Pomysł na wyjazd - Wenecja

 Mateusz Jakubowski   |   22.06.2013   |   18:31   |   TanieZwiedzanie.com > Pomysły na wyjazd
Wenecja

Odkryj uroki pięknej Wenecji. Foto: worldaroundtrip, Flickr.com


Wenecja to moim zdaniem jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Jeżeli się postaracie, możecie udać się tam za niewielkie pieniądze. Sprawdźcie sami!

Bezpośrednio do Wenecji można dostać się liniami Ryanair z Wrocławia. Do końca sierpnia dostępne są jeszcze bilety w cenie 126zł/odcinek, co oznacza, że za lot + powrót zapłacimy 252.40 zł! Należy to uważać za bardzo dobrą cenę - standardowo lot do Wenecji to wydatek około  300/400 zł.  Inną, często dużo tańszą możliwością jest lot (Ryanair, Wizzair) do Mediolanu (koszt około 150-250 zł za lot w dwie strony) i stamtąd podróż do Wenecji - za 5 euro dojedziemy z lotniska na dworzec, a stamtąd, dzięki Trenitalia, dotrzemy do Wenecji już za 9 EUR. Czyli bukując loty do Mediolanu, za dojazd do Wenecji należy doliczyć około 15 EUR w jedną stronę. 

Nocleg w Wenecji w trakcie trwania sezonu to koszt od około 25 EUR za łóżko w pokoju wieloosobowym w hostelu i od około 30 EUR za osobę w pokoju dwuosobowym.  

Najniższe ceny za nacleg w Wenecji znajdziecie przy pomocy naszej porównywarki:

Przykładowa kalkulacja dla dwóch osób: Przy wylocie z Wrocławia w niedzielę 25.08 i powrocie w środę 28.08 (do Wrocławia), za lot zapłacimy 252.40 zł/os. W Wenecji spędzimy trzy noce. Nocleg w dobrym Hotelu** w centrum Wenecji ze śniadaniem wliczonym w cenę (Hotel Airone Venice) to koszt 340zł za osobę. Razem daje to nam 592,4 zł za osobę.

Autor: Mateusz Jakubowski

 


comments powered by Disqus
Tagi: Wenecja   Włochy  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ