Holandia - Museumkaart - recenzja i poradnik

Karta miejska w Rzymie Roma Pass

Museumkaart pozwoli Ci zwiedzić taniej muzea w Holandii


Jeżeli wybieramy się do Holandii na co najmniej kilka dni, znakomitym pomysłem będzie wyrobienie karty Museumkaart, która znacznie obniży cenę wtępu do muzeów w kraju. Muzea w Holandii są drogie. Karta powstała w 1981 roku, aby zachęcić lokalnych mieszkańcow do odwiedzania muzealnych placówek. Nigdy nie była kierowana do turystów, jednak z czasem zyskała popularność wśród budżetowych podróżników, a od dwóch lat została oficjalnie udostępniona również i dla nich.

Holandia posiada sporą ilość placówek muzealnych, które są znane na całym świecie. Przylatując do Holandii warto odwiedzić chociaż kilka z nich. Jest jednak jeden minus - muzea w Holandii są drogie. Weźmy dla przykładu 5 najpopularniejszych muzeów w Holandii pod względem ilości odwiedzin:

  • Rijksmuseum - wstęp 20 EUR
  • Van Gogh Museum - 20 EUR
  • Dom Anny Frank - 12,50 EUR
  • Stedelijk Museum Amsterdam - 18,50 EUR
  • NEMO Science Museum - 17,50 EUR

Wszystkie te pięć muzeów mieści się w Amsterdamie. Koszt wstępu do każdego z nich wyniesie łącznie 88,5 EUR. Posiadając kartę Museumkaart odwiedzisz je wszystkie płacąc łącznie 64,90 EUR. Opłaca się? Opłaca!

Czym jest Museumkaart

Karta Museumkaart powstała, aby zachęcić Holendrów do odwiedzania muzeów. Z czasem jednak odostępniono ją również dla turystów. Karta Museumkaart umożliwia wejście do 5 spośród 495 muzeów położonych na terenie Holandii. W samym Amsterdamie jest ponad 190 muzeów, do których możemy wejść z kartą Museumkaart. Kartę można zakupić w muzeach lub poprzez oficjalną stronę internetową. Jak już wspominałem na początku, karta nie powstała z myślą o turyście, dla którego istnieje już karta I Amsterdam City Card, jednak karta Museumkaart jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli do Holandii przyjechaliśmy nie tylko do Amsterdamu lub jeżeli chcemy skupić się na muzeach.

Jak działa karta Museumkaart?

Po zakupieniu karty otrzymujemy kartę (nazywaną "tymczasową"), która ważna jest 31 dni i umożliwia nam wstęp do 5 muzeów z 495 muzeów, które biorą udział w programie (oficjalna lista muzeów). Każdy turysta może zarejestrować taką kartę w systemie (za opłatą 3,25 EUR). Wtedy zostanie do niego wysłana nowa karta, ważna rok czasu i uprawniająca do odwiedzania muzeów przez najbliższy rok. Po upływie roku ważność karty można przedłużyć na kolejny rok.

Kupując kartę karta zaczyna działać przy pierwszym użyciu. Okazujemy ją w muzeum, do którego chcemy wejść. W niektórych muzeach są osobne kolejki dla osób z kartą, dzięki czemu można ominąć kolejki. Niestety w części muzeów trzeba stanąć w kolejce, aby okazać kartę - na jej podstawie otrzymamy darmowy bilet wstępu. Z powyższych 5 najpopularniejszych muzeów jedynie do NEMO nie wejdziemy osobną kolejką.

Cena karty Museumkaart

Koszt karty to 64,90 EUR dla dorosłych oraz 32,45 EUR dla osób do 18. roku życia.

Jeżeli kupiliśmy kartę, a następnie ją zarejestrowaliśmy i po roku chcemy ją przedłużyć o kolejny rok, za następny rok zapłacimy wtedy 60 EUR.

Gdzie kupić kartę Museumkaart

Kartę kupisz online lub zakupisz w części muzeów, które biorą udział w Museumkaart (pełna lista miejsc sprzedających Museumkaart).

Co zobaczymy z kartą Museumkaart

Posiadając kartę Museumkaart wejdziemy do większości muzeów w Holandii. Nie wejdziemy jednak do muzeów prywatnych czy na wieże kościołów, które są dodatkowo płatne.


Tagi: Amsterdam   Holandia  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ