Pieczątka z Izraela w paszporcie - gdzie nie wjedziemy ze stemplem z Izraela

Wjeżdżąjąc do Izraela prośmy o pieczątkę na osobnej karcie.


Napięcia polityczne związane z istnieniem państwa Izrael powodują, że posiadanie w paszporcie pieczątki z Izraela powoduje, że zamykają się dla nas granice kliku państw islamskich. Gdzie nie wjedziemy z pieczątką z Izraela w paszporcie?

Gdzie nie wjedziesz?

Jeśli celnicy znajdą w Twoim paszporcie pieczątkę z Izraela nie wjedziemy do krajów arabskich tj. Zjednoczone Emiraty Arabskie (w praktyce często nie ma problemu, jednak według oficjalnych przepisów nie wolno), Kuwejt, Liban, Jemen, Libia, SyriaArabia Saudyjska, Sudan, Irak oraz Iran. W takiej sytuacji najzwyczajniej nie będziemy mieli możliwości wjazdu do tych krajów.  Problemy mogą nasz także napotkać w Bahrajnie i Katarze.

Jeżeli wybierasz się do Izraela sprawdź nasz PRZEWODNIK!

Gdzie wjedziesz bez problemu?

Bez problemu dostaniesz się do Turcji, Tunezji, Maroko, Jordanii i Egiptu. Wynika to także z faktu, że są to kraje turystyczne. Natomiast Algieria, Pakistan, Somalia, Bangladesz, Malezja nie wpuszczają obywateli Izraela, nie odmawiając jednak wstępu innym na podstawie samej izraelskiej pieczątki. Odwiedzając drugą grupę krajów możesz być poproszony o odpowiedź na dodatkowe pytania dotyczące np.: powodu pobytu w Izraelu.

Jak to obejść?

Wjeżdżając do Izraela można poprosić celników, aby nie wbijali nam stempla do paszportu. Na szczęście sam Izraelski MSZ zdaje sobie sprawę z problemu, dzięki czemu w większościu przypadków otrzymamy wizę na osobnym blankiecie. Najlepiej upewnić się na samym początku i poprosić celników o nie wbijanie stempli do paszportu. Na lotniskach nie powinno być z tym problemu. Gorzej, jeżeli chodzi o przejścia lądowe (Egipt, Jordania). Tam na 99% dostaniemy stemple do paszportu. Stemple te, nawet, jeżeli wizy nie dostaniemy do paszportu, będą dla służb granicznych równoznaczne z tym, że byłeś w Izraelu.

Jeżeli w naszym paszporcie znajduje się jakakolwiek pieczątka związana z Izraelem, a my mamy w planach wybranie się do jednego, z powyższych krajów, nie pozostaje nam nic innego, jak wyrobienie nowego paszportu.


comments powered by Disqus
Tagi: Izrael  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Odbierz darmowego e-booka

Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowego e-booka "Ile to kosztuje?" - w którym liczymy, ile powinny kosztować wyjazdy do różnych miast w Europie. Dodatkowo czasem otrzymasz informację o promocyjnych lotach czy nowościach na stronie.