Strony tradycyjnych linii lotniczych

Strony tradycyjnych linii lotniczych - o czym należy pamiętać?


Biletów lotniczych można szukać na oficjalnych stronach internetowych linii lotniczych, jednak jest to tak naprawdę pozbawione sensu i zajęłoby nam zbyt wiele czasu. Przeszukanie oferty kilkudziesięciu linii lotniczych zajęłoby wiele godzin. Dużo lepiej skorzystać z OTA i multiwyszukiwarek. Czy warto w takim razie zaglądać na oficjalne strone przewoźników?

Warto. Większość dużych linii lotniczych organizuje co jakiś czas promocje, które reklamuje na swoich stronach internetowych. To właśnie tam dowiemy się o nich jako pierwsi. W ten sposób można w bardzo dobrej cenie polecieć na inny kontynent lub do miejsc w Europie, do których budżetowi przewoźnicy nie kursują. Najlepszym przykładem takich promocji jest zakończona niedawno promocja Qatar Airlines, gdzie w wyszukiwarce na oficjalnej stronie linii (www.qatarairways.com) umieszczono trochę biletów za 0 PLN. Trzeba zapłacić jedynie podatki od takiego biletu, co oznacza, że dzięki promocji można było trafić i kupić na przykład bilet do Australii za niecałe 500 PLN czy na Malediwy za około 700 PLN.

Przejrzyj strony linii lotniczych, chociaż kilku, wejdź na www.lot.pl, www.lufthansa.com, czy www.airfrance.com, sprawdź, czy reklamują się na stronach głównych z jakimiś promocjami. Pozapisuj się do newsletterów. Newsletter jest formą biuletynu informacyjnego, który firmy rozsyłają poprzez e-mail. Często pierwszymi, którzy otrzymują informację o promocji, są osoby zapisane do newslettera danej linii lotniczej. Dzięki temu możesz szybciej od innych dowiedzieć się o promocji i kupić zawczasu bilety. Ja sam dzięki newsletterowi dowiedziałem się o promocji Wizzair, która zaoferowała o północy, że od teraz przez całą dobę do każdego kupionego biletu dorzuca identyczny, drugi bilet za darmo. Siedziałem akurat przy komputerze, kiedy przyszedł do mnie ten mail. Od razu wszedłem na stronę i jako jeden z pierwszych zabrałem się za rezerwację. Dzięki temu poleciałem ze swoją dziewczyną do Gruzji z Polski za 100 PLN za osobę. Tak również dowiedziałem się m.in. o opisanej wyżej promocji Qatar.


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ