Bergamo - przewodnik turystyczny

Bergamo

Bergamo. Foto: Pedro, flickr.com


Większości osób Bergamo nie kojarzy się z miastem, a z nieodległym lotniskiem, które obsługuje lotych tanich linii lotniczych do Mediolanu (położonego 50km dalej). W rzeczywistości to piękne, stutysięczne, pozbawione tłumów turystów miejsce, na które warto poświęcić chociaż jeden dzień swoich wakacji we Włoszech.

JAK DOTRZEĆ DO BERGAMO

Jak najtaniej dolecieć do Bergamo?


W chwili pisania tego tekstu (15 marzec 2018) do Bergamo lata z Polski Ryanair (Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław). Nie ma większych problemów ze znalezieniem lotów za mniej niż 100 PLN.

TRANSPORT Z LOTNISKA DO CENTRUM BERGAMO

Lotnisko

Lotnisko Bergamo - dojazd do centrum.


Do Bergamo z lotniska Bergamo-Orio al Serio (BGY) dojedziemy autobusem 1 (trasa i rozkład jazdy). Cena za bilet to: 2,3 EUR za przejazd w jedną stronę, 5 EUR za bilet na 24h i 7 EUR (bilet na 72h). Lotnisko położone jest przy samym wjeździe do miasta.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Komunikacja miejska w Bergamo.


Bergamo jest na tyle małym miastem, że możemy przejść je pieszo. Przejście z jednego końca miasta na drugie nie powinno zająć więcej niż 30 minut. Jeżeli jednak chcemy poruszać się komunikacją miesją, to po mieście kurusją autobusy i kolej. Rozkład jazdy oraz cennik znajduje się na stronie internetowej przewoźnika, www.atb.bergamo.it.

BERGAMO - KARTA MIEJSKA

karta miejska w Bergamo

Karta miejska Bergamo Card.


Bergamo posiada swoją kartę miejską, Bergamo Card, która w chwili obecnej jest tymczasowo niedostępna, prawdopodobnie z powodu przygotowywania nowej oferty. Warto przed wyjazdem sprawdzić oficjalną stronę, www.bergamocard.it i sprawdzić, czy karta nie została przywrócona.

NOCLEGI W BERGAMO

Noclegi w Bergamo.


Noclegi w Bergamo są drogie, a baza noclegowa nie jest szczególnie rozwinięta. Cena za noc w dwuosobowym pokoju zaczyna się od około 160 PLN, natomiast pokój jednoosobowy lub dwuosobowy do wykorzystania przez jedną osobę (nie ma pokojów wieloosobowych) to koszt od około 130 PLN. Warto w Bergamo rozejrzeć się za kwaterą prywatną na portalu Airbnb (więcej o kwaterach prywatnych w artykule kwatery prywatne). Nie jest ich wiele, ale są dużo tańsze od oficjalnych miejsc noclegowych. Na Airbnb można znaleźć noclegi w centrum za około 55 PLN za osobę.

Do wyszukiwania noclegów polecam wyszukiwarkę HotelsCombined, która przeszukuje wszystkie internetowe wyszukiwarki noclegów (booking i inne) i pokazuje najtańsze ceny na dany nocleg, jakie są dostępne w internecie:

Korzystając z powyższej wyszukiwarki wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com. Aby dowiedzieć się więcej na temat znalezienia dobrego noclegu, przeczytaj nasz poradnik "Noclegi".

BERGAMO - ATRAKCJE

Warte odwiedzenia w Bergamo.


Sercem miasta jest plac Piazza Vecchia, przy którym znajduje się jeden z najstarszych włoskich pałaców, dwunastowieczny  Palazzo della Ragione. Obok znajduje się okazała katedra oraz drugi pałac, Palazzo Nuovo. Wokół placu znajduje się kilka innych, ślicznych placów, m.in. Piazza della Citadella, Piazza Vecchia, czy Piazza del Duomo. W starej części miasta znajduje się wiele zabytkowych budynków.

PRZYDATNE STRONY

Dowiedz się więcej o Bergamo.


www.visitbergamo.net - oficjalna, turystyczna strona Bergamo (ENG)

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019


comments powered by Disqus
Tagi: Bergamo   Włochy  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ