Hostele - o czym należy pamiętać?

Nocleg

Rezerwacja hosteli - o czym należy pamiętać?


Przejdźmy teraz o krok dalej. O czym należy pamiętać już po zarezerwowaniu hostelu. Warto to przeanalizować, aby potem nie tracić ani pieniędzy, ani czasu.

1. Jeszcze raz sprawdzamy daty przyjazdu i wyjazdu. Łatwo o pomyłkę, jeden dzień różnicy może nas postawić w trudnej sytuacji. Porównajmy daty i godziny przylotu oraz odlotu z rezerwacją hostelu.

2. Doba hotelowa. Dowiedzmy się dokładnie o której możemy się zameldować i do której godziny musimy opuścić pokój.

3. Wydrukujmy potwierdzenie rezerwacji. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy rezerwacja została pomyślnie zakończona zawsze możemy zadzwonić lub wysłać do hostelu maila z zapytaniem czy z naszą rezerwacją wszystko jest ok. Ponadto zawsze warto mieć pod ręką kartę z wydrukiem potwierdzenia, które otrzymamy na maila. W razie jakichkolwiek problemów unikniemy wtedy długiego czekania na rozwiązanie sprawy.

4. Wydrukujmy mapkę z zaznaczoną lokalizacją hostelu oraz zapiszmy adres i telefon. W przypadku kiedy jedziemy gdzieś po raz pierwszy warto mieć pod ręką mapkę, na której będziemy mieli zaznaczone miejsce noclegu. Nawet jeżeli sami będziemy mieli problemy z odnalezieniem, miejscowi na pewno nam pomogą.

5. Sprawdź jak dojechać. Już przed wyjazdem dowiedz się w jaki sposób dostać się z lotniska, dworca itd. do hostelu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu i czuć się dużo pewniej. Na mapach gogle są zazwyczaj zaznaczone przystanki autobusowe, tramwajowe oraz metro, zapisz wszystkie wskazówki i czuj się w nowym mieście jak u siebie w domu.

Resztę informacji zawsze będziesz mógł uzyskać od personelu pracującego w hostelu.

Miłych i tanich noclegów!

Lista artykułów w dziale „Hostele”:

Hostele - wstęp

Kiedy i jak rezerwować hostel?

Jak wybrać dobry hostel?

Test wyszukiwarek

Wyszukiwarka czy strona hostelu?

Hostele - promocje i okazje

Hostele - o czym pamiętać?


Tagi: hostele  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ