Pieczątka z Izraela w paszporcie - gdzie nie wjedziemy ze stemplem z Izraela

Wjeżdżąjąc do Izraela prośmy o pieczątkę na osobnej karcie.


Napięcia polityczne związane z istnieniem państwa Izrael powodują, że posiadanie w paszporcie pieczątki z Izraela powoduje, że zamykają się dla nas granice kliku państw islamskich. Gdzie nie wjedziemy z pieczątką z Izraela w paszporcie?

Gdzie nie wjedziesz z pieczątką Izraela w paszporcie?

Jeśli celnicy znajdą w Twoim paszporcie pieczątkę z Izraela nie wjedziemy do krajów arabskich tj. Zjednoczone Emiraty Arabskie (w praktyce często nie ma problemu, jednak według oficjalnych przepisów nie wolno), Kuwejt, Liban, Jemen, Libia, SyriaArabia Saudyjska, Sudan, Irak oraz Iran. W takiej sytuacji najzwyczajniej nie będziemy mieli możliwości wjazdu do tych krajów.  Problemy mogą nasz także napotkać w Bahrajnie i Katarze.

Przeczytaj również: Izrael - przewodnik turystyczny

Gdzie wjedziesz bez problemu?

Bez problemu dostaniesz się do Turcji, Tunezji, Maroko, Jordanii i Egiptu. Wynika to także z faktu, że są to kraje turystyczne. Natomiast Algieria, Pakistan, Somalia, Bangladesz, Malezja nie wpuszczają obywateli Izraela, nie odmawiając jednak wstępu innym na podstawie samej izraelskiej pieczątki. Odwiedzając drugą grupę krajów możesz być poproszony o odpowiedź na dodatkowe pytania dotyczące na przykład powodu pobytu w Izraelu.

Jak to obejść?

Wjeżdżając do Izraela można poprosić celników, aby nie wbijali nam stempla do paszportu. Na szczęście sam Izraelski MSZ zdaje sobie sprawę z problemu, dzięki czemu w większości przypadków otrzymamy wizę na osobnym blankiecie. Najlepiej upewnić się na samym początku i poprosić celników o nie wbijanie stempli do paszportu. Na lotniskach nie powinno być z tym problemu. Gorzej, jeżeli chodzi o przejścia lądowe (Egipt, Jordania). Tam na 99% dostaniemy stemple do paszportu. Stemple te, nawet, jeżeli wizy nie dostaniemy do paszportu, będą dla służb granicznych innych państw równoznaczne z tym, że byłeś w Izraelu.

Przeczytaj również: Tel Awiw - przewodnik turystyczny

Jeżeli w naszym paszporcie znajduje się jakakolwiek pieczątka związana z Izraelem, a my mamy w planach wybranie się do jednego, z powyższych krajów, nie pozostaje nam nic innego, jak wyrobienie nowego paszportu.


comments powered by Disqus
Tagi: Izrael  
 

Nasz kanał na YouTube


Facebook
 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ