ruchu lotniczego? Rozmawiam o tym z Martą Knasiecką, znaną w internecie jako Specjalistka od wakacji.

Data publikacji: 2020-07-30 18:05:28

Islandia - przewodnik turystyczny

ReykjavikPrzygotowaliśmy dla Was przewodniki turystyczne po Islandii oraz Reykjaviku. Od kilku lat Islandia cieszy się ogromną popularnością. Z tego powodu coraz częściej mówi się o ograniczeniu liczby turystów, którzy będą mogli odwiedzać wyspę. Wszystko w trosce o zadeptywaną i niszczoną przyrodę. Warto wobec tego odwiedzić tą niezwykłą krainę jak najszybciej!

Data publikacji: 2020-07-28 07:51:53

Maroko - przewodnik turystyczy

MarrakeszPrzygotowaliśmy przewodniki turystyczne po Maroko oraz Marrakeszu - coraz więcej osób zaczyna ponownie podróżować po świecie. Może warto pomyśleć o locie do Maroko? Z naszych tekstów dowiesz się wszystkiego, co potrzeba - jak tanio polecieć do Maroko, gdzie spać, jak poruszać się wewnątrz kraju i wiele więcej!

Data publikacji: 2020-07-18 13:48:50

Najpopularniejsze oszustwa na wakacjach

Bezpieczeństwo na wakacjachNajpopularniejsze oszustwa na wakacjach - jak nie dać się oszukać na wakacjach? Pomoże w tym znajomość najpopularniejszych sposobów na oszukanie podróżnika. Zapraszamy do naszego przeglądu najpopularniejszych oszustw, jakie mogą nam się przytrafić na wyjeździe.

Data publikacji: 2020-06-25 15:48:40

Śmierć Karoliny Moriggi w Egipcie [PUBLICYSTYKA]

Karolina Moriggi śmierćPrzed Wami kolejny tekst dotyczący zaginięć podróżników! Dzisiaj zwrócimy uwagę na sprawę śmierci Karoliny Moriggi w Egipcie. Autorką tekstu jest riley24, znana w internecie autorka tekstów kryminalnych.

Data publikacji: 2020-06-22 23:20:58

Najlepsze plaże na Gwadelupie

GwadelupaPrzedstawiamy najlepsze plaże na Gwadelupie - Na Gwadelupie spędziliśmy koniec roku 2019. Zapraszamy do przejrzenia naszego subiektywnego przeglądu ukazującego najpiękniejsze plaże Gwadelupy.

Data publikacji: 2020-05-31 00:27:09

Gwadelupa - przewodnik turystyczny

GwadelupaPrzewodnik po Gwadelupie - Na Gwadelupie spędziliśmy koniec roku 2019. Zapraszamy do najbardziej obszernego przewodnika po Gwadelupie, jaki znajdziecie w internecie.

Data publikacji: 2020-04-29 23:53:50

Jak koronawirus wpłynie na turystykę? - wywiad

Jak koronawirus wpłynie na turystykęJak koronawirus wpłynie na turystykę? - Rozmawiam z właścicielem hotelu, właścicielką biura podróży, wynajmującym mieszkania na Airbnb oraz pracownikami z branży na temat tego, jak koronawirus wpłynie na branżę podróżniczą. Zapraszam do lektury.

Data publikacji: 2020-03-25 20:10:53

Co zrobić, jeżeli nie mam biletu powrotnego, a żadają go na lotnisku?

bilet powrotny nie mamBrak biletu powrotnego - Czasem kupujemy bilet lotniczy wyłącznie w jedną stronę, a państwo, do którego lecimy wymaga, żebyśmy po wylądowaniu na lotnisku i odprawie pokazali bilet powrotny. Co zrobić, jeżeli musimy pokazać bilet powrotny, a takiego nie mamy?

Data publikacji: 2020-03-24 20:35:28

Kiedy jechać na Karaiby?

Kiedy jechać na KaraibyKiedy jechać na Karaiby? Czy warto lecieć na Karaiby w porze deszczowej? W porze deszczowej odwiedziłem trzy kraje na Karaibach. Sporo osób obawia się podróżowania na Karaiby w porze deszczowej. Staram się wytłumaczyć, dlaczego nie ma się czego obawiać.

Data publikacji: 2020-03-09 10:36:26

Zaginięcie Amy Bradley na Karaibach [PUBLICYSTYKA]

Amy BradleyPrzed Wami kolejny tekst dotyczący zaginięć podróżników! Dzisiaj zwrócimy uwagę na sprawę zaginięcia Amy Bradley na podróżniczym statku na Karaibach. Autorką tekstu jest riley24, znana w internecie autorka tekstów kryminalnych.

Data publikacji: 2020-02-12 19:28:31

Jak tanio podróżować z biurem podróży?

plażaJak podróżować tanio z biurem podróży? [PORADNIK]. Gdzie znaleźć dobre oferty biur podróży? Na co zwrócić uwagę? Jakie są najlepsze oferty biura podróży? Na wszystkie pytania odpowiadamy w naszym poradniku - jak tanio podróżować z biurem podróży. .

Data publikacji: 2019-12-22 13:48:18

Szukałem Polski w Ameryce Południowej - ruszam z vlogiem!

Pomnik polski w ItaiopolisWróciłem właśnie z Ameryki, w której zbierałem materiały do mojej nowej książki. Będzie to zbiór reportaży dotyczących Polonii w Ameryce Południowej. Miałem ze sobą kamerę i równocześnie ruszam z vlogiem. Obejrzyj trailer z podróży!

Data publikacji: 2019-08-13 22:18:24

7 największych atrakcji... których już nie ma

Pałac Saski w WarszawieZnane na całym świecie miejsca, które już nie istnieją. O ile większość z nas potrafi wymienić dziesiątki największych atrakcji na świecie, o tyle niejeden czytelnik będzie miał problem ze wskazaniem jakiejś atrakcji, której nie ma już na tym świecie. Przygotowaliśmy dla Was listę 7 wielkich atrakcji, których już nie ma. Wszystkiemu winna natura oraz ręka człowieka.

Data publikacji: 2019-02-21 20:15:59

Air China - opinie

Opinie o Air ChinaAir China - ocena linii lotniczych. Mieliśmy ostatnio kilkadziesiąt fantastycznych ofert Air China, które umożliwiły loty z Polski do Azji za mniej niż 1500 PLN. Miałem okazję lecieć Air China już kilka razy, dlatego napisałem swoją recenzję tych linii lotniczych.

Data publikacji: 2019-01-12 20:16:55

Zatoka Halong - PORADNIK - jak najlepiej się dostać i jak wykupić rejs po Halong

Zatoka HalongJak najlepiej wykupić rejs na Halong? Wróciliśmy niedawno z Wietnamu. Postanowiliśmy sprawdzić na miejscu, jak najtaniej dostać się do Halong i jak najlepiej wykupić rejs statkiem po zatoce Halong. Zapraszamy do lektury naszego rozbudowanego przewodnika po Halong.

Data publikacji: 2019-01-05 18:32:04

Karta Revolut - czy warto ją wyrobić i jak działa [PORADNIK]

RevolutKarta Revolut - czy warto ją wyrobić? Przygotowaliśmy obszerny poradnik o karcie Revolut. Od marca tego roku korzystaliśmy z niej w kilku krajach. Jak przełożyło się to na nasze oszczędności i komfort podróżowania?

Data publikacji: 2018-12-22 19:06:49

Jak podróżować tanio z biurem podróży [PORADNIK]

plażaJak podróżować tanio z biurem podróży? [PORADNIK]. Gdzie znaleźć dobre oferty biur podróży? Na co zwrócić uwagę? Jakie są najlepsze oferty biura podróży? Na wszystkie pytania odpowiadamy w naszym poradniku - jak tanio podróżować z biurem podróży. .

Data publikacji: 2018-12-03 00:04:37

Tajemnicze zaginięcie Larsa Mittanka w Bułgarii [PUBLICYSTYKA]

Lars MittankPrzed Wami drugi tekst dotyczący zaginięć podróżników! Dzisiaj zwrócimy uwagę na sprawę zaginięcia Larsa Mittanka w bułgarskich Złotych Piaskach. Autorką tekstu jest riley24, znana w internecie autorka tekstów kryminalnych.

Data publikacji: 2018-11-24 20:25:00

Republika Zielonego Przylądka - przewodnik turystyczny

samolotPrzewodnik po Republice Zielonego Przylądka. Mój kolega prowadzący bloga Antek w prodróży wrócił właśnie z Republiki Zielonego Przylądka. Napisał poradnik na temat tego miejsca - jak najtaniej dolecieć i podróżować między wyspami, co warto zobaczyć oraz wiele więcej.

Data publikacji: 2018-10-25 18:55:03

Wielcy podróżnicy - Stefan Szolc-Rogoziński

Stefan Szolc-RogozińskiCzy Polska miała zapędy kolonialne? Obeznani z tematem orientują się z koncepcją pozyskania od Francuzów Madagaskaru w 20-leciu międzywojennym, inni mogą kojarzyć Nową Kurlandię z XVI wieku. Mało kto wie jednak o Stefanie Szolc-Rogozińskim, który założył polską kolonię w Afryce. Ruszam z nowym cyklem - co jakiś czas przedstawię Wam wielkich Polaków-podróżników!

Data publikacji: 2018-10-17 17:33:43

Wywiad z Mateuszem Jakubowskim - o podróżach, napadzie i wydaniu książki

Pan od książek wywiadPortal wSzczecinie.pl oraz Pan od książek przeprowadzili ze mną wywiad. Rozmawiamy o wielu sprawach, m.in. o najdziwniejszych noclegach, jakie mi się przytrafiły, o bezpieczeństwie i o tym jak nas napadli w Kambodży, o odpowiednim przygotowaniu do wyjazdu oraz o tym, czy samodzielne podróżowanie jest naprawdę odkrywcze, a biura podróży są złe. Zapraszam do oglądania!

Data publikacji: 2018-10-02 21:08:42

Błędy systemów lotniczych - error fare - o co chodzi?

PieniądzeCzasem można znaleźć loty w niewiarygodnie niskich cenach. Przykłady z kilku ostatnich lat: Tokio za 277 PLN, Pekin za 408 PLN, Nowy Jork za 578 PLN, Rio de Janeiro za 738 PLN, czy Australia za 234 GBP. To w większości przypadków tak zwany error fare (błąd cenowy). Skąd takie ceny? O co chodzi z błędami cenowymi?

Data publikacji: 2018-09-16 13:11:50

Tajwan - przewodnik turystyczny

TajwanPrzewodnik po Tajwanie. Jak najtaniej dolecieć, czy często zdarzają się promocje na loty do Tajwanu? A ponadto informacje o tym, jak najtaniej podróżować wewnątrz państwa i żyć na miejscu.

Data publikacji: 2018-09-14 20:38:47

Tajemnicze zaginięcie Lisanne Froon i Kris Kremers w Panamie [PUBLICYSTYKA]

Zaginięcie Lisanne Froon i Kris KremersRozkręcamy dział "Publicystyka"! Dawno nie wrzucaliśmy niczego nie związanego bezpośrednio z budżetowym podróżowaniem. Przed Wami pierwsza część nowej, świetnej serii artykułów o tajemniczych zaginieniach turystów. Autorką jest riley24, znana w internecie autorka tekstów kryminalnych.

Data publikacji: 2018-08-26 15:04:43

Wypad na weekend - 6 pomysłów na nietuzinkowy wyjazd na weekend

Rumunia wulkanyWypad na weekend - 6 pomysłów! Nie będziemy sztampowo pisali o Londynie czy Barcelonie, zamiast tego przedstawiamy Ci 6 pomysłów na nietuzinkowy, tani wypad na weekend.

Data publikacji: 2018-08-22 20:09:32

Przewodniki po państwach Ameryki Centralnej

KostarykaPrzewodniki po państwach Ameryki Centralnej. Szykuję się powoli do kolejnego, tym razem długiego wyjazdu. Rozmawiam z podróżnikami i zbieram informację. Z tego powodu przygotowałem przewodniki turystyczne po krajach: Kostaryka, Gwatemala, Honduras, Belize, Nikaragua, Salwador i Panama.

Data publikacji: 2018-08-19 22:58:33

Opowiem w Szczecinie o tym, jak samodzielnie wydać książkę

Mateusz JakubowskiZostałem zaproszony na szczeciński Social Media Czwartek, na którym opowiem, jak wydać książkę, zadbać o nią prawnie, wypromować ją i sprzedać. Będzie to bardzo ciekawe case study, które pokaże, jak wydanie Encyklopedii Taniego Zwiedzania wyglądało od środka.

Data publikacji: 2018-07-24 20:37:28

Moskwa - przewodnik turystyczny - informacje aktualne na 2018 rok

MoskwaPrzewodnik po Moskwie. Zapraszamy do rozbudowanego poradnika podróżowania o Moskwie. W artykule masa aktualnych informacji, które pomogą Ci zorganizować tani wyjazd do stolicy Rosji. 

Data publikacji: 2018-07-05 00:22:39

Wywiad - Michał Pater z Autostopem na koniec świata

Michał PaterWywiad z Michałem Paterem z Autostopem Na Koniec Świata. Jak to jest prowadzić jeden z najpopularniejszych kanałów podróżniczych na YouTube? O czym należy pamiętać? Jak do tego podejść? Na co uważać i czego się wystrzegać?

Data publikacji: 2018-06-20 11:55:58

Karolina Bednarz - Kwiaty w pudełku - recenzja

Karolina Bednarz - Kwiaty w pudełkuMimo, że byłem w Japonii na krótkim, turystycznym wyjeździe w 2012 roku, moja wiedza na jej temat nie wybiega znacząco ponad przeciętną wiedzę Polaków. Blog Karoliny Bednarz, W krainie tajfunów, to jeden z niewielu, które w miarę regularnie obserwuję. Kiedy autorka wydała książkę – zbiór reportaży o Japonii, uznałem, że to idealny moment, aby przysiąść do Japonii na trochę dłużej.

Data publikacji: 2018-06-07 08:41:15

Karty zniżkowe dla turystów - które są najlepsze?

karta miejskaPodróżniczych kart jest naprawdę sporo. Każda oferuje co innego. ISIC, YHA, Euro26, BBH, VIP Backpackers i inne - czy warto je zamówić? Czym się różnią? Ile kosztują? Zapraszamy do naszego przewodnika po turystycznych kartach zniżkowych.

Data publikacji: 2018-05-22 18:05:31

Azja - zaktualizowano wszystkie przewodniki turystyczne

TokioWszystkie przewodniki po krajach azjatyckich zostały zaktualizowane. To była bardzo ciężka praca. Zaktualizowałem wszystkie przewodniki turystyczne po krajach Azji. W ten sposób na stronie znajdziecie aktualne informacje na 2018 rok!

Data publikacji: 2018-04-26 18:58:49

Wywiad z tajemniczym klientem odwiedzającym hotele - Kariną Sapiehą

Jak to jest być tajemniczym klientem, który jeździ po świecie i odwiedza hotele? Rozmawiam z Kariną Sapiehą, hotelowym tajemniczym gościem! Z wywiadu dowiemy się, jak wygląda taka praca oraz spojrzymy na hotele okiem eksperta. Wywiad jest powrotem do comiesięcznych wywiadów na stronie!

Data publikacji: 2018-04-08 18:57:43

To były szalone 3 miesiące - kilka słów po wydaniu książki

Ostatnie 3 miesiące były szalone! Po wydaniu książki sporo podróżowałem, głównie po Polsce, gdzie miałem okazję odbyć kilka spotkań autorskich, na których mogłem opowiedzieć o tym, jak budżetowo podróżować. To także czas wielu wspaniałych rozmów, mojego występu w telewizji, kilku wywiadów oraz spotkania z Wami - poznałem naprawdę wiele wspaniałych osób, za co bardzo dziękuję!

Data publikacji: 2018-03-18 18:28:16

Encyklopedia Taniego Zwiedzania już dostępna!

Odbyła się premiera książki! Można kupować ją pod adresem www.EncyklopediaTaniegoZwiedzania.pl. Zapraszam serdecznie do kupowania - książka jest świetnym prezentem na nadchodzące święta - kupując dwa lub trzy egzemplarze książki otrzymasz rabat oraz prezenty, m.in. power bank!

Data publikacji: 2017-12-02 18:36:38

Encyklopedia Taniego Zwiedzania - przedsprzedaż ruszyła!

Ruszyła przedsprzedaż mojej książki! Od kilku dni można kupować moje dzieło, liczącą 288 stron książkę "Encyklopedia Taniego Zwiedzania". Zapraszam do zapoznania się nią, jestem pewien, że dzięki tej książce zaoszczędzisz sporo pieniędzy na swojej następnej podróży!

Data publikacji: 2017-11-16 20:51:48

Wydaję książkę - Encyklopedię Taniego Zwiedzania

Encyklopedia Taniego ZwiedzaniaWydaję książkę! Musiał w końcu nadejść czas, kiedy zechcę podzielić się z Wami całą swoją wiedzą dotyczącą budżetowego podróżowania. Po 6 latach, od dnia rozpoczęcia prac nad stroną, przedstawiam Wam swoją fantastyczną, liczącą 288 stron, książkę!

Data publikacji: 2017-11-09 12:22:08

Dominikana - przewodnik turystyczny

Dominikana, plaża Playa RinconWracam po przerwie spowodowanej wyjazdem do Dominikany i Haiti. W najbliższym czasie pojawi się trochę tekstów na temat tych miejsc. Na początek zapraszam do przewodnika po Dominikanie, z którego dowiesz się, jak najtaniej dolecieć na wyspę i co na niej robić.

Data publikacji: 2017-10-31 08:52:12

Najgłupsze wypowiedzi polskich pasażerów - część druga

najgłupsze wypowiedzi polskich pasażerów"Dzień dobry, poproszę o miejsce przy oknie. I z balkonem." - czasem na lotniskach pojawiają się i takie kwiatki. Zapraszamy do przeglądu drugiej części najgłupszych wypowiedzi polskich pasażerów!

 
Data publikacji: 2017-09-23 00:10:52

Wywiad z Emilem Truszkowskim, organizatorem wycieczek do Korei Północnej

Emil Truszkowski Pozdro z KRLD"Wy chcecie, żeby w KRLD było źle!" - wywiad z Emilem Truszkowskim. Człowiekiem, który postanowił odwiedzić Koreę Północną. Na miejscu przekonał się, że KRLD to nie tylko testy rakietowe i Kim, ale także miliony zwykłych, podobnych do nas obywateli, którzy starają się prowadzić normalne życie. Kraj odwiedził kilkukrotnie, a z czasem sam zaczął organizować wycieczki do KRLD dla Polaków.

Data publikacji: 2017-09-03 22:04:53

Tyraspol - przewodnik turystyczny

Tyraspol Naddniestrze MołdawiaByliśmy w Tyraspolu. Jako miłośnik historii jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Oczywiście raczej nie pozytywnym (bo jak można patrzeć przychylnym okiem na pomnik czy ulicę Lenina), jednak Tyraspol na pewno wywołuje wiele emocji...  

Data publikacji: 2017-09-02 20:22:34

Nowe przewodniki - Londyn, Liverpool, Birmingham i Sheffield

Londyn AngliaPrzewodniki po angielskich miastach. Po wizycie w Anglii pora na aktualizację tekstów dotyczących Anglii i stworzenie kolejnych przewodników turystycznych. Zapraszamy do nowych tekstów: przewodnik po Londynie, przewodnik po Birmingham, przewodnik po Sheffield, przewodnik po Liverpoolu. Uaktualniliśmy również nasz przewodnik po Anglii.

Data publikacji: 2017-08-29 17:43:15

Wywiad z Wojciechem Dąbrowskim

Wojciech Dąbrowski podróżnikWojciech Dąbrowski to jedna z chodzących, podróżniczych legend. To człowiek, który podróżuje od 50 lat, odwiedził wszystkie uznane państwa na świecie i odbył 12 podróży dookoła świata.  Miałem okazję przeprowadzić z Panem Wojtkiem wywiad, do którego serdecznie zapraszam. Rozmawiamy m.in. o tym, jak na przestrzeni 50-ciu lat zmienił się świat i sposób podróżowania. Oraz jakie były kiedyś sposoby na "tanie zwiedzanie". Tym samym od dzisiaj w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będę zamieszczał na stronie wywiad z ciekawą postacią ze świata podróży.

Data publikacji: 2017-08-06 19:33:41
« Poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
 

Nasz kanał na YouTube


Facebook
 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ