Rezerwacja hoteli - o czym pamiętać?

Nocleg

Hotele - o czym należy pamiętać?


Przejdźmy teraz o krok dalej. O czym należy pamiętać już po zarezerwowaniu hotelu. Warto to przeanalizować, aby potem nie tracić ani pieniędzy, ani czasu.

1. Jeszcze raz sprawdzamy daty przyjazdu i wyjazdu. Łatwo o pomyłkę, jeden dzień różnicy może nas postawić w trudnej sytuacji. Porównajmy daty i godziny przylotu oraz odlotu z rezerwacją hotelu.

2. Doba hotelowa. Dowiedzmy się dokładnie o której możemy się zameldować i do której godziny musimy opuścić pokój.

3. Wydrukujmy potwierdzenie rezerwacji. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy rezerwacja została pomyślnie zakończona zawsze możemy zadzwonić lub wysłać do hotelu maila z zapytaniem czy z naszą rezerwacją wszystko jest ok. Ponadto zawsze warto mieć pod ręką kartę z wydrukiem potwierdzenia, które otrzymamy na maila. W razie jakichkolwiek problemów unikniemy wtedy długiego czekania na rozwiązanie sprawy.

4. Wydrukujmy mapkę z zaznaczoną lokalizacją hotelu oraz zapiszmy adres i telefon. W przypadku kiedy jedziemy gdzieś po raz pierwszy warto mieć pod ręką mapkę, na której będziemy mieli zaznaczone miejsce noclegu. Nawet jeżeli sami będziemy mieli problemy z odnalezieniem, miejscowi na pewno nam pomogą.

5. Sprawdź jak dojechać. Już przed wyjazdem dowiedz się w jaki sposób dostać się z lotniska, dworca itd. do hotelu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu i czuć się dużo pewniej. Na mapach Google są zazwyczaj zaznaczone przystanki autobusowe, tramwajowe oraz metro, zapisz wszystkie wskazówki i czuj się w nowym mieście jak u siebie w domu.

Później pomocny będzie już zapewne personel hotelowy.


comments powered by Disqus
Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ