Najlepsze plaże na Gwadelupie

Plaża plage de la datcha na Gwadelupie

Plaża plage de la datcha na Gwadelupie - spotkasz na niej masę iguan.


Na Gwadelupie spędziliśmy niecały miesiąc pod koniec 2019 roku. Odwiedziliśmy znaczną część plaż na Gwadelupie. Przygotowaliśmy subiektywną listę najlepszych plaż na Gwadelupie. Lista nie jest pełna. Opisaliśmy jedynie te plaże, które najbardziej nam się spodobały.

Plaża plage de la Datcha

Plaża plage de la datcha na Gwadelupie

Plaża plage de la datcha na Gwadelupie - spotkasz na niej masę iguan.


Plaża plage de la datcha to absolutny must see na Gwadelupie. Piękna, błękitna woda, niskie fale, plaża częściowo zacieniona przez palmy. W przyległym do plaży lesie żyje dużo iguan. Są przyzwyczajone do obecności człowieka, dlatego leniwie chodzą po plaży lub wylegują się na piasku. Jeżeli będziesz grzebać w plecaku albo będziesz coś jadł to nie zdziw się, że do Ciebie przyjdą! Plaża znajduje się w gminie Le Gosier, jednej z najludniejszych na wyspie (łącznie mieszka w gminie prawie 30 tysięcy osób). Z tego powodu na plaży zawsze jest dużo ludzi - nawet poza sezonem, kiedy na wyspie nie ma zbyt wielu turystów.

Przeczytaj również: lista atrakcji na Gwadelupie

Plaża plage de Grande Anse

Jedna z największych i najpopularniejszych plaż na Gwadelupie. Liczy około kilometra, położonych jest na niej wiele restauracji, z których część jest czynna nawet poza sezonem. Przyjeżdżając na nią na pewno spotkasz innych turystów.

Plaża Les Salines

Gwadelupa plaża plage les salines

Plaża plage Les Salines - jej prawdziwe bogactwo kryje się pod wodą!


Bez wątpienia jest to najlepsza plaża, jaką może zaoferować Ci Gwadelupa. Jeżeli Twój czas jest ograniczony i musisz wybrać jedną, dwie plaże na cały wyjazd, w pierwszej kolejności wybierz Les Salines, w drugiej Plage de la Datcha. Nie jest plażą nadającą się na piękne zdjęcia na Instagrama, jej bogactwo znajduje się w wodzie.

Snorkowanie na Gwadelupie

Podwodny świat na Gwadelupie - pełne życia wody przy plaży Les Salines


Plaża położona jest niedaleko Pointe des Châteaux, tarasu widokowego, na który na pewno będziesz chciał się udać będąc na Gwadelupie. Na plaże dojdziesz idąc na zachód od parkingu przed tarasem widokowym i ścieżką na krzyż. Les Salines to kilometrowa plaża otoczona rafą koralową. Dzięki rafie nie uświadczysz tu wielkich fal. Idąc na plażę od parkingu miniesz mini lagunę, która jest bardzo płytka i pełna zwierząt.

Gwadelupa plaża plage les salines - laguna

Plaża plage Les Salines - laguna z płytką wodą i setkami ryb


Zarówno na Les Salines jak i mini lagunie możesz snorkować - to najlepsze miejsce do snorkowania, jakie znaleźliśmy na wyspie.

snorkeling Gwadelupa

Snorkowanie na Gwadelupie - pod wodą na plaży Les Salines


Setki ryb, ogromna rafa koralowa, dziesiątki koralowców i jeżowców i delikatny piasek... Mieliśmy w planach codziennie odwiedzać inne plaże. Jak dotarliśmy po raz pierwszy do Les Salines, to... już do samego końca wyjazdu przyjeżdżaliśmy tutaj. Na całodzienne snorkowanie.

Przeczytaj również: Gwadelupa - wynajem auta

Plaża plage de Malendure

Malutka, bardzo popularna wśród turystów oraz lokalsów plaża. Wyróżnia ją ciemny piasek. Jest wypełniona restauracjami i ludźmi, nawet poza sezonem. Warto odwiedzić ze względu na świetną lokalizację i ciemny piasek, ale to raczej plaża na jednorazową wizytę podczas pobytu na Gwadelupie - jest bardzo, bardzo mała.

Plaża plage Caraibe

Gwadelupa plaża plage Caraibe

Plaża plage Caraibe na Gwadelupie  - z kamienną plażą i brakiem żywej duszy


Dobra dla tych, którym nie przeszkadzają kamienne plaże i chcą mieć spokój. Do plaży można dojść z muzeum kakao, ze względu na kamienny brzeg nie ma na niej turystów. Przez część dnia zacieniona przez roślinność.

Plaża plage Leroux i plage de Petite Anse

Gwadelupa plaża plage Leroux

Plaża plage Leroux na Gwadelupie


Nieduża plaża lubiana przez mieszkańców wyspy. Łagodne zejście do wody, przy plaży ławeczki oraz parking. Warta polecenia. Położona obok Plage Leroux, jest do niej bliźniaczo podobna ale mniejsza i z mniejszą ilością turystów.

Przeczytaj również: Gwadelupa - przewodnik turystyczny

Plaża plage des Raisins Clairs

Piękna, pocztówkowa plaża z rafą koralową oraz dużą ilością lokalnych mieszkańców.

Plaża plage De La Perle

Gwadelupa plaża plage de la perle

Plaża plage de la perle na Gwadelupie


Piękna plaża położona na północy zachodniej części Gwadelupy. Turystyczna, znajdziesz przy niej restauracje oraz parking.

Plaża Anse des châteaux

Najdalej wysunięta na wschód plaża na Gwadelupie. Znajduje się obok Pointe des Châteaux, ma piękny widok na monumentalny krzyż. Jedna z najbardziej malowniczych na wyspie, ale... bardzo niebezpieczna. Są tutaj wielkie fale, a z wody wystają skały. Tylko dla odważnych!

Plaża plage De L'Autre Bord i inne plaże przy Le Moule

Gwadelupa plaża plage plage de l'autre bord

Plaża plage de L'Autre Bord na Gwadelupie


Plaża plage de L'Autre Bord znajduje się w miasteczku Moule, które samo jest warte odwiedzenia i pospacerowania jej ciasnymi uliczkami. Łącznie plaża ma kilka kilometrów, na których możemy znaleźć różne atrakcje - małą lagunę, rafę koralową, czy zacienioną palmami plażę. Warto poświęcić jej trochę czasu i ją przespacerować, robiąc przystanki w miejscach, które przypadną nam do gustu.

Plaża plage de la Caravelle i plage du bourg

Położone przy miasteczku Sainte-Anne (około 25 tysięcy mieszkańców), które uznawane jest za jedno z najbardziej turystycznych miejsc na wyspie. Nie jest to jednak turystyka odstraszająca - w mieście brakuje wielkich hoteli światowych marek, a samo miasteczko robi wszystko (skutecznie), aby wciąż być kameralnym, małym miasteczkiem. Plaże są długie, dzięki czemu można znaleźć swój zakątek bez turystów, plaże piaszczyste i piękne, płytka woda pozwalająca znacznie oddalić się od brzegu. W wielu miejscach zaplecze barowo-restauracyjne oraz parkingi.

To byłoby na tyle... w tym artykule. W rzeczywistości plaż do odkrycia na Gwadelupie jest jeszcze naprawdę wiele - zupełnym przypadkiem można odkryć fragment plaży, którego nie ma na turystycznych mapach i na którym nie ma turystów. A jakie są Twoje ulubione plaże na Gwadelupie?


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ