Jak wybrać dobry hotel?

Nocleg

Wiele osób woli spać w hotelach niż w hostelach. Rozumiemy!


Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dobrego hotelu. Jest kilka rzeczy, które warto przeanalizować.

1. Stosunek ceny do standardu hotelu – to rzecz ważna. Niejednokrotnie zdarza się, że cena pokoju w hotelu 2-gwiazdkowym jest wyższa niż np. w 4-gwiazdkowym. Jeżeli za podobną cenę możemy uzyskać odrobinę luksusu to myślę, że warto to rozważyć. Dobrze jest po prostu korzystać z filtrów na stronie booking.com i jej podobnych i porównywać najtańsze oferty hoteli o jak najwyższym standardzie. Niejednokrotnie rezultaty mogą nas bardzo miło zaskoczyć.

2. Lokalizacja – kolejna bardzo ważna rzecz. Nie powinniśmy sugerować się tym co napisane jest w opisie, bo tam zawsze jest albo blisko centrum, albo z bardzo łatwym dojazdem. Warto sprawdzić mapę i jakieś konkretne miejsce w centrum miasta. Im bliżej tym lepiej. Nawet jeżeli jest różnica w cenie  to czasem hotel w centrum po odliczeniu pieniędzy na przejazdy może okazać się tańszy. Poza tym dobra lokalizacja pozwala nam zaoszczędzić także czas. Czasem zdarza się jednak, że interesujące nas z różnych względów hotele ulokowane są poza ścisłym centrum. Wtedy warto zadbać o to, aby był on w pobliżu stacji metra (jeżeli jest w mieście). Tym środkiem transportu możemy łatwo i co najważniejsze szybko przedostać się w interesujące miejsca.

Wniosek – najlepsza lokalizacja – CENTRUM lub BLISKO METRA!

3. Opinie – serwisy rezerwacyjne dają swoim użytkownikom możliwość pozostawienia opinii o danym hotelu. Jest to bardzo pomocne przy wyborze najlepszej opcji. Z tych komentarzy możemy się dowiedzieć jakie naprawdę są plusy i minusy danego miejsca. Z pewnością znajdziemy tam także rzetelne informacje dot. lokalizacji i ewentualnego czasu dojazdu do centrum. Z doświadczenia wiem jednak, że do opinii zwłaszcza tych dotyczących obsługi, poziomu czystości itd. nie powinniśmy się bardzo przywiązywać. Zwłaszcza jeżeli nie ma ich dużo. Ludzie nadzwyczaj często najpierw szukają taniego noclegu, a potem narzekają na brak luksusów charakterystycznych dla 5-gwiazdkowych hoteli. Nigdy się wszystkim nie dogodzi, więc sprawdzajmy opinie, ale myślmy sami.

4. Dodatkowe udogodnienia – hotele w odróżnieniu od hosteli oferują różnego rodzaju udogodnienia dla swoich gości. Poczynając od tych w pokoju jak łazienka, posiłki, minibar, jacuzzi, sejf, telewizor, aneks kuchenny itd., po ogólne tj. parking, baseny, spa, restauracje oraz wszelkie dodatkowe usługi. Zastanówmy się czego tak naprawdę potrzebujemy i w jakim stopniu będziemy w stanie z tego korzystać. 

5. Czas trwania doby hotelowej oraz całodobowa recepcja – oczywiście zazwyczaj recepcja działająca 24/7 jest standardem, ale zapewniam, że nie zawsze i nie wszędzie. Jeżeli mamy przylot w nocy dobrze upewnić się, że będziemy mieli możliwość dostać się do hotelu. Po drugie doba hotelowa, bo ta choć kiedyś trwała zazwyczaj od 12 do 12 to obecnie można spotkać nawet zameldowanie od 14-15. Z kolei wymeldowanie do 10-11 to już praktycznie reguła.

To naszym zdaniem najważniejsze kryteria, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze. Najważniejsze jest rozsądne zestawienie ze sobą ceny + standardu + lokalizacji + komentarzy dot. hotelu. Dodatkowym plusem jest zawsze śniadanie w cenie lub inne udogodnienia tj. basen, jacuzzi, telewizor, sejf itd.Ponadto warto poczytać o hotelu i obejrzeć prywatne zdjęcia użytkowników na stronachtripadvisor i holidaycheck. To pozwoli nam trafić w dziesiątkę!

Lista artykułów w dziale „Hotele”:

Hotele - wstęp

Rezerwacja Hoteli - poradnik - wstęp

Hotel czy hostel?

Hotele - jak i kiedy rezerwować?

Jak wybrać dobry hotel?

Test wyszukiwarek hoteli

Wyszukiwarka czy strona hotelu?

Hotele - promocje i okazje

Hotele - o czym pamiętać?


Tagi: hotele   poradnik  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ