Podgorica - przewodnik turystyczny

Podgorica

Podgorica, stolica Czarnogóry. Foto: Francisco Antunes, flickr.com


Podgorica jest stolicą i największym miastem Czarnogóry. W Podgoricy mieszka aż 22% wszystkich mieszkańców Czarnogóry. Co miasto może zaoferować turyście? Przede wszystkim niskie ceny oraz piękne, tureckie stare miasto.

Podgorica - informacje ogólne i notka historyczna

Miasto istniało już w czasach rzymskich. Na przestrzeni wieków przechodziła we władanie Serbii, Wenecji, a następnie Imperium Osmańskiego. W 1918 roku weszła w skład Jugosławii. Czarnogóra została w większości zniszczona podczas II wojny światowej. Mimo tego, że miasto w większości zostało zbudowane od podstaw, zachowało się w nim kilka zabytków, które warto odwiedzić.

Dzisiejsza Podgorica to stolica i największe miasto Czarnogóry. Liczy niecałe 200 tysięcy mieszkańców - stolice zamieszkuje około 22% populacji Czarnogóry.

Jak dotrzeć do Podgoricy

Jak najtaniej dolecieć do Podgoricy?


Do Czarnogóry nie dolecimy tanimi liniami z Polski. Możemy jednak polecieć do niej z przesiadkami. Najlepiej będzie polecieć do Podgoricy tanimi liniami z Berlina, Brukseli i Londynu (Ryanair). Koszt wszystkich biletów nie powinien przekroczyć 200-400 PLN.

Podgorica - dojazd do centrum z lotniska

Lotnisko w Podgoricy.


Głównym lotniskiem Podgoricy i Czarnogóry jest Podgorica Airport (TDG), które znajduje się 8 km na południe od centrum miasta. Lotnisko Podgorica Airport nie posiada zbyt wielu sposobów na dojazd z niego do centrum Podgoricy. Najlepiej (ale nie najtaniej) będzie skorzystać z taksówki - kurs między lotniskiem a centrum Podgoricy powinien kosztować 12 EUR, albo jeszcze taniej, jeżeli będzie Ci się chciało negocjować.

Oficjalna strona lotniska: www.montenegroairports.com

Podgorica - komunikacja miejska

Podgorica jest małym miastem i można zwiedzić ją pieszo. Najlepszym sposobem na miasto jest wykupienie noclegu w okolicach centrum. Możemy wtedy zwiedzić wszystkie interesujące miejsca bez korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Podgorica nie posiada rozbudowanej sieci transportu publicznego, po mieście jeżdżą busy. Najwygodniej jest skorzystać z usług taksówkarzy, którzy za kilometr życzą sobie około 0,4 EUR (nie ma opłaty za "trzaśnięcie drzwiami).

Noclegi w Podgoricy

Noclegi w Podgoricy.


Za noc w dwuosobowym pokoju w Podgoricy przyjdzie nam zapłacić około 90 PLN, natomiast łóżko w pokoju wieloosobowym to koszt od około 18 PLN.

Do wyszukiwania noclegów polecam wyszukiwarkę Booking, z którą współpracujemy:

Booking.com

Rezerwując nocleg przez powyższą wyszukiwarkę wynagradzasz moją pracę nad stroną. Aby dowiedzieć się więcej na temat znalezienia dobrego noclegu, przeczytaj nasz poradnik "Noclegi".

Atrakcje Podgoricy

Podgorica - atrakcje.


Symbolem Podgoricy jest nowoczesny most, Millenium Bridge, w którym znajduje się restauracja. Drugim znanym miejscem jest Stara Varoš, czyli stare miasto. Warto przejść się główną, pieszą uliczką Podgoricy - Hercegovačka. Ulica rozpoczyna się od Trg Republike, które jest głównym placem stolicy Czarnogóry.

W Podgoricy znajdziemy bardzo ciekawe, warte odwiedzenia miejsca kultu: Monaster Dajbabe, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, St. George Church.

Podgorica - wskazówki praktyczne

Podgorica jest małym miastem, można ją zwiedzić pieszo.


- Podgoricę można zwiedzić pieszo - nie jest to największe miasto, jego populacja to niecałe 190 000 mieszkańców
- na chwilę pisania tych słów w Podgoricy nie ma ogólnoświatowych fast foodów typu MC Donald's, KFC i inne

Podgorica - przydatne linki

Dowiedz się więcej o Podgoricy.


- www.podgorica.travel - oficjalna, turystyczna strona Podgoricy (ENG)

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023


Tagi: Podgorica   Czarnogóra  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ