Charków - przewodnik turystyczny

Dworzec w Charkowie

Dworzec w Charkowie. Foto: Alex Kulikov, flickr.com


Charków to drugie największe miasto Ukrainy. Mieszka w nim około 1,5 miliona mieszkańców. Charków nie ma długiej historii - miasto założyli kozacy w 1655 roku. Miasto było jednym z największych ośrodków przemysłu w ZSRR.

JAK NAJTANIEJ DOTRZEĆ DO CHARKOWA

Jak tanio dotrzeć do Charkowa?


Do Charkowa dolecimy z Katowic liniami Wizzair, cena za loty zaczyna się od około 200 PLN za lot w dwie strony. 28 października przewoźnik rozpocznie dodatkowe loty do Charkowa, z Gdańska i Wrocławia.

TRANSPORT DO CHARKOWA z Kharkiv International Airport (HRK)

Dojazd z lotniska do Charkowa.


Lotnisko położone jest około 12 km od centrum miasta. Do miasta dojedziemy bez żadnych problemów na trzy sposoby: busem 115 i 119 (kurs do stacji metra "Prospekt Haharina", koszt przejazdu 5,5 UAH), marszrutką 255 i 152 (kurs do stacji metra "Akademika Barabashova", koszt przejazdu 5,5 UAH) lub torlejbusem nr 3 (transport do kina "Zirka", koszt 2.5 UAH).

KOMUNIKACJA MIEJSKA W CHARKOWIE

Turyście wystarczy w Charkowie poruszanie się metrem.


W Charkowie znajdziemy 3 linie metra (niebieska, czerwona i żółta). Koszt przejazdu to 3 UAH, niezależnie od pokonywanej ilości przystanków.

NOCLEGI W CHARKOWIE

Gdzie tanio spać w Charkowie?


Baza noclegowa w Charkowie, podobnie jak w całej Ukrainie, jest bardzo tania. Za noc w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 30 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 8 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

 
Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

CHARKÓW - ATRAKCJE

co warto zobaczyć w Londynie

Sprawdź darmowe atrakcje miasta.


Charków posiada kilka wartych odwiedzenia miejsc kultu: Monaster Opieki Matki Bożej (XVII wiek), Sobór Zaśnięcia Matki Bożej XVIII wiek, Sobór Zwiastowania (XIX wiek), Synagoga Bejt-Menachem, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Głównym placem miasta jest Plac Wolności.

W Charkowie możemy zobaczyć fragmenty XVII wiecznych murów oraz cmentarz ofiar totalitaryzmu w Piatichatkach, gdzie spoczywają ofiary wielkiej czystki oraz oficerowie Wojska Polskiego – ofiary zbrodni katyńskiej.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Charków - wskazówki praktyczne.


- Miejscem spotkań jest w Charkowie Schevchenko Park, praktycznie każdego dnia można spotkać tam ludzi pijących alkohol

PRZYDATNE STRONY

Charków - przydatne strony.


Tymczasowo brak - jeżeli znasz jakąś wartościową stronę dotyczącą Charkowa, napisz w komentarzach - dodam ją tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018


comments powered by Disqus
Tagi: Charków   Ukraina  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ