Wiza do Indii - jak ją wyrobić? Poradnik na 2020 rok

wiza do Indii

Wiza do Indii - praktyczne informacje na 2020 rok.


Indie są kolejnym krajem, który w ciągu ostatnich lat zaczął dbać o turystę i nie dość, że ułatwił mu możliwość wyrobienia wizy przez stworzenie wizy online, to jeszcze w dodatku obniżył ceny wiz! Wiza do Indii nigdy jeszcze nie była taka tania i taka łatwa w uzyskaniu. W 2020 roku do wyrobienia e-wizy do Indii wystarczy złożenie wniosku.

Aby wyrobić wizę do Indii musimy odwiedzić oficjalną, rządową stronę, https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html. To właśnie na niej składamy wniosek wizowy i płacimy za niego. Wniosek posiada wiele pytań i jest rozbudowany, jednak jego wypełnienie i dopełnienie formalności jest bardzo proste. Przekonaj się sam!

Rodzaje wizy do Indii

Wiza do Indii posiada wiele wariantów, od turystycznej po medyczną czy biznesową. W tym tekście skupię się oczywiście na wizie turystycznej. Są 3 rodzaje wizy turystycznej do Indii - 30-to dniowa, roczna i pięcioletnia. Posiadając wizę 30-to dniową możemy przekroczyć granicę Indii dwukrotnie. Posiadając wizę roczną lub pięcioletnią możemy robić to wielokrotnie. Jednorazowy pobyt w Indiach nie może być jednak dłuższy niż 90 dni.

Wiza do Indii - cena

Za wizę płacimy online przy składaniu wniosku o e-wizę. Mamy dwie możliwości zapłacenia za wizę: SBIePay (bramka płatności State Bank of India - największego banku Indii, możliwość płatności Visa, Mastercard oraz Paypal - płatność kartą + 2,5% prowizji, płatność Paypal + 3,5% prowizji) oraz Axis Bank (płatność kartą, około 3-3,5% prowizji w zależności od użytej karty).

Cena e-wizy do Indii

Wiza do Indii 30-dniowa - od kwietnia do czerwca: 10 USD

Wiza do Indii 30-dniowa - od lipca do marca: 25 USD

Wiza do Indii roczna: 40 USD

Wiza do Indii pięcioletnia: 80 USD

Wiza do Indii - czego potrzebuję?

Aby rozpocząć wypełnianie wniosku o e-wizę do Indii potrzebujesz w zasadzie jedynie skan pierwszej strony paszportu (tej z Twoimi danymi osobowymi) oraz skan zdjęcia paszportowego. Mając je na swoim komputerze możesz przystąpić do składania wniosku. We wniosku zostaniesz zapytany o miejsce przylotu do Indii oraz miejsce wylotu - możesz je wpisać orientacyjnie. Zostaniesz również zapytany o miejsce noclegu w Indiach - możesz podać pierwszy lepszy znaleziony hotel w internecie. Do wypełnienia wniosku nie potrzebujesz ani potwierdzenia zakupu biletów lotniczych ani zarezerwowanego noclegu.

Wiza do Indii - wniosek online - poradnik

Wniosek o e-wizę do Indii składamy na oficjalnej, rządowej stronie: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html. Uważaj na szukanie tej strony w Google - niektórzy nieuczciwi pośrednicy mają podobnie wyglądające strony, a za wypełnienie u nich wniosku pobierają dodatkową opłatę. Wchodzimy na powyższą stronę i klikamy na "Apply here for e-visa". We wniosku podajemy wszystkie wymagane od nas informacje (m.in. dane ojca, dane pracodawcy i wykonywany zawód, informacje o naszej poprzedniej wizycie w Indiach). Po podaniu wymaganych danych system poprosi nas o wgranie paszportu i zdjęcia. Następnym krokiem jest płatność, którą opisałem powyżej. Na stronie będzie wyświetlony numer aplikacji - zapisz go, może Ci się później przydać, żeby sprawdzać status wniosku. Po dokonaniu płatności (często zdarza się, że płatność zostaje zaakceptowana dopiero po kilku godzinach) nie pozostaje Ci nic innego, jak czekać na jego rozpatrzenie. Po upływnie kilkudziesięciu godzin potwierdzenie rozpatrzenia wniosku i przyznania wizy powinno przyjść na podany przez Ciebie adres e-mail. Wtedy na oficjalnej stronie internetowej, podając numer aplikacji oraz numer Twojego paszportu będziesz mogła ściągnąć potwierdzenie przyznania e-wizy. Musisz je wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

e-wiza do Indii - ograniczenia

E-wiza wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Na szczęście nie są one szczególnie uciążliwe, dzięki czemu większość turystów nawet nie zauważy tych obostrzeń. Otrzymując e-wizę otrzymujemy tak naprawdę promesę, którą na wizę wklejaną do paszportu zamienią nam na przejściu granicznym. Problem w tym, że nie wszytkie lotniska i przejścia graniczne oferują wymianę taką usługę. Na szczęście posiadając e-wizę możemy rozpocząć podróż po Indiach na znacznej części lotnisk. Z e-wizą możemy wylądować na lotniskach: Delhi, Mumbai, Chennai, Kolkata, Thiruvananthapuram, Bengaluru, Hyderabad, Cochin, Goa, Ahmedabad, Amritsar, Gaya, Jaipur, Lucknow, Trichy, Varanasi, Calicut, Mangalore, Pune, Nagpur, Coimbatore, Bagdogra, Guwahati, Chandigarh, Visakhapatnam, Madurai, Bhubaneswar, Port Blair. Do tego do Indii możemy wpłynąć do portów: Mumbai, Cochin, Mormugao, Chennai, New Mangalore. We wszystkich tych miejscach promesę wymienią nam na właściwą wizę. Jeżeli chodzi natomiast o wylot z Indii, to lotniska, z których możemy wylecieć z Indii posiadając e-wizę to w większości lotniska rozpisane powyżej, oraz kilka dodatkowych. Do tego dochodzi kilkadziesiąt portów morskich oraz przejść drogowych i kolejowych - ich pełna lista znajduje się na oficjalnej stronie internetowej, https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html (zakładka: Authorized Immigration checkposts through which eVisa holders can travel).


Tagi: Indie  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ