Szczeciński I Rajd Autostopowicza już za nami! Zobacz jak było!

Mateusz Jakubowski   |   30.04.2013   |   20:20   |   TanieZwiedzanie.com > Aktualności

Na podróżniczej mapie Polski pojawiła się kolejna autostopowa impreza!


Szczeciński  "I Rajd Autostopowicza" już za nami! Organizowana przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego impreza zakończyła się sukcesem, stąd wierzymy, że na stałe wpisze się  na mapę  polskich imprez autostopowych. Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom serdecznie gratulujemy!

Impreza wystartowała w piątek 26 kwietnia o godzinie 9:00 spod bram Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. 6 ekip (łącznie 12 osób) miało za zadanie dotrzeć ze Szczecina do Mikołajek w ciągu najbliższych czterech dni, do poniedziałku, 29 kwietnia do godziny 12:00. Szczeciński rajd nie polegał jedynie na dotarciu do celu. Organizatorzy postanowili uatrakcyjnić wyścig, tworząc kilkadziesiąt zadań do wykonania w 24 miastach będących na trasie do Mikołajek. Zadania były punktowane, a drużyna która dotrze do Mikołajek i będzie miała największą ilość punktów - wygrywa. I tak oto uczestnicy stanęli przed szeregiem wyzwań, m.in. liczyli ilość schodów prowadzących na Górę Czcibora w Cedyni, szukali Trygława (największy głaz narzutowy w Polsce) w Tychowie, czy brali udział w marszu na orientację w Łobzie.

Ekipy dzielnie parły naprzód, wykonując zadania i zbliżając się z każdym przebytym kilometrem do Mikołajek. Po drodze drużyny napotykały wielu pomocnych, życzliwych ludzi. Nie doszło do żadnego smutnego incydentu, wręcz przeciwnie! O stopa nie było tak ciężko, dodatkowo poznani ludzie okazywali się bardzo pomocni - oferowali uczestnikom rajdu jedzenie oraz nocleg. Jedna z drużyn miała nawet możliwość przespać się w prawdziwym pałacu w Rzepczynie. Nic tylko zazdrościć! Uczestnikom przydarzyło się wiele śmiesznych historii - jedna ekipa zgubiła namiot, druga wysiadając ze stopa zapomniała zabrać plecaka, inni z kolei złapali stopa, który... zepsuł się po kilkudziesięciu sekundach. 

W poniedziałkowe przedpołudnie na uczestników czekały w Mikołajkach organizatorki rajdu, Aleksandra Pieleszko i Karina Tessar. Ich oczekiwanie nie poszło na marne. Chwilę po dziesiątej pojawiła się pierwsza ekipa, "Pędzący RaDar". A tuż za nimi pojawiła się kolejna drużyna, "Enty". Przed ustaloną godziną - 12:00 - pojawiły się 4 ekipy. Piąta drużyna, "Kabaretki", dotarła trochę spóźniona, ale cała i zdrowa! Na 6 drużyn do Mikołajek dotarło 5. Teraz nadszedł czas na prysznic, chwilę odpoczynku, a następnie wyłonienie zwycięzców. Oto miejsca, jakie zajęły poszczególne drużyny:

5 miejsce "Kabaretki" - Katarzyna Zawadzka i Małgorzata Badoń
4 miejsce "Dream Team" - Zuzanna Robak i Anna Romaniszyn
3 miejsce "Mała i Duży" - Agata Wieczorek i Marek Stankiewicz
2 miejsce "Enty" - Małgorzata Lange i Tomasz Kowalczyk
1 miejsce "Pędzący RaDar" - Daria Marianowska i Rafał Augusewicz

Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród i gratulacjach, nadeszła pora na wspólne świętowanie! Uczestnicy rajdu oraz jego organizatorzy usiedli przy grillowanych kiełbaskach i do rana opowiadali o przygodach, jakie spotkały ich na drodze do Mikołajków.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom rajdu. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z uczestnikami oraz organizatorami. Nie zabraknie tam TaniegoZwiedzania.com, które wręczy upominki wszystkim "rajdowiczom", a najciekawsze przygody, jakie spotkały uczestników rajdu, opisze na stronie!


Tagi: autostop  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ