Szukałem Polski w Ameryce Południowej

Itaiopolis

Polski pomnik w centrum Itaiopolis, Brazylia.


Wróciłem właśnie z Ameryki, w której zbierałem materiały do mojej nowej książki. Będzie to zbiór reportaży dotyczących Polonii w Ameryce Południowej.

Pisząc w skrócie, rozbiór Polski, nieudane powstania, kryzys gospodarczy, boom demograficzny oraz rewolucja technologiczna - nałożenie się tych (i nie tylko) wydarzeń spowodowało, że niemal 200 lat temu dziesiątki tysięcy Polaków opuściło tereny dawnej Polski i wyruszyło w świat. Cześć z nich popłynęła do Ameryki Południowej. Niestety ich losy wydają się dzisiaj mocno zapomniane i większość Polaków nie zdaje sobie sprawy, jak wspaniale zapisaliśmy się na kartach historii Ameryki Południowej. Szukałem potomków tych Polaków i spisywałem ich historie.

Przygotowałem krótką video zapowiedź vloga, który powstanie z materiałów, które zebrałem w Brazylii, Argentynie, Paragwaju i Urugwaju. Możesz obejrzeć je poniżej:

Będę bardzo wdzięczny za subskrypcję i Twój komentarz, co o tym myślisz :)

PS. Wkrótce na stronie pojawią się nowe artykuły dotyczące Ameryki Południowej.


o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ