Chania - przewodnik turystyczny

Chania

Chania. Foto: TimOve, flickr.com


Chania to największe miasto zachodniej części Krety. Miasto założyli wenecjanie, stąd Chania od razu skojarzy się nam z włoską Wenecją. Co ciekawe, miasto w tym miejscu znajdowało się już 4 tysiące lat przed naszą erą.

Chania - informacje ogólne i notka historyczna

Chania jest miastem wybudowanym przez Wenecjan na dawnej, starożytnej osadzie Kydonia, która istniała w tym miejscu od 3800 roku p.n.e. Dzisiaj miasto jest drugim największym (po Heraklionie) ośrodkiem miejskim na Krecie i stanowi jedno z jej głównych ośrodków turystycznych.

Jak dolecieć do Chanii

Jak tanio dotrzeć do Chanii?


Do Chanii dolecimy bez problemu z Polski. W chwili pisania tych słów do Chanii lata z Polski Ryanair (Katowice, Kraków, Warszawa Modlin, Wrocław) za cenę od około 350 PLN.

Transport z lotniska do centrum Chanii

Dojazd z lotniska do centrum Chanii.


Z lotniska Chania International Port (inna nazwa lotniska: Daskalogiannis) dojedziemy do centrum autobusem za 2,3 EUR.

Noclegi w Chanii

Gdzie tanio spać w Chanii?


Chania posiada rozbudowaną bazę noclegową. Za noc w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 90 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 40 PLN.

Booking.com

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

Chania - komunikacja miejska

Po Chanii, okolicach i całej krecie poruszają się autobusy (www.e-ktel.com). Miasto nie jest duże, przy odpowiedniej kondycji będziemy mogli zwiedzać je pieszo.

Atrakcje Chanii

Symbolem miasta jest Port Wenecki oraz latarnia morska. Chania posiada śliczne Stare Miasto. Warto również wybrać się do Hali Targowej i Parku Miejskiego. Must see, jeżeli chodzi o muzea, to Muzeum Archeologiczne.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023


Tagi: Chania   Grecja  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ