O stronie

Kilka słów o TanieZwiedzanie.com


Pomysł o uruchomieniu portalu zrodził się w 2011 roku, kiedy poraz pierwszy skorzystałem z usług tanich linii lotniczych. Ani ja, ani moi bliscy i znajomi nie wiedzieli, że można kupić bilet lotniczy za kilkanaście złotych. Internet nie posiadał jeszcze stron na ten temat, a fly4free czy mlecznepodroze dopiero się rozkręcały.

Moja pierwsza budżetowa podróż to wyjazd do Anglii w 2011 roku, kiedy odwiedziłem m.in. Londyn, Birmingham, Sheffield, i Leeds. Cały wyjazd miał być wyjazdem maksymalnie oszczędnym, jednak dopiero po powrocie do Polski dowiedziałem się wielu praktycznych informacji, między innymi o tym, że kupując bilety na transport z lotniska do centrum z wyprzedzeniem przez internet będzie taniej czy o tym, że większość muzeów w Anglii jest darmowa. Mimo że strony w internecie zaczęły interesować się tanimi podróżami, brakowało strony, która zamiast wyszukiwania promocji i tanich biletów zajęłaby się mniej spektakularną stroną podróżowania - zbieraniem informacji na temat tego, jak najtaniej podróżować po danym mieście czy państwie.

Postanowiłem stworzyć stronę internetową z takimi właśnie informacjami - pozwalającymi podróżować po świecie jak najniższym kosztem. Domenę zarejestrowałem 12 stycznia 2012 roku i rozpocząłem ciężką pracę nad serwisem. Strona ruszyła oficjalnie 10 grudnia 2012 roku. W trakcie jej tworzenia główna myśl, jaka mi przyświecała w jego tworzeniu to: „Pokażmy wszystkim w jaki sposób podróżować jak najwięcej za jak najmniej“. Powstała z tego strona www.taniezwiedzanie.com, która jest najbardziej dokładnym tego typu portalem w polskim internecie.

Zostało to docenione przez magazyn WPROST, który nagrodził TanieZwiedzanie tytułem Złotej Strony w 2013 roku.  

W ten oto sposób zbliżamy się powoli do dziesięciolecia strony. Przez tyle lat miałem możliwość śledzić na bieżąco branżę podróżniczą, poznać setki osób i współpracować z kilkudziesięcioma z nich, wystąpić w radio i telewizji, udzielić kilkunastu wywiadów oraz wydać własną książkę podróżniczą. Zwiedziłem również duży kawał Świata. Dziękuję Ci za odwiedzanie strony, mam nadzieję, że będziemy się spotykać przez następne 10 lat!


comments powered by Disqus
Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ