Karta I Amsterdam City Card - recenzja i poradnik

Karta miejska w Rzymie Roma Pass

Karta I Amsterdam City Card pomoże Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy w Amsterdamie


Amsterdam jest ogromnym miastem z dziesiątkami miejsc wartych odwiedzenia. Samych placówek muzealnych w stolicy Holandii jest ponad setka! Aby zachęcić turystów do zwiedzania płatnych atrakcji władze miasta stworzyły kartę miejską I Amsterdam City Card. Dzięki karcie możemy poruszać się bez opłat komunikacją miejską oraz mamy darmowy wstęp do większości płatnych atrakcji w mieście.

Czym jest ta karta i czy warto kupować kartę I Amsterdam City Card? Wszystko zależy od tego, co będziesz robić w Amsterdamie. Jeżeli masz w planach odwiedzanie muzeów, to musisz samodzielnie policzyć, czy zakup karty będzie Ci się opłacać. Należy pamiętać, że Amsterdam ma sporo muzeów, które znane są na całym świecie. To właśnie tutaj odwiedzimy muzeum Vincenta van Gogha (cena za wstęp 19 EUR), dom Rembrandta (14 EUR) oraz zobaczymy znane na świecie obrazy w najpopularniejszym muzeum Holandii - Rijksmuseum (20 EUR). Zwiedzanie muzeów warto zakończyć rejsem po amsterdamskich kanałach (12 EUR). Aby dojechać do tych miejsc będziesz potrzebował biletów na komunikację miejską (bilet 24h na transport publiczny kosztuje 8 EUR). To wszystko będziesz miał, jeżeli kupisz I Amsterdam City Card.

Cena i rodzaje I Amsterdam City Card

Karta ważna 24h - 65 EUR
Karta ważna 48h - 85 EUR
Karta ważna 72h - 105 EUR
Karta ważna - 96h - 120 EUR
Karta ważna - 120h - 130 EUR

Gdzie kupić kartę I Amsterdam City Card

Kartę kupimy na oficjalnej stronie, punktach informacji turystycznej oraz ponad dwudziestu innych lokalizacjach. Ich pełna mapa dostępna jest na tej stronie. Kartę kupimy m.in. na lotnisku Schiphol oraz w punkcie przy dworcu kolejowym Amsterdam Centraal.

Do czego upoważnia karta I Amsterdam City Card

- wstęp do największych płatnych atrakcji Amsterdamu (pełna lista atrakcji)
- bezpłatne i nieograniczone korzystanie z komunikacji miejskiej zapewnionej przez zakład komunikacji miejskiej Amsterdamu - GVB (autobusy, tramwaje, metro, prom)
- zniżki oraz inne atrakcje, np. kurs promem lub możliwość bezpłatnego wynajęcia roweru na czas ważności karty
- kupując kartę otrzymamy mapę Amsterdamu oraz broszurę z dodatkowymi informacjami

Do czego nie upoważnia karta?

- do transportu z lotniska do centrum
- do wstępu do niektórych miejsc, np. do domu Anny Frank

Czy kupno karty się opłaca?

Jak już pisałem, wszystko zależy od tego, ile płatnych atrakcji masz zamiar odwiedzić. Jeżeli są to więcej niż 3 miejsca, zakup karty jest zdecydowanie atrakcyjny. Karta 24h nie przyniesie Ci tak dużych korzyści jak pozostałe karty i nie opłaca się jej kupować. Dużo lepiej zaplanować sobie zwiedzanie z kartą 48h lub więcej. W tym przypadku zakup karty bardzo nam się opłaci. Wchodząc normalnie do jednego muzeum czy atrakcji zapłacimy około 14-20 EUR. Posiadając kartę na 3 dni i poświęcając ten czas na zwiedzanie, spokojnie możemy odwiedzić 2-3 miejsca dziennie, dzięki czemu po podliczeniu, wstęp na jedną atrakcję będzie nas kosztował zaldwie kilka euro. Do tego zaoszczędzimy środki, jakie byśmy wydali na komunikację miejską. Karta się nie opłaca, jeżeli odwiedzimy jedno lub dwa miejsca. Nie warto również kupować karty dla dzieci i młodzieży - Ci mają darmowy wstęp do większości atrakcji.


Tagi: Amsterdam   Holandia  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ