Brak biletu powrotnego - co zrobić, jeżeli nie mam biletu powrotnego, a żadają go na lotnisku?

Jak dolecieć

Brak biletu powrotnego - co zrobić, jeżeli musimy okazać bilet na lot powrotny, a go nie mamy?


Czasem kupujemy bilet lotniczy wyłącznie w jedną stronę, a państwo, do którego lecimy wymaga, żebyśmy po wylądowaniu na lotnisku i odprawie pokazali bilet powrotny. Co zrobić w takim przypadku? Co zrobić, jeżeli musimy pokazać bilet powrotny, a takiego nie mamy?

Problem spotkał mnie przy locie do Urugwaju. Z Urugwaju chciałem jechać autokarem do Brazylii, dlatego nie miałem kupionego biletu powrotnego. Oficjalnie okazanie biletu powrotnego jest wymagane przy odprawie po wylądowaniu w Urugwaju. Pracownik lotniska może poprosić mnie o okazanie takiego biletu. Poszukałem w internecie informacji, czy faktycznie o to pytają. Czasem pytają, czasem nie. Podobnie ma się to w przypadku wielu innych krajów, dla przykładu, na Filipinach jest to prawie zawsze sprawdzane i brak biletu powrotnego wiąże się z niewpuszczeniem do kraju. Co zrobić w takim wypadku?

Co zrobić, jeżeli nie mam biletu powrotnego, a żądają go na lotnisku?

Niestety, ale będziemy musieli taki bilet kupić. I zwrócić go zaraz po przejściu odprawy. Można zrobić to tak, aby po rezygnacji z biletu odzyskać bez żadnych problemów 100% kwoty, jaką za bilet zapłaciliśmy. Jak to zrobić? Odpowiedzi jest kilka, ja opiszę patent, z którego sam korzystam, najszybszy i bezpłatny. Pomoże nam w tym aplikacja na telefon Expedia. Jest to wyszukiwarka lotów, która bardzo jasno zaznacza loty, które można zarezerwować i w ciągu 24 godzin bezpłatnie z nich zrezygnować, otrzymując 100% rekompensaty.

Ściągnijmy aplikację i wybierzmy sobie przykładowy lot, który będzie robić za nasz lot powrotny. Ja posłużę się przykładem z Urugwaju, który sam przerabiałem. Patrząc na zrzuty ekranu poniżej, zrzut po lewej stronie przedstawia listę dostępnych do kupienia lotów, środkowy zrzut ekranu przedstawia lot, który zaznaczyłem, a prawy zrzut ekranu pokazuje stronę, na którą przenosi nas po kliknięciu na "select this flight" (przycisk ten widoczny jest na środkowym zrzucie ekranu). Jak widzisz, na prawym zdjęciu zaznaczone jest, czy lot ten posiada możliwość darmowej anulacji w przeciągu 24 godzin. TYLKO TAKIE LOTY NAS INTERESUJĄ! Koniecznie zwróć na to uwagę ponieważ nie wszystkie loty mają możliwość darmowej anulacji. Te, które mają taką możliwość są właśnie tak oznaczone.

Kupno biletu powrotnego
Po wybraniu takiego lotu i opłaceniu go, na podany przez nas adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie rezerwacji oraz bilet, który możemy pokazać przy odprawie. Bilet ten pojawia się również w aplikacji. A co po odprawie? Odwołujemy rezerwację. Wchodzimy w maila z potwierdzeniem rezerwacji i znajdujemy (prawie na końcu e-maila) pole z możliwością anulacji:
Darmowa anulacja lotu
Klikamy na "cancel", lub robimy to dużo wygodniej w aplikacji na telefonie (włączamy aplikację, wchodzimy na zakładkę "Trips", tam wybieramy nasz lot i klikamy na "Cancel your flight"). wtedy przenosi nas na stronę widoczną na lewym i środkowym zrzucie ekranu.:
darmowe anulowanie biletu lotniczego
Klikamy na "Cancel my flight" widoczne na środkowym zrzucie ekranu. Wtedy przeniesie nas na stronę potwierdzającą o rezygnacji z biletu lotniczego. Expedia deklaruje, że zwrot pieniędzy nastąpi w przeciągu 7-10 dni roboczych. Mi pieniądze wróciły tego samego dnia, w którym anulowałem lot:
 
Zwrot pieniędzy za lot
 
Jak widzicie, wróciła do mnie cała kwota, jaką wydałem na bilet, bez żadnych potrąceń. W razie pytań piszcie w komentarzach.

Tagi:
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ