Gdzie spać w Rydze?

Ryga

Do Rygi można tanio dojechać z Polski. Foto: Егор Журавлёв, flickr.com


Ryga to stolica i największe miasto Łotwy. Miasto ma powierzcnię Wrocławia i ponad 600 tysięcy mieszkańców. Warto wiedzieć, gdzie spać w Rydze - wybór odpowiedniej dzielnicy spowoduje, że będziemy bliżej atrakcji, dzięki czemu zaoszczędzlimy na transporcie i zyskamy dodatkowy czas, który będziemy mogli przeznaczyć na zwiedzanie!

Gdzie spać w Rydze?

Mimo że Ryga jest dużym miastem, większość jej atrakcji znajduje się na starym mieście (Vecrīga, Old City). Z tego powodu najlepiej jest znaleźć nocleg w Rydze właśnie w tej dzielnicy. Nocując przy starym mieście będziemy o krok od największych atrakcji miasta. Prawie wszystkie atrakcie Rygi znajdują się przy Vecrīga, dlatego sytuacja jest jasna i klarowna - nie warto brać pod uwagę żadnej innej dzielnicy. Nocleg na starym mieście w Rydze przyniesie nam oszczędności na transporcie. Całe stare miasto jesteśmy w stanie zwiedzić pieszo. Co więcej koszt noclegów wcale nie jest wyższy od innych dzielnic. Niezależnie od portfela, każdy znajdzie coś dla siebie.

Booking.com

Ryga - polecane noclegi

Podróżuję od lat. Jedną z rzeczy, której zawsze brakowało mi w internecie, to szczere, niesponsorowane opinie o noclegach. Z tego powodu każdy nocleg, który odwiedziłem osobiście, opisuję na stronie. Poniżej znajdują się noclegi w Rydze, które polecam lub odradzam.

City Flower guest rooms

Rodzaj obiektu: Hostel
Ulica: Marijas iela
Rodzaje pokojów: 1-, 2-, 3-, 4-osobowe oraz wieloosobowe
Orientacyjne ceny: od około 70 PLN za noc w pokoju wieloosobowym
Opinia: polecam, świetny i tani nocleg dla budżetowego podróżnika. Raczej tylko dla młodych, którzy nie widzą problemu ze spaniem w wieloosobowych pokojach. Świeżo po remoncie. Doskonała lokalizacja. Nad McDonald's, obok galerii handlowej Origo, kilka minut pieszo od dworca kolejowego i autobusowego, na samym wejściu na starówkę. Świetna cena, bezproblemowe wifi, dostęp do kuchni, czysto, rewelacyjna lokalizacja

Euro Hostel

Rodzaj obiektu: Hostel
Ulica: Marijas iela
Rodzaje pokojów: 1-, 2-, 3-, 4-osobowe oraz wieloosobowe
Orientacyjne ceny: od około 140 PLN za pokój dwuosobowy
Opinia: odradzam, świetna lokalizacja i nic więcej! Brudno, nieświeżo, w żadnym wypadku nie rezerwuj tam noclegu.


Tagi: Łotwa   Ryga  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ