Ocena linii lotniczych - Aeroflot

Loty i transport

Auroflot to najlepszy przewoźnik w Europie Wschodniej.


Wszystkie rosyjskie linie lotnicze, niezależnie od wielkości, historii i floty kojarzone są w Europie negatywnie. Na własne uszy słyszałem nawet jak niektórzy rodacy szli o krok dalej podając za przykład takiej „tragicznej” jakości katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem (!). W Rosji działa bardzo wiele lokalnych linii lotniczych i rzeczywiście nie wszystkie należy darzyć zaufaniem, jednak Aeroflot jest przykładem dobrej jakości w rozsądnej cenie. Jakości, jakiej w nadwiślańskim Locie chyba niestety nie znają, bowiem w 2013 roku Aeroflot został okrzyknięty najlepszą linią lotniczą w Europie Wschodniej oraz oficjalnym przewoźnikiem Manchesteru United!

PROCES REZERWACJI I PŁATNOŚĆ

Bilety można tradycyjnie kupić online bądź też w biurach na każdym głównym lotnisku w większości światowych stolic. Strona działa w kilku wersjach językowych i choć jej wygląd może wydać się mocno prymitywny, to jest ona przejrzysta i bardzo prosta w obsłudze. Opłatę za bilety uiszcza się przy pomocy kart kredytowych lub debetowych (nie ma możliwości przelewu), a odprawa odbywa się na lotnisku po okazaniu paszportu.

DODATKOWE OPŁATY

Tak jak to bywa w przypadku „drogich” linii lotniczych cena zawiera 20 kilogramowy bagaż rejestrowany, a w przypadku dłuższych lotów dwa posiłki, soft drinki oraz wino bez limitu. Dodatkowa walizka będzie kosztować 50 euro.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

W przypadku Aeroflotu trzeba pamiętać o limicie przewożonych płynów wniesionych z zewnątrz (czyli nieprzekraczających 100 ml) oraz o konieczności dokonania rezerwacji kartą kredytową.

SIATKA POŁĄCZEŃ I FLOTA

Większość floty rosyjskich linii lotniczych stanowią Airbusy i Boeingi. Na 130 maszyn tylko 16 pochodzi z Rosji. Aeroflot stawia w dużej mierze na połączenia międzykontynentalne pomiędzy Europą a Azją, dzięki czemu jest to przewoźnik z którym najbardziej opłaca się podróżować m.in. do Tokio, Pekinu czy Hong Kongu.

Plusem jest również fakt, że Aeroflot należy do sojuszu SkyTeam. Drugiego co do wielkości sojuszu lotniczego na świecie w którego skład wchodzą również między innymi KLM, Air France, Air Europa, Delta Airlines czy Saudia. Dla linii lotniczych oznacza to optymalizację siatki połączeń i redukcję kosztów, a dla klientów loty np. holenderskim KLM-em w cenie Aeroflotu.

STANDARD

Standard w Aeroflocie utrzymany jest na niezły poziomie i to nie tylko ze względu na komfort lotu. Lecąc w październiku 2012 do Tokio „zgubiłem” gdzieś po drodze bagaż. Przewoźnik poczuł się do winy i zaproponował 100 $ rekompensaty na ubrania i kosmetyki. Oprócz tego zgubiony bagaż został w całości przywieziony do mojego hotelu po kilku dniach. Według prawa międzynarodowego jest to standardowa procedura, jednak nie wszystkie linie jej przestrzegają i często strata bagażu nie jest w żaden sposób rekompensowana. Jeżeli chodzi o komfort lotu to stoi on na raczej niezłym poziomie. Stewardesy są miłe, posiłki w miarę zjadliwe, a przypadku dłuższych lotów pasażerowie mają do dyspozycji ekran multimedialny z grami, filmami i muzyką. Aeroflotowi jeszcze dużo brakuje do Qatar Airways czy Emirates jednak nawet te najdłuższe loty mijają z nimi szybciej i przyjemniej niż wypad Ryanairem z Wrocławia do Londynu.

SUBIEKTYWNA OCENA

Osobiście leciałem samolotami Aeroflotu cztery razy. Dwa razy na trasie Rzym – Moskwa oraz dwa między Moskwą, a Tokio. Mimo różnicy w wielkości maszyn i długości lotów zawsze byłem zadowolony z komfortu oraz jakości obsługi i zawsze będę polecał rosyjskie linie lotnicze ze względu na stosunek ceny do jakości. Opinie o rozklekotanych, niebezpiecznych maszynach, niemiłej obsłudze czy skandalicznych warunkach radzę wsadzić między bajki lub co najwyżej potraktować jako incydentalne zdarzenia.


Tagi: Aeroflot   loty  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ