Lotnisko Punta Cana w Dominikanie - informacje, dojazd do centrum

17.08.2023   |   Dominikana > Lotnisko Punta Cana
Lotnisko Punta Cana, Dominikana

Lotnisko Punta Cana na Dominikanie. Sprawdź z nami informacje o lotnisko Punta Cana.


Lotnisko Punta Cana na Dominikanie jest największym, najbardziej obłożonym i najważniejszym lotniskiem Dominikany. To właśnie na to lotnisko w Dominikanie lata największy procent turystów i podróżników. Dowiedz się z nami wszystkiego na temat lotniska Punta Cana.

Lotnisko Punta Cana - podstawowe informacje

Port lotniczy Punta Cana (Punta Cana International Airport, PUJ) jest największym lotniskiem Dominikany i drugim (po położonym w Portoryko Luis Muñoz Marín International Airport) najbardziej obłożonym lotniskiem na Karaibach. Lotnisko zostało otwarte w 1983 roku i, co dość oryginalne w świecie, nie jest lotniskiem państwowym, tylko należy do prywatnej firmy. Każdego roku na lotnisku Punta Cana ląduje ponad 50 tysięcy samolotów z około 8 milionami turystów.

Lotnisko Punta Cana (PUJ) - najważniejsze dane:
Pełna nazwa lotniska: Aeropuerto Internacional Punta Cana
Pełna nazwa po angielsku: Punta Cana International Airport
Kod IATA: PUJ
Adres: Carr. Aeropuerto, Punta Cana 23000, Dominikana
Strona internetowa: www.punta-cana-airport.com

Lotnisko Punta Cana jest po generalnym remoncie i dużej rozbudowie. Posiada 5 terminali:

  • Terminal A i B - międzynarodowe terminale lotnicze
  • National Terminal - loty krajowe
  • Terminal FBO - lotnictwo biznesowe i korporacyjne
  • Terminal VIP - terminal dla VIP-ów

Sklepy i usługi na lotnisku Punta Cana

Lotnisko Punta Cana wewnątrz

Lotnisko w Punta Cana - widok lotniska wewnątrz.


  • Lotnisko Punta Cana posiada bankomaty. Przy wypłacie pieniędzy z bankomatów pobierana jest opłata, przeważnie 100-200 DOP (około 7-14 PLN).
  • na terminalu 1 i 2 dostępne są kantory
  • lotnisko nie posiada przechowalni bagażu
  • na lotnisku są dostępne ogólnodostępne kontakty
  • na terminalu B dostępny jest (płatny) prysznic

Wifi na lotnisku Punta Cana

Całe lotnisko posiada dobrej jakości, darmowe i ogólnodostępne WiFi. Zasięg Wifi jest dobry nawet po wyjściu z lotniska i staniu przed wejściem.

Lotnisko Punta Cana - transport do centrum

Niestety, mimo że lotnisko Punta Cana jest najważniejszym lotniskiem Dominikany, brakuje na nim publicznych środków transportu. Wszystko oczywiście po to, aby jak najwięcej turystów zdecydowało się dojechać do swojego hotelu taksówką. Nie oznacza to jednak, że z lotniska Punta Cana nie możemy pojechać autobusem.

Lokalne autobusy guaguas

Spod lotniska Punta Cana (przed wejściem do hali przylotów), odjeżdżają pojazdy guaguas (wymowa: "gwagwas"). Są to tanie, prywatne vany poruszające się po ustalonych trasach. Ceny przejazdu wahają się w widełkach 40 RD$ (Verón) - 155 RD$ (Bavaro, dwie przesiadki).

Autokary Expreso Bavaro

Mimo że strony internetowe informują o przejazdach z lotniska autobusami Expreso Bavaro, nie jest to do końca prawda. Autobusy kursują z Bavaro (link do przystanku w Google Maps) oraz z  Verón (link do przystanku na Google Maps). Do przystanków tych dojedziemy guaguas (do  Verón 40 RD$, do Bavaro 155 RD$, wymagane przesiadki) lub taksówką (30 USD do Bavaro, należy się targować). Expresem Bavaro dojedziemy do stolicy Dominikany, Santo Domingo w 3 godziny za 400 RD$. Godziny odjazdu: 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 16:00.

Autokary APTPRA

W podobny sposób i z tych samych miejsc dojedziemy do stolicy z firmą APTPRA (www.aptpra.com). Godziny odjazdu z Bavaro: 5:30, 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 16:00.

Lotnisko Punta Cana - taksówki i Uber

Z lotniska Punta Cana bez problemu dostaniemy się taksówką we wskazane miejsce. Minusem taksówek są wysokie ceny. Liczmy się z tym, że za kurs do okolicznych miejscowości dostaniemy się za 15-90 USD. Jest również możliwość poruszania się UBERem, jednak kierowcy są sprytni i na lotnisko nie chcą przyjeżdżać, lub też przyjeżdżają i mówią, że za przejazd jest inna cena i kurs możliwy jest wyłącznie poza aplikacją UBER. Aby tego uniknąć możemy próbować wyjść z lotniska i odejść kilkaset metrów pod jakąś inną lokalizację. Problemem będzie jednak wtedy dostęp do internetu - kartę prepaid sim możemy kupić na lotnisku.

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania dotyczące lotniska w Punta Cana lub chcielibyście dodać coś do tego co napisałem zachęcam do dyskusji w komentarzach.


Tagi: Dominikana  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ