Rezerwacja hosteli - poradnik - wstęp

Nocleg

Hostele to oszczędność. A często również i dobre warunki!


Jeżeli mówimy o organizacji taniego wyjazdu bez wątpienia musimy wziąć pod uwagę nocleg. Jeżeli jesteśmy miłośnikami tzw. backpackingu kontrolowanego i nie odpowiada nam spędzenie kilku nocy na lotnisku lub w innych, równie szalonych miejscach, hostel będzie dla nas jedną z najkorzystniejszych opcji. 

Hostel to nic innego jak miejsce, w którym możemy się przespać w dość komfortowych warunkach. Oczywiście zazwyczaj bez żadnych udogodnień oferowanych przez hotele. Nagrodą za możliwość rezygnacji z łazienki w pokoju, telewizora, basenu, spa czy wykwintnych posiłków jest to co najbardziej nas interesuje, a mianowicie CENA! Choć nie jest to zasadą hostele są generalnie dużo tańsze niż hotele.

Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj odwiedzając nowe miasto nie jedziemy tam po to, aby siedzieć w hostelu/hotelu, ale po to aby je zwiedzać. Nie potrzebujemy więc luksusów, a po prostu łazienki, z której będziemy mogli bez problemów skorzystać i łóżka, w którym się prześpimy. I tu pojawia się kolejna cecha charakterystyczna hosteli. Zazwyczaj mamy tu możliwość wynajęcia nie tylko pokoju, ale także łóżka w wieloosobowych pokojach (tzw. dormy). Cena takiego noclegu spada wraz z ilością miejsc w pokoju. Tak więc wynajęcie „jedynki” w hostelu może się wiązać z dużym wydatkiem, ale już łóżko w pokoju 6, 8, 10 czy 20 – osobowym nie powinno w znacznym stopniu obciążyć naszego budżetu. Warto zastanowić się jednak czego od takiego wyjazdu oczekujemy i na jakie poświęcenia jesteśmy skłonni się zdecydować. Dla jednych możliwość poznania nowych ludzi, spania „budżetowego” i chęć przeżycia przygody jest nieodpartą pokusą, a wręcz stylem życia. Inni z kolei cenią sobie prywatność, nie mają zamiaru martwić się o swoje rzeczy czy spokojny sen. Im więcej jesteśmy w stanie poświęcić tym więcej możemy zyskać.

Co ważne hostele są doskonałą opcją dla ludzi młodych, których nie przeraża perspektywa spania z kilkunastoma obcymi osobami. Warto także zaznaczyć, że często są one umieszczone w centrach miast, a lokalizacja naszego noclegu jest bardzo ważna, bo może nam pozwolić zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zachęcam do skorzystania z usług hosteli, chociażby po to aby przekonać się czy taka forma nam odpowiada. Postaramy się przybliżyć jak, kiedy i gdzie szukać tych najlepszych i najtańszych.

Lista artykułów w dziale „Hostele”:

Kiedy i jak rezerwować hostel?

Jak wybrać dobry hostel?

Test wyszukiwarek hoteli i hosteli

Wyszukiwarka czy strona hostelu?

Hostele - promocje i okazje

Hostele - o czym pamiętać?


Tagi: hostel  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ