Asuncion - największe atrakcje

Asuncion, Paragwaj

Asuncion - Palacio de los López, jeden z najpiękniejszych budynków w stolicy Paragwaju.


Asuncion posiada sporą ilość atrakcji turystycznych. Mimo że miasto nie należy do najczęściej odwiedzanych stolic świata, osoby które do niego dotrą nie powinny czuć się zawiedzione. Poznaj z nami atrakcje Asuncion.

W Asuncion mieszka niecałe 700 tysięcy osób, a cały zespół miejski niecałe 2 miliony ludzi. Jest to ogromna liczba, która może świadczyć o wielkości miasta, jednak prawdą jest, że same atrakcje miasta możemy zwiedzić w dwa dni intensywnego zwiedzania.

Asuncion, Paragwaj - mapa

Asuncion - Bahía de Asunción to centrum miasta.


Zatoka Asuncion

Zatoka Asuncion (Bahía de Asunción) i jej okolice to kolebka miasta, to właśnie tutaj znajduje się jego dawne centrum oraz znaczna część atrakcji turystycznych. Poświęcając jeden dzień odwiedzimy praktycznie wszystkie atrakcje centrum. Starówka Asunsion oferuje nam takie atrakcje jak:

Palacio de los López

Pałac w Asuncion, stolicy Urugwaju. Siedziba rządu i prezydenta Urugwaju. Rozpoczęcie budowy zaczęło się w 1857 roku, natomiast zakończono ją 10 lat później, w 1867 roku. Pałac nazwano na cześć zlecającego budowę, pierwszego prezydenta Urugwaju, Carlosa Antonio Lópeza.

Archidiecezja Asuncion

Archidiecezja Asuncion (Catedral Metropolitana de Nuestra Señora de la Asunción), to wybudowana w 1929 roku katolicka świątynia, obecnie najważniejsza w kraju. Budowla powstała w miejscu świątyni wybudowanej w 1547 roku.

Plaza de la Democracia

Jeden z głównych placów Asuncion. Znajziemy na nim słynny Panteon Narodowy.

Panteon Narodowy

Panteon Narodowy w Paragwaju (hiszp. Panteón Nacional de los Héroes) to panteon poświęcony bohaterom narodowym Paragwaju. Znajdziemy w nim m.in. szczątki Carlosa Antonio Lópeza (pierwszy prezydent Paragwaju) oraz nieznanych żołnierzy.

Plaza Uruguaya

Kolejny z głównych placów Asuncion. Znajdziemy przy nim Estacion Central del Ferrocarril - dawny kolejowy dworzec główny, w którym dzisiaj znajduje się muzeum kolei.

Plaza De Armas

Kolejny ważny plac położony w centrum. Znajdziemy przy nim budynek Kongresu (Congreso Nacional).

Muzeum Niepodległości

Muzeum Niepodległości (Casa de la Independencia Museum) znajduje się w kolonialnym domu, który wybudowano w 1772 roku. W tym domu opracowano i rozpoczęto w 1811 roku przewrót, który doprowadził do ogłoszenia przez Paragwaj niepodległości. W muzeum poznamy historię Paragwaju i jego walki o niepodległość.

Cabildo

Cabildo to budynek Rady Miejskiej Asuncion, piękny i zabytkowy. W jego wnętrzu znajduje się Centrum Kultury, które podzielone jest na osobne sale - od sale sztuki, kultury czy muzyki po halę filmu czy ceramiki.

Ulica José Asunción Flores

Nowa ulica biegnąca wzdłuż wybrzeża zatoki Asuncion, posiadająca bulwary dla pieszych. Lubiane przez lokalnych mieszkańców miejsce spacerowe, w którym można usiąść i napić się terere.

Costanera

Miejska plaża położona przy samym centrum. Znajdziemy przy niej turystyczną atrakcję - wielki napis "Asuncion".

Muzeum Etnografii

Andrés Barbero Ethnographic Museum - bardzo interesujące muzeum posiadające w swoich zbiorach sporo lokalnych wykopalisk. Niestety całość wyłącznie w języku hiszpańskim. Wstęp darmowy.

Oddalone od centrum

Powyższe atrakcje, zlokalizowane w okolicy zatoki Asuncion i centrum miasta, obejdziemy w jeden, intensywny dzień. Pozostają nam jeszcze otrakcje bardziej oddalone do miasta. Na nie możemy poświęcić dodatkowy dzień.

Ogród Botaniczny i Zoo w Asuncion

Botanical Garden and Zoo of Asunción (hiszp. Jardín Botánico y Zoológico de Asunción) to ogromny ogród botaniczny oraz zoo, w którym znajdziemy większość ze zwierząt zamieszkujących Paragwaj. Warte odwiedzenia, nawet przez tych, którzy mają już wiele odwiedzonych atrakcji tego typu na swoim koncie.

Bazar Mercado Municipal 4

Największy bazar w Asuncion, kupimy na nim wszystko.

Museo del Barro

Jedno z najciekawszych muzeów w Paragwaju. Duże, podzielone na 3 osobne wystawy:

  • Sztuki Rdzennej
  • Muzeum Ceramiki
  • Sztuki Współczesnej

Wstęp jest darmowy.

Ypacaraí Lake

Jezioro położone niedaleko stolicy Paragwaju. Miejsce ubóstwiane przez lokalnych mieszkańców, którzy przyjeżdżają tu na weekend lub na wakacje. Sporych rozmiarów jezioro z plażami i zapleczem turystycznym. Do jeziora dojedziemy z Asuncion za 3000. Warto pamiętać, że nad jeziorem jedyną atrakcją będzie w zasadzie wylegiwanie się na plaży lub przejazd łódką (25 000).


Tagi: Paragwaj   Asuncion  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ