5 pomysłów na niedrogi wyjazd poza Europę

5 pomysłów na niedrogi wyjazd poza Europę.


Na pewno nie raz i nie dwa marzyliście o dalekiej podróży do egzotycznych i kultowych zarazem miejsc, które znacie jedynie z książek i telewizji. Jestem również niemal pewny że wielu z Was nawet nigdy nie sprawdziło ile taka podróż mogłaby kosztować, bo i tak z góry założyliście że koszty będą bardzo wysokie. Oczywiście wyjazd na tydzień do Tajlandii z pewnością nie wyniesie Was 400 zł, ale nie będzie też kosztował więcej niż tydzień na Maderze. Zapraszam do przeczytania mojego zestawienia 5 stosunkowo tanich miejsc idealnych na wakacje poza Europą.

5. Rio de Janeiro

Szukając ciekawych miejsc w Ameryce Południowej długo zastanawiałem się, które miasto wybrać. Doszedłem do wniosku, że wprawdzie Lima, Buenos Aires czy Santiago de Chile są szalenie interesujące, jednak Rio de Janeiro to miasto kultowe. W przypadku lotów do Ameryki Południowej w ogóle, nie można za bardzo mówić o tanich lotach, bowiem regularne ceny z Europy zaczynają się od około 3000 zł, jednak dość często pojawiające się promocje lotnicze zachęciły mnie do umieszczenia tego kierunku w zestawieniu. Stwierdzenie „tanie loty” oznacza w tym przypadku przedział cenowy od nawet 700 do 1800 PLN. Ceny noclegów w Rio są dość rozsądne i za 8 dni w pokoju wieloosobowym zapłacimy już od 300 zł, więc jak na tamtejsze warunki całkiem przystępnie.

4. Bangkok

Bangkok

Bangkok.


W ciągu paru ostatnich lat stolica Tajlandii stała się bardzo popularnym celem wśród turystów z całego świata. Głównie ze względu na niskie ceny, piękne widoki oraz egzotyczną atmosferę. Regularna cena lotów do Bangkoku (i z powrotem) oscyluje obecnie na poziomie mniej więcej 2200 zł, jednak w przypadku promocji może ona spaść nawet do 1400 zł.

Przeczytaj również: Bangkok - przewodnik turystyczny

Na miejscu z kolei możecie być pewni, że wydacie naprawdę bardzo niewiele i np. najtańszy nocleg na 8 dni w pokoju wieloosobowym kosztuje już od 80 zł, więc jeszcze taniej niż w Chinach.


3. Phuket

Phuket to kolejne miejsce w taniej Tajlandii, które ująłem w zestawieniu. Tym razem jest to jednak coś dla miłośników pięknych plaż, ciepłej wody i słodkiego leniuchowania. Na Phuket nie ma za wielu miejsc do zwiedzania, tam przyjeżdża się odpocząć. Najtaniej jest polecieć do Bangkoku i jeszcze tego samego dnia „złapać” lot na Phuket.

Przeczytaj również: Phuket - przewodnik turystyczny

Samoloty z Bangkoku na Phuket można normalnie kupić za około 500 zł, a w promocji nawet za 80 zł! Z kolei noclegi zaczynają się już od 120 zł za 8 nocy w pokoju wieloosobowym i mimo, że Phuket jest najdroższym miejscem w Tajlandii to i tak ceny są stosunkowo niskie.

2. Nowy Jork

Mówi się, że Nowy Jork jest stolicą świata i rzeczywiście coś w tym jest. The Wall Street, The 5th Avenue, Broadway czy Statua Wolności to dopiero początek wyliczanki miejsc które znają i kojarzą ludzie na całym świecie. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób wyjazd do „The Big Apple” jest jednym z największych marzeń. Do niedawna wyjazd w ogóle do USA wiązał się z bardzo wysokimi kosztami oraz z dość skomplikowaną procedurą wizową. Obecnie załatwienie wizy (ok. 100 $) jest już tylko formalnością, a dzięki dużej konkurencji pomiędzy liniami lotniczymi, ceny biletów nawet poza promocjami są stosunkowo przystępne. Z Warszawy do Nowego Jorku za lot w dwie strony zapłacicie średnio 1800 zł, a w przypadku promocji lotniczej nawet 1000 zł. Jeżeli chodzi o noclegi to trzeba przyznać że NYC nie należy do najtańszych, jednak nierzadko można upolować okazję. Za 8 noclegów w 6-osobowym pokoju zapłacicie od 670 zł.

1. Pekin

Pekin

Pekin, Świątynia Nieba.


Kolejne miejscu w moim zestawieniu to Pekin. Stolica Państwa Środka jest nie lada gratką dla miłośników Azji i Orientu jak również nie lada wyzwaniem pod kątem turystycznym, bowiem w Chinach mało kto potrafi porozumiewać się po angielsku. Przeciętna cena biletu lotniczego do Chin i z powrotem (z Warszawy) zaczyna się w przedziale od 1800 – 1900 zł, jednak w przypadku promocji będzie niższa, a czasami nawet dużo niższa. Nie dalej jak miesiąc temu włoskie linie Alitalia wprowadziły promocje na loty z Europy do Azji, m.in. do Chin. Szczęśliwcy, którym udało się zdążyć zapłacili nawet 420 zł za bilety w dwie strony!

Przeczytaj również: Pekin - przewodnik turystyczny

Z kolei łóżko w pokoju wieloosobowym w przyzwoitym standardzie można znaleźć już za 120 zł za 8 nocy, czyli za 15 zł za noc! Kalkulując koszty wyjazdu do Chin nie zapomnijcie o załatwieniu wizy, która wprawdzie jest formalnością ale kosztuje około 220 zł.


o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ