ABC taniego podróżowania - poradnik taniego zwiedzania

poradnik taniego zwiedzania

Przeczytaj nasz Poradnik i dowiedz się jak tanio podróżować po świecie.


Poradnik Taniego Podróżowania to prawie 300 stron przydatnych informacji, dzięki którym dowiesz się, jak podróżować tanio. Cały materiał został podzielony na pięć rozdziałów - Przygotowania, Loty, Kolej, autokary i inne, Noclegi i Zwiedzanie. Po lekturze poradnika dowiesz się, jak zorganizować wakacje. Tanio, sprawnie i przyjemnie!

Przygotowanie tego poradnika zajęło nam masę czasu. Podróżować rozpoczęliśmy, kiedy fly4free nie było jeszcze w internecie. TanieZwiedzanie wystartowało praktycznie równocześnie z fly4free, Mlecznymi Podróżami i innymi serwisami, które dzisiaj są dzisiaj popularne i oczywiste dla każdego, chcącego budżetowo kontynuować. Dzięki temu możemy stwierdzić, że nasz poradnik należy do najbardziej merytorycznych w polskim internecie. Miłej lektury!

Poradnik budżetowego podróżowania

Przygotowania do wyjazduPRZYGOTOWANIA DO WYJAZDU

Zacznijmy od podstaw! Aby wyjazd był udany, musisz się do niego dobrze przygotować, aby nie spadły na Ciebie niezapowiedziane wydatki. Z tego rozdziału dowiesz się, ile mniej więcej kosztuje wyjazd do poszczególnego kraju. Dowiesz się również, jak wyrobić dokumenty potrzebne i przydatne w podróży - paszport, wizę, kartę EKUZ, Międzynarodowe Prawo Jazdy i inne. Sprawdzimy, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne i czy warto je kupić? Jak najlepiej się spakować oraz co wziąć ze sobą w podróż? Omawiamy, które szczepienia warto zrobić i na czym to polega. Ponadto dowiesz się o najlepszych kartach zniżkowych, kartach city card, zobaczysz przydatne aplikacje telefoniczne, porady oraz dużo więcej informacji, które pomogą Ci porządnie przygotować się do wyjazdu.

rezerwacja lotów poradnikLOTY

Najdokładniejszy poradnik w polskim internecie. Odpowiadamy na większość pytań związanych z rezerwowaniem tanich biletów lotniczych. Jak kupić tanie bilety lotnicze? Gdzie kupić tanie bilety lotnicze? Na co zwrócić uwagę kupując tanie bilety lotnicze? Z jakim wyprzedzeniem należy bukować nasz lot, z jakich stron korzystać, a jakich unikać? Czym jest error fare, Matrix, AZAIR i OTA, a czym multiwyszukiwarki? Na jakich forach internauci wymieniają się informacjami o błędach w systemach rezerwacyjnych? Ponadto ujawnimy jak funkcjonują tanie linie lotnicze oraz na czym zarabiają.

transport zagranicą poradnikKOLEJ, AUTOKARY, SHARING ECONOMY, AUTOSTOP, JACHTOSTOP I INNE

Podróżowanie to nie tylko loty. W niektórych miejscach dużo bardziej opłaca się podróżować pociągiem lub autokarem. Znajdziesz tu poradnik poświęcony pozostałym środkom transportu - poradnik o kolei, autokarach, autostopie, jachtostopie, wszelkich dostępnych usługach sharing economy oraz innych, które przydadzą Ci się w podróży. Tutaj dowiesz się, jak tanio poruszać się drogą lądową i morską oraz dowiesz się, kiedy warto skorzystać z biur podróży i jak zrobić to jak najniższym kosztem. Sprawdzimy także, czy da się za symboliczną kwotę wynająć samochód.

Noclegi rezerwacja poradnikNOCLEGI

W jaki sposób wyszukać dla siebie najtańszy i zarazem najbardziej komfortowy nocleg w dowolnym miejscu na świecie? Co się bardziej opłaca - korzystanie z wyszukiwarek, czy rezerwacja bezpośrednio na stronach obiektów? Jeżeli z wyszukiwarek to jakich oraz z jakim wyprzedzeniem? Podpowiemy czym kierować się przy wyborze oraz opowiemy o różnego rodzaju alternatywach takich jak: Couchsurfing, home swap, kempingi, kwatery prywatne, a nawet nocowanie na lotnisku. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się jak i gdzie szukać nawet 4/5-gwiazdkowych hoteli za niewielkie pieniądze!

Zwiedzanie poradnikZWIEDZANIE + PIENIĄDZE, JEDZENIE I BEZPIECZEŃSTWO W PODRÓŻY

Mamy już kupione bilety, zarezerwowane noclegi i wykupione bilety na transport publiczny, zrobiliśmy zakupy potrzebne na wyjazd, wyrobiliśmy potrzebne dokumenty. Co jeszcze? O czym warto pamiętać? Pora na bardziej przyziemne sprawy, takie jak gotówka na wyjeździe, jedzenie w podróży, sposoby na tanie zwiedzanie atrakcji i jak najtańsze poruszanie się wewnątrz miast. Pokażemy również najpopularniejsze kanty i oszustwa na świecie, abyś wiedział na co uważać. Bazując na naszym doświadczeniu dajemy Ci wskazówki, dzięki którym zaoszczędzisz czas, nerwy i przede wszystkim pieniądze. Chcemy, abyś uczył się na naszych, a nie na swoich błędach.

Powyższe tematy są dużo bardziej rozbudowane w mojej książce  Encyklopedia Taniego Zwiedzania. Możesz ją kupić za 49,99 PLN. Zapraszam Cię do wynagrodzenia mojej pracy i zakupu książki, nie zawiedziesz się! :)


Tagi: poradnik  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ