Najczęściej odwiedzane atrakcje na świecie

Czy zastanawialiście się kiedyś, które atrakcje turystyczne są najczęśiej odwiedzane? Postanowiliśmy poszukać odpowiedzi na to, jakie atrakcje są najczęściej odwiedzane na świecie. Ranking powstał na podstawie ilości sprzedanych biletów oraz wystawionych opinii, które zebrał portal Trip Advisor. Aby nie było to tylko gołe zestawenie, do każdego miejsca dorzuciliśmy trochę ciekawostek i sposobów na jego tańsze zwiedzanie.

Od jakiegoś czasu staramy się przygotowywać do niektórych naszych tekstów materiały video. Poniższy materiał dostępny jest w formie vloga. Pod spodem dostępna jest również wersja pisana.

10. Canal Grande, Wenecja, Włochy

Canal Grande jest cieśniną o długości 3,8 kilometra, która ma kształt odwróconej litery "S" i przepływa przez środek Wenecji, dzieląc ją na dwie części. Kanał został zbudowany w XV wieku, wzdłuż jego brzegu znajduje się ponad 170 zabytkowych budowli. Jeżeli chcesz zaimponować światu, wybierz się na wycieczkę gondolą po kanale. A jeżeli chcesz być oszczędny, przejedź się tramwajem wodnym vaporetto.

9. Pałac Wersalski, Paryż

Pałac Wersalski był od 1682 roku główną rezydencją monarchii francuskiej, aż do Rewolucji Francuskiej. Jest położony 20 kilometrów od Paryża. Na jego zwiedzanie musimy poświęcić cały dzień. Same Ogrody Wersalskie mogą nam zająć pół dnia. Bilety kosztują niecałe 90 złotych, ale pamiętaj, że od listopada do marca w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do Pałacu Wersalskiego jest bezpłatny.

8. Stonehenge, Amesbury, Wielka Brytania

Jedna z najsłynniejszych budowli megalitycznych na świecie, położona około 140 kilometrów od Londynu. Najstarsze jej fragmenty mają około 5000 lat. Nie wiadomo jak powstała i jaką pełniła rolę. Praktycznie pewnym jest, że Stonehenge było świątynią lub obserwatorium astronomicznym, a jego położenie i kształt powiązany jest z ruchem słońca. Stonehenge stanowi ciekawy punkt na tej liście, minusem jest jednak wysoki koszt dotarcia do atrakcji. Najtaniej można to zrobić z Londynu, autobusem dojedziemy za 10 funtów, bilet wstępu to natomiast koszt 16,50 GBP!

7. Most Golden Gate Bridge, San Francisco, USA

Otwarty 27 maja 1937 most łączący San Francisco z hrabstwem Marin, nad cieśniną Golden Gate. Główny punkt wycieczek do San Francisco. No dobra... Ale jak zwiedzać most? To bardzo proste. Po obu stronach mostu są tarasy widokowe. Most można przejść za darmo pieszo lub za niecałe 10 USD przejechać samochodem. Jeżeli zależy nam na pięknej fotce rodem z książek i albumów podróżniczych, wejdźmy na Battery Spencer, otwartą dawną placówkę wojskową, z której jest piękny widok na cały most oraz zatokę.

6. Sagrada Familia, Barcelona, Hiszpania

Piękny widok na Barcelonę

Atrakcje Barcelony - nie mogło zabraknąć na tej liście chociaż jednej z atrakcji Barcelony.


Słynny kościół w Barcelonie będący największym osiągnięciem projektanta Antoniego Gaudiego. Jego budowa zaczęła się w 1882 roku i trwa do dzisiaj. Zakończenie budowy planowane jest na 2026 rok, w którym to wypadnie setna rocznica śmierci Gaudiego. Jeżeli chcesz dostać się do środka, kup bilet z wyprzedzeniem, unikniesz stania w kolejce do kasy.

5. Wieża Eiffla, Paryż, Francja

Paryż

Wieża Eiffla, Paryż.


Kolejny z oczywistych punktów na liście. Wieża Eiffla. Co w ogóle można o niej powiedzieć? Aż chce się parafrazować niesamowitą, pierwszą polską encyklopedię i powiedzieć: "Wieża Eiffla, jaka jest, każdy widzi". Ciężko trafić pod wieże i nie zastać tam kolejki. Jak wejść na wieże Eiffla bez czekania w kolejce? Robiąc to... pieszo. Większość turystów chce wjechać na górę windą i w nosie ma wchodzenie po schodach. Tymczasem jest to tańsze, kosztuje 7 EUR zamiast 11 EUR, a w drodze powrotnej można zjechać windą. Brak kolejek, kalorie spalone, satysfakcja gwarantowana, trzy razy WIN WIN WIN.

4. Luwr, Paryż, Francja

Dawny pałac królewski w Paryżu, dzisiaj największe na świecie muzeum sztuki. Ciężko wymienić wszystkie najsłynniejsze zabytki Luwru. Aby zrozumieć znaczenie tego miejsca, wymienię tylko kilka z nich - Mona Lisa, Wenus z Milo, Nike z Samotraki czy Stela Hammurabiego. Nic tylko nastawić budzik na wczesny poranek i lecieć na całodniowe zwiedzanie! Najlepiej z kartą Paris City Pass, która umożliwia nam wejście do Luwru poza kolejką.

3. Statua Wolności, Nowy Jork, USA

Statua Wolności, czyli francuski prezent dla Ameryki. Rzeźba przypłynęła do Stanów w 1886 roku jako prezent z okazji stulecia uchwalenia Deklaracji Niepodległości. Za jego konstrukcję odpowiedzialny był Gustaw Eiffel, twórca słynnej paryskiej wieży. Wewnątrz rzeźby znajduje się punkt widokowy. Najlepiej wybrać się do niego z rana, unikniemy w ten sposób tłumów.

2. Muzea Watykańskie, Watykan

Ogromny kompleks muzeów z niezliczoną ilością zabytków i wyjątkowych dzieł z gatunku must see. Nie omiń olbrzymiego obrazu Jana Matejki, Jan Sobieski pod Wiedniem, który w 1883 roku został podarowany papieżowi Leonowi XIII jako dar od narodu polskiego.

1. Koloseum, Rzym, Włochy

Kto z Was wiedział, że będzie na pierwszym miejscu? Jeden z najsłynniejszych zabytków na świecie, nie mogło go zabraknąć na tej liście. Koloseum w Rzymie jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną na świecie. Ciekawostką jest, że dostępne do kupienia są bilety, które umożliwiają wejście do Koloseum poza kolejką.

Ile z powyższych miejsc udało Ci się odwiedzić? Do wszystkich tych atrakcji możemy dotrzeć na własną rękę, lub zdać się na biura podróży. Dla przykładu, wszystkie te atrakcje można zobaczyć na wycieczkach z ITAKĄ.


comments powered by Disqus
Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ