Hotele - kiedy i jak rezerwować?

Nocleg

Kiedy i jak najlepiej zarezerwować hotel?


Kiedy powinniśmy zabrać się za rezerwowanie hotelu? Tu także tak jak w przypadku tanich lotów nie ma zasady. Tu jesteśmy akurat w o tyle korzystnej sytuacji, że zazwyczaj jeżeli chodzi o loty nie mamy aż takiego wyboru jak w przypadku hoteli. Nieważne kiedy będziemy rezerwować zawsze powinniśmy znaleźć nocleg za rozsądną cenę. Chyba, że jest to jakiś „gorący okres”, wtedy warto pomyśleć o tym z dużym wyprzedzeniem.

Ceny noclegów w hotelach nie zmieniają się również tak często jak bilety lotnicze. Zazwyczaj są to stałe z góry ustalone stawki. Na okazyjne oferty liczyć możemy na kilka dni przed lub nawet w dniu przyjazdu. Działają one tak jak oferty lastminute. Właściciel hotelu woli sprzedać pokoje lub łóżka za niższą cenę niż trzymać je puste.

Lepiej na miejscu czy z wyprzedzeniem?

Jeżeli cenimy sobie wygodę warto zarezerwować miejsce wcześniej. Wtedy możemy spokojnie udać się do hotelu i być pewnym czekającego na nas tam miejsca. Jeżeli jednak lubimy ryzykować, czasem warto jest poczekać do końca. Zwłaszcza jeżeli chodzi o duże miasta i okres, w którym nie odbywają się tam żadne koncerty, festiwale, mecze itd. Każde z takich miast posiada zapewne informację turystyczną. Hotele i hostele każdego dnia wysyłają tam informacje o dostępności pokoi i oferowanych cenach. Często będą one niższe niż w Internecie. Musimy się jednak liczyć także z tym, że cena może, ale nie musi być niższa, a my możemy stracić dużo sił (w przypadku przemieszczania się z bagażami) oraz cennego czasu. Ja osobiście preferuję jechać do zarezerwowanego wcześniej hotelu. Ryzyko może się nie opłacić.

Low, Medium & High Season

Tak samo jak w przypadku hosteli ceny zmieniają się w zależności od okresu. Istnieje dokładny podział na Low, Medium i HighSeason lub prostszy na Low i High. Różnica może być znacząca, więc najlepszym okresem na podróżowanie jest bez wątpienia sezon niski. Wtedy to ceny za nocleg spadają nawet o 50% w porównaniu do standardowych.

Dla przykładu prezentujemy fragment strony internetowej hotelu z Maroko. Jak widzimy różnice w cenie są znaczące.

Jak widzimy cena noclegów uzależniona jest od okresu. Foto: www.ryadmabrouka.com


Analiza poszczególnych stron pozwala nam zaobserwować, że najtańsze noclegi możemy znaleźć w okresie od stycznia do marca oraz od września do listopada.

Lista artykułów w dziale „Hotele”:

Hotele - wstęp

Rezerwacja Hoteli - poradnik - wstęp

Hotel czy hostel?

Hotele - jak i kiedy rezerwować?

Jak wybrać dobry hotel?

Test wyszukiwarek hoteli

Wyszukiwarka czy strona hotelu?

Hotele - promocje i okazje

Hotele - o czym pamiętać?


comments powered by Disqus
Tagi: hotele   rezerwacja  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2018 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ