Jak tanio podróżować z biurem podróży? [PORADNIK]

Jak tanio podróżować z biurem podróży? Sprawdź nasz poradnik!


Od dłuższego czasu na biura podróży panuje spora nagonka. A to jakieś biuro upada, a to warunki nie takie, jak obiecano. W dodatku świadomość Polaków poszła do przodu i większość rodaków zdaje sobie sprawę z tego, że tanie zwiedzanie oznacza rezygnację z wyjazdów z biurami podróży. Nie zawsze tak jednak jest. Zdarza się, że możemy znaleźć ofertę biura podróży tak tanią, że samodzielnie nie uda nam się zorganizować podobnego wyjazdu w tej samej cenie. Co więcej, często chcemy po prostu pojechać gdzieś i niczym się nie przejmować - wtedy najlepsze będą wakacje z biurem podróży.

Mimo że podróżowanie z biurem podróży w większości przypadków jest dużo droższe od zorganizowania podobnej podróży we własnym zakresie, zdarza się jednak, że w wyniku świetnej promocji wyjazd do niektórych krajów będzie tańszy niż zorganizowany na własną rękę. Ponadto nie zawsze chcemy robić wszystko samodzielnie, czasem możemy chcieć po prostu wyjechać nad ciepłe morze i niczym się nie martwić. W takim przypadku znalezienie dobrej oferty biura podróży może być dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Najbardziej znane oferty biur podróży to oferty first minute i last minute. Last minute umożliwia wykup taniej wycieczki przeważnie na dzień lub kilka dni przed wylotem. Biuro podróży ma wolne miejsca na wyjazd, który będzie lada dzień, co oznacza, że naprawdę zależy im na tym, żeby sprzedać wolne miejsca – lepiej sprzedać taniej niż nie sprzedać w ogóle. Dzięki temu biuro podróży potrafi naprawdę mocno zejść z ceny, a my możemy cieszyć się tanim wyjazdem. To zdecydowanie najlepsza z ofert, jakie proponuje biuro podróży.

Dla przykładu spójrzmy na ofertę last minute ITAKI:

Itaka last minute

Oferta polskiego biura podróży Itaka. Źródło: www.itaka.pl


8 dni w Tunezji w 3*** hotelu w opcji all inclusive za 899 PLN, 8 dni w Egipcie w 4**** hotelu z all inclusive w tej samej cenie - są to świetne oferty. I jest ich na stronie więcej, również na inne kierunki, np. za niecałe 2000 PLN mamy ofertę na Wyspy Zielonego Przylądka w hotelu 4****.

Portalem zbierającym oferty biur podróży części firm jest portal lastminuter.pl. Warto wejść na niego kiedy rozglądamy się za dobrą ofertą last minute.

Oferty last minute. Źródło: www.lastminuter.pl


Jak widać na powyższym zdjęciu, jeżeli jesteśmy zdecydowani na wakacje „od zaraz” następnego po dnia po znalezieniu przez nas oferty tej, za 879 zł można wybrać się na tydzień na Maltę do 3-gwiazdkowego hotelu z przelotem oraz śniadaniami w cenie.

Oferta first minute jest przeważnie dużo słabsza od last minute, jednak jej zaletą jest to, że umożliwia zarezerwowanie wyjazdu z wyprzedzeniem. Okres, kiedy pojawiają się oferty first minute to listopad-marzec. W tym czasie możemy kupić wyjazd na okres wakacyjny. Czy warto? W większości przypadków nie warto, cena nie będzie atrakcyjna. First minute może się okazać dobrym pomysłem wyłącznie w przypadku jeżeli chcemy być wygodni i nie przejmować się nadchodzącym urlopem w sezonie i brakiem wykupionych wakacji.

Gdzie szukać najlepszych ofert? Na polskich stronach biur podróży, portalu LastMinuter.pl oraz, jeżeli mamy taką możliwość, u agenta. Musimy również sprawdzić zagraniczne biura podróży (Tui, Thomas Cook(upadł w 2019 roku)), które często posiadają tańszą ofertę od biur polskich.

Biura podróży oferują jeszcze jedną usługę: wykup miejsca w lotach czarterowych. Lot czarterowy to lot wynajętym przez biuro podróży samolotem u danego przewoźnika. Niektóre biura podróży oferują możliwość wykupienia samych lotów, oferując czasem bilety w fantastycznych cenach, których nie osiągniemy przy samodzielnej rezerwacji biletów lotniczych na stronie przewoźnika. Wkrótce napiszę na ten temat artykuł.


o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ