Bądź elastyczny, aby polecieć tanio

Jeżeli chcesz podróżować tanio, musisz być elastyczny.


Co zrobić, jeżeli mieszkamy na przykład w Szczecinie i chcemy lecieć do Londynu, a w szczecińskim Goleniowie nie ma akurat interesujących nas lotów w niskiej cenie? Musimy być elastyczni! W interesującym mnie terminie loty do Londynu ze Szczecińskiego Goleniowa kosztują 322 PLN. Szalenie drogo. Wobec tego musimy spojrzeć na najbliższe lotniska.

Porównajmy przeloty z Polski do Londynu liniami Ryanair i Wizzair w tym samym terminie:
Szczecin - Londyn 210 PLN

Warszawa – Londyn 196 PLN
Poznań – Londyn 39 PLN
Wrocław – Londyn 97 PLN
Berlin - Londyn 9,99 EUR

Różnica w cenie jest ogromna, prawda? Musimy teraz sprawdzić, gdzie najbardziej opłaca się nam jechać. Sprawdziłem, koszt dojazdu ze Szczecina do Poznania Flixbusem wynosi tego dnia 15 PLN, co oznacza, że łączna cena za bilet w jedną stronę wyniesie mnie 54 PLN, wliczając w to cenę dojazdu do Poznania i lotu do Londynu.

Takich przykładów można pokazywać dziesiątki. Musimy pamiętać, że szukając tanich lotów należy wszystkie okoliczne lotniska traktować jako te, z których możemy lecieć. W ten sposób znacznie zwiększamy swoją szansę na znalezienie tanich lotów. Dodatkowo mieszkający niedaleko granic powinni sprawdzać również lotniska zagraniczne. Ja sam jestem ze Szczecina, a z Berlina latałem dużo więcej niż z Goleniowa. Dla przykładu mieszkańcy Wrocławia powinni zwracać uwagę nie tylko na swoje lotnisko, ale także na Kraków, Katowice, Poznań, Warszawę, Szczecin, Berlin oraz Pragę. Mieszkańcy zachodniopomorskiego i wielkopolskiego powinni natomiast zawsze sprawdzać loty w Berlinie - siatka jest tam niesamowicie rozbudowana i bardzo często najlepsze oferty będą właśnie tam.

Traktujmy otaczające nas lotniska jako własne. Nie przywiązujmy się do lotniska, które położone jest najbliżej nas. To jedna z głównych zasad wyszukiwania tanich połączeń! Praktycznie zawsze bardziej opłaca mi się jechać do Berlina albo do Warszawy i stamtąd rozpoczynać podróż, niż robić jakieś rozbudowane kombinacje z przesiadkami z Goleniowa.

Zasada ta zmienia się, gdy chcemy lecieć na inny kontynent. Wtedy jako własne lotnisko powinniśmy traktować... lotniska europejskie! Większość tanich lotów i promocji na inny kontynent, będzie z popularnych lotnisk, między innymi z Londynu, Amsterdamu, Madrytu, Paryża, czy Rzymu. Wtedy musimy się dostać na to lotnisko. Z tanimi liniami lotniczymi to zazwyczaj żaden problem.


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ