Ocena linii lotniczych - LEVEL Airlines - opinie

LEVEL linie lotnicze

LEVEL Airlines - czy warto latać liniami LEVEL Airlines?


LEVEL Airlines to nowopowstała linia lotnicza (2017 rok), która chce uchodzić za tanie linie lotnicze, które lecą z Europy do Ameryki. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat przewoźnik ten uruchomił m.in. połączenia z Dominikaną, Gwadelupą, Argentyną czy Chile, oferując przeloty w naprawdę atrakcyjnej cenie. Podobnie jak Ryanair czy Wizzair LEVEL Airlines szuka oszczędności gdzie się da (brak posiłków w cenie, wysoka cena dodatkowych usług), oferując w zamian za słabszą jakość przelotu dużo niższą cenę. Czy warto latać liniami lotniczymi LEVEL?

LEVEL Airlines - proces rezerwacji i płatność

Bilety możemy kupić na oficjalnej stronie przewoźnika, www.flylevel.com lub w jednej z setek dostępnych wyszukiwarek lotów. Musimy pamiętać, że najniższa taryfa pozwala nam zabrać ze sobą wyłącznie podręczny bagaż (o maksymalnej wadze 10kg) oraz nie zawiera żadnego posiłku na pokładzie. Do wyższej klasy, zawierającej w cenie bagaż rejestrowany do 23kg oraz posiłki i napoje na pokładzie, będziemy musieli zapłacić minimum 39 EUR (za bagaże) za każdy z lotów (cena jest różna, w zależności od trasy) oraz minimum 35 EUR (posiłki i napoje).

LEVEL Airlines - siatka połączeń i flota

Główne bazy LEVEL Airlines to Barcelona oraz Paryż. Polecimy z nich m.in. do Nowego Jorku (cena od 123 USD za bilet w jedną stronę), Montrealu (od 166 CAD za lot w jedną stronę), San Francisco (od 102 USD za lot w jedną stronę), czy do Buenos Aires lub Santiago de Chile. Przewoźnik wciąż szuka najlepszych połączeń, przez co często modyfikuję swoją siatkę połączeń, co jest fantastyczną okazją do trafienia dobrej ceny biletów - mi udało się kupić bilety na Dominikanę za łączną cenę 750 PLN. LEVEL próbuje również wejść w rynek europejski, stworzył swoje huby w Amsterdamie oraz Wiedniu i oferuje kilka tras wewnątrz Europy.

Przeczytaj również: Państwa i miasta - przewodniki turystyczne

LEVEL Airlines - standard

LEVEL Airlines są linią niskobudżetową. I dokładnie tego powinniśmy się po niej spodziewać. W podstawowej klasie nie ma posiłków ani napojów w cenie, a jeżeli już je kupimy, to są to mniejsze porcje niż w "pełnoprawnych" liniach. Do tego nie otrzymujemy koca, kapci czy słuchawek, co jest standardem w innych liniach lotniczych (oczywiście można tę usługę dokupić za 5 EUR). W najniższej klasie mamy tylko bagaż podręczny i brak możliwości wyboru miejsca w samolocie. Dobrze przynajmniej, że samoloty (w większości Airbus A330-200) są w dobrym stanie, a ilość miejsca jest zbliżona do tradycyjnych sieci lotniczych.

LEVEL Airlines samolot w środku

Wnętrze jednego z samolotów LEVEL Airlines.


Warto również dodać, że obsługa klienta potrafi być bardzo średnia - internauci narzekają na bardzo długą odpowiedź na e-maile (lub brak odpowiedzi). Jest to jednak domeną również innych, tanich linii lotniczych. Na portalu Tripadvisor LEVEL ma ocenę 3/5. To taka sama ocena jaką posiada Ryanair i Wizzair.

LEVEL Airlines - subiektywna opinia

Czy warto latać LEVEL Airlines? Jeżeli jesteś w stanie zrezygnować z bagażu rejestrowanego i posiłków na pokładzie, nie będziesz zawiedziony. Przy odrobinie szczęścia możesz trafić na wyjątkowo tanie bilety lotnicze, które z pewnością będą warte wyrzeczeń i budżetowego lotu!


Tagi: Level  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ