Eindhoven - przewodnik turystyczny

Eindhoven

Eindhoven. Foto: Lennart Tange, flickr.com


Eindhoven to jedno z najważniejszych miast Holandii. Jeszcze do niedawna była małą wioską, wszystko jednak zmieniło powstanie w 1891 roku firmy Philips, która w opuszczonym budynku w mieście rozpoczęła produkcję. Rozwój firmy i powstanie nowych (m.in. DAF) spowodował, że do Eindhoven spłynęły tysiące ludzi (dzisiejsza populacja przekracza 200 tysięcy mieszkańców).

JAK NAJTANIEJ DOTRZEĆ DO EINDHOVEN?

Jak najtaniej dotrzeć do Eindhoven?


Do Eindhoven lata z Polski zarówno Ryanair (Z Warszawy i Krakowa) jak i Wizzair (Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław, Lublin, Katowice). Nie ma większych problemów ze znalezieniem lotów za 150 PLN.

TRANSPORT DO EINDHOVEN z Eindhoven Airport (EIN)

Dojazd z lotniska do Eindhoven i Amsterdamu.


Lotnisko w Eindhoven, Eindhoven Airport (EIN) położone jest 5km od centrum miasta. Do miasta (stacji Eindhoven Station) dojedziemy busem 400 i 401 (cena przejazdu to 3,75 EUR, bilet można kupić u kierowcy).

Sprzed lotniska w Eindhoven możemy wziąć autobus Air Express Bus (www.airexpressbus.com) do Amsterdamu. Cena to około 23 EUR za kurs w jedną stronę lub bilet tam+powrót za 40 EUR. Bilety najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W EINDHOVEN

Eindhoven jest małym miastem.


Eindhoven jest na tyle małym miastem, że jesteśmy w stanie zwiedzić je pieszo. Duża część miasta jest strefą wyłączoną z ruchu samochodowego. Po mieście możemy poruszać się busami, jednak dużo lepszym i popularniejszym sposobem jest wynajęcie roweru.

NOCLEGI W EINDHOVEN

Gdzie tanio spać w Eindhoven?


Eindhoven nie posiada rozbudowanej bazy noclegowej. Brakuje zwłaszcza tanich hosteli, których nie ma praktycznie w ogóle. Za noc w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 200 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie (a w zasadzie to w jednoosobowym pokoju bo hosteli z dormami tutaj brakuje) będzie kosztować od około 135 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

EINDHOVEN - WARTE ODWIEDZENIA

co warto zobaczyć w Eindhoven

Sprawdź darmowe atrakcje miasta.


Miejscem o międzynarodowej sławie jest w Eindhoven Van Abbemuseum - muzeum sztuki, w którym znajdziemy m.in. dzieła Pabla Picasso. Głównymi atrakcjami miasta są muzea związane z Philipsem i DAF.

W mieście znajduje się kilka oryginalnych budynków, m.in. De Admirant (najwyższy budynek w mieście), Evoluon (budynek w kształcie kosmicznego statku), Lichttoren, Witte Dame. W mieście znajduje się również kilka okazałych kościołów: Oude Toren, Paterskerk, Sint-Catharinakerk, Sint Joriskerk.

Jeżeli wypożyczymy rower, warto, żebyśmy pojechali na Hovenring - pierwsze na świecie rondo dla rowerów.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Eindhoven - wskazówki praktyczne.


- Eindhoven jest siedzibą zespołu piłkarskiego PSV Eindhoven. Warto zajrzeć na stadion klubu, kultowy Philips Stadium

PRZYDATNE STRONY

Eindhoven - przydatne strony.


www.thisiseindhoven.com - oficjalna strona miasta (ENG)

Nasze artykuły na temat Eindhoven:
Pomysł na wyjazd - Eindhoven


 

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018


comments powered by Disqus
Tagi: Eindhoven   Holandia  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ