Jak wybrać dobry hostel? - poradnik

Nocleg

Hostele to oszczędność. A często również i dobre warunki!


Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dobrego hostelu? Jest kilka rzeczy, które warto przeanalizować.

1. Cena – oczywiście pierwsza i najważniejsza. Duża różnica w cenie może nam zrekompensować inne nieudogodnienia. Hostele mają tę przewagę, że zazwyczaj oferują noclegi dla różnego rodzaju klientów (od pokojów jedno-, dwuosobowych po 20-osobowe dormy).

2. Lokalizacja – kolejna bardzo ważna rzecz. Nie powinniśmy sugerować się tym co napisane jest w opisie, bo tam zawsze jest albo blisko centrum, albo z bardzo łatwym dojazdem. Warto sprawdzić mapę i jakieś konkretne miejsce w centrum miasta. Im bliżej tym lepiej. Nawet jeżeli jest różnica w cenie  to czasem hostel w centrum po odliczeniu pieniędzy na przejazdy może okazać się tańszy. Poza tym dobra lokalizacja pozwala nam zaoszczędzić także czas. Czasem zdarza się jednak, że interesujące nas z różnych względów hostele ulokowane są poza ścisłym centrum. Wtedy warto zadbać o to, aby był on w pobliżu stacji metra (jeżeli jest w mieście). Tym środkiem transportu możemy łatwo i co najważniejsze szybko przedostać się w interesujące nas miejsca.

Wniosek – najlepsza lokalizacja – CENTRUM lub BLISKO METRA!

3. Opinie – serwisy rezerwacyjne dają swoim użytkownikom możliwość pozostawienia opinii o danym hostelu. Jest to bardzo pomocne przy wyborze najlepszej opcji. Z tych komentarzy możemy się dowiedzieć jakie naprawdę są plusy i minusy danego miejsca. Z pewnością znajdziemy tam także rzetelne informacje dot. lokalizacji i ewentualnego czasu dojazdu do centrum. Z doświadczenia wiem jednak, że do opinii zwłaszcza tych dotyczących obsługi, poziomu czystości itd. nie powinniśmy się jakoś bardzo przywiązywać. Zwłaszcza jeżeli nie ma ich dużo. Często ponieważ ludzie najpierw szukają taniej opcji noclegu, a potem narzekają na brak luksusów charakterystycznych dla kilkugwiazdkowych hoteli. Nigdy się wszystkim nie dogodzi, więc sprawdzajmy opinie, ale myślmy sami.

4. Dodatkowe opłaty – obecnie dużo hosteli zaczyna działać jak tanie linie lotnicze. W cenie mamy wyłącznie łóżko i dostęp do łazienki, a za całą resztę musimy płacić. Zaczynając od wypożyczenia lub kupna ręcznika przez posiłki na opłaty za szafki lub lockery. Weźmy to pod uwagę, bo może okazać się, że cena naszego pobytu wzrośnie o kilka do nawet kilkudziesięciu złotych za dzień. 

5. Czas trwania doby hotelowej oraz całodobowa recepcja – oczywiście zazwyczaj recepcja działająca 24/7 jest standardem, ale zapewniam, że nie zawsze i nie wszędzie. Jeżeli mamy przylot w nocy dobrze upewnić się, że będziemy mieli możliwość dostać się do hostelu. Po drugie doba hotelowa, bo ta choć kiedyś trwała od 12 do 12 to obecnie można spotkać nawet zameldowanie od 14-15, a wymeldowanie do 10-11.

To naszym zdaniem najważniejsze kryteria, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze. Najważniejsze jest rozsądne zestawienie ze sobą ceny + lokalizacji + komentarzy dot. hostelu. Dodatkowym plusem jest zawsze śniadanie w cenie lub łazienka w pokoju. 

Lista artykułów w dziale "Hostele":

Hostele - wstęp

Kiedy i jak rezerwować hostel?

Jak wybrać dobry hostel?

Test wyszukiwarek

Wyszukiwarka czy strona hostelu?

Hostele - promocje i okazje

Hostele - o czym pamiętać?


Tagi: hostele  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ