Pomysł na wyjazd - Odessa

Krym

Każdemu polecamy wycieczkę na Krym. Foto: Elena Pleskevich, flickr.com


Szukacie pomysłu na niedrogi, wakacyjny wyjazd nad morze, ale nudzi Was już sama perspektywa kolejnego wyjazdu do Włoch czy Hiszpanii? Jeżeli rzeczywiście tak jest powinniście zastanowić się nad wyjazdem nad Morze Czarne, a konkretniej do owianej swojego rodzaju legendą, Odessy!

113 lat temu Odessa była czwartym najpotężniejszym miastem Imperium Rosyjskiego, jednak po rewolucji w 1917 na wiele lat straciła swoją pozycję. Obecnie Odessa jest największym ukraińskim portem z którego transportuje się między innymi ziarno, cukier, metale czy drewno. W mieście bardzo dobrze rozwinięta jest też infrastruktura turystyczna i komunikacyjna – plaże, sanatoria, uzdrowiska, hotele dworzec kolejowy czy międzynarodowy port lotniczy powodują, że Perła Morza Czarnego jest ośrodkiem przyjaznym dla turystów. Długie i ciepłe lata oraz liczne atrakcje ściągają międzynarodowe towarzystwo. Nieoficjalnie mówi się nawet, że Odessa jest jednym z ulubionych kurortów wakacyjnych rosyjskiej mafii, jednak w rzeczywistości dość trudno potwierdzić te informacje. Mimo wszystko na pewno nie jest tam niebezpiecznie.

Zapraszamy do przeczytania przewodnika Taniego Zwiedzania po Ukrainie!

Do Odessy latają wprawdzie samoloty, aczkolwiek cena biletów jest dość wysoka bo kształtuje się na poziomie około 860 zł za loty w dwie strony. O wiele taniej wyjdzie podróż nocnym pociągiem ze Lwowa. 11-godzinna podróż w otwartym przedziale kosztuje mniej więcej 34 zł! Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że komfort w ukraińskich pociągach stoi wbrew pozorom na o wiele wyższym poziomie niż w Polsce, a każdy z pasażerów ma do dyspozycji własne łóżko. Co ciekawe, bilety można kupować kartą kredytową. Potwierdzenie wygenerowane elektronicznie drukujemy, a następnie zamieniamy na bilet na odpowiednim dworcu. Link do rezerwacji pociągów.

Z kolei wybór noclegu to już kwestia indywidualna. Każdy ma inne priorytety i dysponuje innymi pieniędzmi, przy czym wybór jest naprawdę imponujący. Za dwuosobowy pokój na 7 dni w porządnym hotelu blisko centrum, zapłacimy po około 400 zł za osobę

Autor: Maciej Urbański


Tagi: Krym   Odessa   Ukraina  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ