Urugwaj - największe atrakcje

Urugwaj, Montevideo

Stolica Urugwaj, Montevideo. na zdjęciu jeden z symboli miasta - kultowy napis.


Wybierając się do Ameryki Południowej Urugwaj był krajem wobec którego mieliśmy najmniejsze oczekiwania. Kraj nie posiada kultowych, znanych atrakcji turystycznych. Nie oznacza to jednak, że w Urugwaju nie ma co robić. To piękny kraj z ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Poznaj z nami atrakcje Urugwaju.


Atrakcje Urugwaju są mocno nieoczywiste. Mało turystów odwiedza ten kraj, ponieważ nie ma w nim ani jednej, znanej na świecie atrakcji. Mimo to Urugwaj posiada trochę miejsc wartych odwiedzenia. W poniższej liście atrakcji Urugwaju znajdziesz rozpisane wszystkie miejsca, które warto odwiedzić w Urugwaju.

Montevideo

Urugwaj, Montevideo, Plaza Independencia

Plaza Independencia, główny plac Montevideo. W tle Palacio Salvo, budynek wyróżniający się piękną wieżą.


Stolica Urugwaju. Wypełniona kolonialną zabudową i pięknymi zabytkami. Jedno z najbezpieczniejszych miast w Ameryce Południowej. Urzeka i zachwyca. Atrakcji w Montevideo jest tak dużo, że przygotowaliśmy o tym osobny artykuł: atrakcje Montevideo.

Colonia del Sacramento

Znane po prostu jako Colonia. Drugie miasto położone w regionie Rio de la Plata, tym samym, w którym położone jest Montevideo. Miasto założyli w 1680 roku Portugalczycy, którzy bardzo szybko weszli w konflikt z Hiszpanami, którzy 30 kilometrów dalej, po drugiej stronie La Platy założyli Buenos Aires. Miasto przechodziło z rąk do rąk, zachowując jednak swoją kolonialną, europejską zabudowę. Zachowane centrum miasta było pierwszym miejscem w Urugwaju, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jak dojechać: Colonia położona jest około 170 kilometrów od Montevideo. Do miasta dojedziemy z Montevideo (dworzec Tres Cruces) autokarem za cenę 356 UYU (około 30 PLN). Czas przejazdu to około 3 godziny.

Punta del Este

Położona 100 kilometrów od Montevideo plażowa, turystyczna miejscowość. Oferuje nie tylko piękne plaże (pamiętaj o zrobieniu sobie zdjęcia na tle popularnej rzeźby przedstawiające wystającą z piasku dłoń), ale również latarnie morską, z której można oglądać wylegujące na skałach lwy morskie.

La Paloma

Kolejna plażowa, turystyczna miejscowość położona 100 kilometrów od Punta del Este i 225 kilometrów od Montevideo. Plaża, plaża, plaża, nic więcej. Jeżeli byliśmy w Punta del Este, możemy od razu kierować się dalej.

jak dojechać do La Paloma: Bus do La Paloma odjeżdża z Montevideo (Tres Cruces). Czas przejazdu to około 4h, koszt biletu zaczyna się od 450 UYU (około 40 PLN)

Cabo Polonio

Urugwaj, Cabo Polonio

Cabo Polonio w Urugwaju.


Jedno z najciekawszych miejsc w Urugwaju. Cabo Polonio to Park Narodowy (Parque Nacional de Cabo Polonio), w którym znajduje się legendarna, kultowa wioska o tej samej nazwie - Cabo Polonio. Sam park narodowy jest parkiem piaszczystym, który wielu będzie kojarzyć się z porośniętą roślinami pustynią. Znajdziemy tutaj m.in. ruchome wydmy, które potrafią mieć nawet 20 metrów wysokości. Do wioski Cabo Polonio (niecała setka mieszkańców) nie ma drogi. Aby do niej dorzeć musimy przejść spod dworca autobusowego około 8 kilometrów lub skorzystać z lokalnego przejazdu ciężarówkami 4x4 przystosowanymi do transportu osób. Samo w sobie jest to nieziemską atrakcją - w drodze do wioski pojazdy jadą m.in. środkiem dzikiej plaży.

Wioska Cabo Polonio to prawdziwy skansen. Położona nad brzegiem oceanu wioska pozwoli nam na chwilę zapomnienia. Miasto nie ma prądu (w większości miejsc noclegowych są jednak akumulatory słoneczne pozwalające na naładowanie telefonu) oraz zasięgu, jest tylko piasek i woda. Niesamowite doświadczenie. Na Cabo Polonio znajduje się stara, wciąż działająca latarnia morska, z której można oglądać wylegujące się na skałach lwy morskie.

Urugwaj, Cabo Polonio, latarnia morska

Cabo Polonio w Urugwaju. Na zdjęciu zabytkowa latarnia morska w Cabo Polonio.


Jak dojechać: z Montevideo do Cabo Polonio dojedziemy autobusem. Busy jeżdżą z dworca Tres Cruces, cena przejazdu to 694 UYU (około 60 PLN). Czas przejazdu to około 4:30h.

Interior

Interior Urugwaju, czyli wnętrze kraju to oddalone od wybrzeża dwa regiony - Central Interior oraz Northern Interior. Turyści rzadko zapuszczają się w te rejony, w dużej mierze przez to, że nie ma tam turystycznych atrakcji. Jeżeli jednak chcesz zapuścić się wgłąb Urugwaju i sprawdzić, jak żyją lokalni mieszkańcy, możesz pojechać do jednego z miast położonych w środkowym Urugwaju. Oto najpopularniejsze z nich:

- Durazno, do którego dojedziesz z Montevideo w niecałe trzy godziny. Miasto posiada niecałe 35 tysięcy mieszkańców, znajdziesz w nim ładną starówkę z katedrą, zoo oraz regionalne muzeum.
- Salto (6 godzin z Montevideo z dworca Tres Cruces cena 800 UYU), miasto posiada niecałe 100 tysięcy mieszkańców i leży na granicy z Argentyną. Słynie z tamy Salto Grande Dam oraz gorących źródeł Daymán.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2023


Tagi: Urugwaj  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ