Jak dotrzeć do Amsterdamu?

Amsterdam

Jak tanio dolecieć do Amsterdamu? Foto: Lauren Manning, flickr.com


Amsterdam to jedna z najpopularniejszych europejskich stolic. Co ciekawe, do Amsterdamu nie dolecimy tanimi liniami lotniczymi. Co nam zatem pozostaje? Jak najtaniej dotrzeć do Amsterdamu?

Loty do Amsterdamu

Na początek najszybsze rozwiązanie - loty do Amsterdamu. Do lotniska Schipol dolecimy narodowymi liniami holenderskimi, KLM oraz polskim LOTem. Można znaleźć loty za 350-400 PLN w dwie strony. Czasem lot do Amsterdamu pojawia się w promocji LOT "Szalone Środy" - można wtedy kupić bilety za 300 PLN.

Do Amsterdamu z Eindhoven

Czasem taniej może jednak wyjść skorzystanie z usług tanich linii lotniczych i lot do położonego niecałe 150 km od stolicy Holandii Eindhoven. Samo Eindhoven jest warte odwiedzenia, świetną podróżą będzie lot do Eindhoven, jednodniowe zwiedzanie miasta, a następnie transport do Amsterdamu. W chwili pisania tego artykułu z Polski do Eindhoven lata Wizzair i Ryanair z: Gdańska (Wizzair), Krakowa (Ryanair), Katowic (Wizzair), Lublina (Wizzair), Poznania (Wizzair), Warszawy Modlina (Ryanair), Warszawy Chopin (Wizzair) i Wrocławia (Wizzair). Mieszkańcy zachodniej Polski mogą pomyśleć nad lotami EasyJet z Berlina, można znaleźć loty już za około 55 EUR. Sprzed lotniska w Eindhoven możemy wziąć autobus, który dowiezie nas do Amsterdamu. Jego cena to około 23 EUR za kurs w jedną stronę lub bilet tam+powrót za 40 EUR. Z Eindhoven do Amsterdamu możemy również pojechać koleją. Bilet kosztuje niecałe 20 EUR, a czas przejazdu to niecałe półtorej godziny.

Więcej informacji w artykule Eindhoven - przewodnik turystyczny.

Samochodem do Amsterdamu

Na jazdę samochodem do Amsterdamu z reguły decydują się kierowcy wybierający się w podróż po Europie. Z racji tego, że cena benzyny w Holandii jest bardzo wysoka, warto zatankować pod korek przed przekroczeniem granicy. Wybierając się z Polski do Amsterdamu samochodem mamy do wyboru kilka dróg dojazdowych, o których wyborze decyduje punkt początkowy podróży. Najkrótszą i najszybszą jest międzynarodowa trasa E30 (w Niemczech A2 i A30, w Holandii A1). To trasa, którą pokonywać będziemy drogami bardzo dobrej jakości. Cała trasa jest darmowa.

Polska trasa E30 do Amsterdamu

Międzynarodowa trasa E30 do Amsterdamu - jej przebieg od miejscowości Świecko


Odległość ze Świecka do Amsterdamu, 732 km pokonuje się w około 6-7 godzin (przejście graniczne w Świecku, Berlin, Hanower, Osnabrück i Enschede do Amsterdamu).

Koleją do Amsterdamu

W 2018 roku PKP zlikwidowała połączenie z Polski do Amsterdamu. Można jednak dojechać do niego z przesiadką w Berlinie za cenę od 39 EUR za kurs w jedną stronę.

Autokarem do Amsterdamu

Pomiędzy Polską a Amsterdamem połączenia autokarowe zapewniają tacy przewoźnicy jak: Eurolines (www.eurolinespolska.pl), Orbis - transport (www.orbis-transport.pl) oraz Eurobus (www.eurobus.pl). Cena biletu w dwie strony z Warszawy do Amsterdamu wynosi około 400 PLN, podróż trwa około 15-18 godzin. Innym, w chwili obecnej najtańszym sposobem na transport autokarem z Polski do Amsterdamu jest flixbus (www.flixbus.pl) - cena za przejazd zaczyna się od 125 PLN.

Przeczytaj także:
Holandia - przewodnik turystyczny
Amsterdam - przewodnik turystyczny
Eindhoven - przewodnik turystyczny


Tagi: Amsterdam   Holandia  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ