Pomysł na wyjazd – Azerbejdżan, Iran, Armenia

Baku w Azerbejdżanie

Panorama Baku. Foto: David Davidson, flickr.com


Kto z Was zna kogoś kto był w Azerbejdżanie? Zapewne niewielu. Teraz macie niesamowitą okazję, aby to Was kojarzono z podróżą do tego nieodkrytego turystycznie kraju.

Z pomocą przychodzą nam węgierskie linie Wizzair i połączenie Budapeszt - Baku. Do stolicy Azerbejdżanu możemy polecieć na wakacje już od 400zł w obie strony (łącznie z Polski za ok. 500). To bardzo dobra cena i warto szybko się decydować. Stamtąd już rzut beretem do Armenii lub Iranu, które są tak samo "dziewicze" turystycznie, a przy tym niesamowicie ciekawe.

Problemem w tym wypadku są wizy. Wiza do Azerbejdżanu to koszt 60 euro, a do Iranu 50 euro. Wiza do Armenii jest bezpłatna (do 180 dni).

Co ciekawe dość drogie są hotele, średni koszt noclegu w tych krajach w hotelach to ok. 100-130zł za osobę za noc. Warto więc poszukać gościnnych hostów na Couchsurfingu lub zatroszczyć się o nocleg u miejscowych. Niestety w niektórych krajach warunkiem koniecznym do otrzymania wizy jest przedstawienie opłaconego noclegu, ale i to można załatwić.

Całkowity koszt wyjazdu w zależności od ilości odwiedzonych krajów i długości może się wahać w przedziale 1300-1800 złotych za 10-dniowy pobyt. Warto!

Zobacz także nasze inne Pomysły na wyjazd

Autor: Krzysztof Szymański

 

comments powered by Disqus
Tagi: Azerbejdżan   Iran   Armenia  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ