Ocena linii lotniczych - Air China - opinie

Air China

Air China opinie - czy warto latać Air China?


Air China leciałem 5 razy. To narodowy chiński przewoźnik posiada ciekawe połączenia z Polską, co wraz z atrakcyjnymi cenami i promocjami przekłada się na jego popularność w kraju. Jakie wrażenie robi Air China?

Air China - proces rezerwacji i płatność

Bilety możemy kupić na oficjalnej stronie przewoźnika, airchina.com lub w jednej z setek dostępnych wyszukiwarek lotów. Proces wyszukania biletu i jego zakupu jest zupełnie standardowy i nie musimy spodziewać się żadnych niespodzianek.

Air China - siatka połączeń i flota

Air China posiada rozbudowaną siatkę połączeń oraz sensowną możliwość łączenia lotów, dzięki czemu nawet z Warszawy możemy bez problemu polecieć do znacznej części państw azjatyckich (i nie tylko). Przy połączeniach łączonych większość lotów będzie mieć przesiadkę w Pekinie, co przy obecnej polityce wizowej (darmowa wiza do 144h przy tranzycie) oznacza, że możemy zorganizować sobie kilka dni w Pekinie bez wizy.

Przeczytaj również: Państwa i miasta - przewodniki turystyczne

Flota Air China liczy około 412 samolotów. Średni wiek maszyny nie jest wysoki – wynosi 7,3 lat. Mimo to, przy ponad czterystu samolotach masz duże szanse trafić na starszy model. Ja dwukrotnie leciałem statkiem, który wymagał remontu. Raz system rozrywki nie działał, drugim razem mi działał, ale nie działał mojej towarzyszce. Nie ma jednak się co cieszyć – to jeden z pierwszych modeli systemu, miałem jedynie możliwość oglądania trasy przelotu. W pozostałych przypadkach system działał i był nowy, można było oglądać nie tylko trasę przejazdu, ale i słuchać muzyki, oglądać filmy lub zagrać w gry. Firma remontuje swoje samoloty oraz zamówiła nowe maszyny, jednak możliwość trafienia na stary samolot jest jak najbardziej możliwa.

Air China - standard

Ilość miejsca w samolocie nie powala. Widać, że wnętrze robione jest bardziej dla niskich Chińczyków niż wyższych i większych Europejczyków czy Amerykanów. Mimo to dramatu nie ma, zmieściłem się i przeżyłem. Obsługa na pokładzie poprawna.

Air China jedzenie

Posiłki w Air China - opinie


W internecie znajdziecie wiele opinii mówiących, że jedzenie na pokładzie jest niedobre. Nie zgadzam się. Za każdym razem trafiliśmy na bardzo ciekawe, zróżnicowane i smaczne menu. Air China na pewno nie odstaje w żadnym stopniu od tego, co dostaniemy w samolotach innych linii.

Air China - subiektywna opinia

Nie widzę żadnych powodów, żeby odradzać Wam Air China. Minusem jest możliwość trafienia na stary samolot, w którym nie będzie systemu rozrywki, jednak ceny lotów (ostatnio mamy całą masę lotów do Azji Air China za mniej niż 1500 PLN) w całości rekompensują potencjalne słabe warunki na pokładzie.


Tagi: Air China  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ