Ceny w Urugwaju (2021)

Czy Urugwaj jest drogi? Jakie są ceny w Urugwaju? Przekonaj się sam, czytając nasze zestawienie cen w Urugwaju. Z tekstu dowiesz się, ile kosztują w Urugwaju podstawowe przedmioty spożywcze, ile zapłacisz za jedzenie, transport i nocleg.

W chwili pisania tych słów (marzec 2021), kurs urugwajskiego peso wynosił: 10 UYU = 0,88 PLN. W całym kraju ceny oznaczone są literą $.

W całym Urugwaju ceny są podobne, z wyłączeniem miejsc, do których jest trudny dostęp. Turysta doświadczy tego przede wszystkim w Cabo Polonio, w którym sklepów i produktów spożywczych jest bardzo mało i są one o jakieś 20% droższe niż w miastach. Poniższe ceny pochodzą z Montevideo.

Ceny produktów spożywczych i napojów w Urugwaju

Jeszcze o niedawna Urugwaj nie posiadał rozbudowanej sieci supermarketów. Wszystko zaczęło się jednak zmieniać. Najliczniejsze w Urugwaju są supermarkety Ta-Ta, których w całym kraju znajdziemy około 200. Na drugim miejscu są markety Disco, posiadające w Urugwaju 29 sklepów. Od niedawna do Urugwaju próbuje wejść Géant, który otworzył swój market na obrzeżach Montevideo, sieć wciąż jednak posiada tylko ten jeden supermarket. W marketach ceny będą oczywiście najniższe, nie zmienia to jednak faktu, że lokalne sklepy i prywatne markety są dużo droższe. Różnica w cenie nie jest wysoka.

Napoje

woda 1,5l - od 40 $
woda 6l - od 100$
Coca Cola 1,5l - 108 $
Coca Cola i inne, puszka 354ml - 40$
Coca Cola i inne, popularny w Urugwaju format butelki 250ml - 25$
lokalny sok owocowy 1l - od 80$

Alkohole

lokalne wino 0,7l - od 80 $
wódka 0,7l - od 300 $
whisky, rum 0,7 - od 360 $
lokalne piwo 473ml - od 63$
lokalne piwo 960ml - od 115$
piwo FAXE 1l - 200$

Nabiał i pieczywo

Jaja 15 szt. - 137 $
mleko 1l - 45$
masło 200g - 70$
margaryna 250g - 50$
jogurt 260g - 60$
ser 50g - od 20$
dulce de leche 500g - 100$
chleb tostowy - 95$
świeża bagietka - 61$
świeży bochenek chleba - 95$

Mięso i wędliny

lokalne mięso 1kg - od 239$
filety z kurczaka 1kg - 300$
lokalne czerwone mięso 1kg - od 250$
kiełbasa chorizo 1kg - od 350$
parówki 330g - 192$
najtańsze parówki 1kg - 330$
szynka 50g - od 20$

Słodycze i przekąski

lokalne ciastka 100g - od 50$
Oreo 117g - 55$
czekolada milka 55g - 70$
czekolada milka 150g - 150$
chipsy Ruffles 150g - 125$
chipsy Lays 75g - 80$
chipsy Lays STAX 170g - 150$
chipsy Lays 250g - 180$
chipsy Pringels - 110$
nachosy Doritos 320g - 180$

Owoce i warzywa

cytryna 1kg - 100$
limonka 1kg - 110$
pomarańcza 1kg - 60$
melon kg 50$
awokado szt. - 70$
banany 1kg - 130$
mandarynki 1kg - 70$
arbuz 1kg - 55$
ananas 1kg - 120$
bakłażan 1kg - 80$
pomidor 1kg - 100$
bataty 1kg - 70$
ziemniaki 1kg - 70$
cebula 1kg - 40$
kabaczek 1kg - 80$
marchewka 1kg - 90$

Pozostałe produkty spożywcze

olej 900ml - 93$
ryż 1kg - 58$
mąka 1kg - 45$
cukier 1kg - 41$
makaron 500g - 65$
kawa Nescafe 200g - 248$
lokalne płatki śniadaniowe 500g - od 200$
keczup 500g - 120$
majonez 500g - 110$
lokalne papierosy Fiesta - 100$
papierosy Marlboro - 150$

Gotowe jedzenie

lokalne sałatki jednodniowe 200g - 100$
mrożona lasagne 600g - 160$
mrożona pizza 470g - od 200$
Mrożone empanadas 9 szt., 630g - 361$
pierogi sorrentinos 1kg - 420$
mrożone warzywa na woka 300g - 84$
Mrożone frytki MC Cain 600g - 109$, 1,5kg - 275$

Produkty higieniczne

papier toaletowy rolka - od 15$
maseczki higieniczne 10 szt - 100$
szczoteczka do zębów 2szt - 75$
pasta do zębów Colgate 90g - 80$
lokalna pasta do zębów 90g - 30$
lokalny szampon 1l -  179$
szampon Dove 200ml - 208$
szampon Head&Shoulders 180ml - 263$
spray Dove 90g - 157$
5 maszynek do golenia Gillette - 330$
maszynka do golenia Wilkinson  - 27$
patyczki do uszu 75 sztuk - 50$
podpaski 16szt - 94$

Pozostałe produkty

magnes na lodówkę - od 60 $
yerba mate kg - od 180$, 500g - od 90$

lokalna karta sim - kupiłem w promocji za 120$, promocja nieliemitowany miesiąc połączeń w Urugwaju + pakiet internetu 2GB ważny 14 dni + WhatsApp bez ograniczeń

Ceny w restauracjach

Obiad w tańszej knajpie - 200-400$
Kawa w kawiarni - 70-120$
piwo w barze - od 100$

Fast food

Empanadas (pieróg) - 30-80$
pancho (hot-dog) - 40$
chivito (bułka z kotletem) - 80$
chivito (z kotletem i wszystkimi dodatkami) 120-250$
torta fritta (pieczywo z głębokiego oleju) - 20-40$
Burger King, zestaw - 300$

Ceny noclegu

Koszt noclegu to indywidualna kwestia. Niektórzy mogą spać wyłącznie w hotelach, inni szukają najtańszej możliwości. Ja szukałem miejsc budżetowych w dobrej lokalizacji. Oto przykładowe ceny, spałem wyłącznie wieloosobowych dormach co oznacza, że szukając noclegu w prywatnym pokoju, będzie drożej:
Montevideo - 10 USD za łóżko w wieloosobowym dormie
Cabo Polonio - 10 USD za łóżko w wieloosobowym dormie

W Urugwaju warto rozejrzeć się za kwaterami prywatnymi na portalu Airbnb. Ilość ofert jest ogromna, wiele osób zarabia w ten sposób pieniądze na życie. Noclegi nie są tańsze od tych w hotelach, jednak za stosunkowo przystępną cenę można znaleźć rewelacyjne oferty.

PS. Rejestrując się na Airbnb przez powyższy link otrzymasz zniżkę na Twoją pierwszą rezerwację, a ja za Twoją rezerwację otrzymam prowizję. Piękny układ win-win! :)

Cena transportu w Urugwaju

Po Urugwaju możemy się poruszać autokarami. Firm przewozowych nie jest wcale tak dużo, a transport może się początkowo wydawać skomplikowany ze względu na rozbicie autokarów na różne dworce. Dla przykładu, w Montevideo są aż trzy dworce autobusowe.

Koszt przejazdu autokarem w Urugwaju

Kurs z lotniska do Montevideo - 68$
Montevideo - Cabo Polonio - 694$
Montevideo - Chuy - 820$
Montevideo - Minas - 293$
Cabo Polonio - Castillos - 67$
Castillos - Chuy - 152$
Cabo Polonio dworzec - park Cabo Polonio - 290$ za bilet w dwie strony

Cena wstępu na atrakcje Urugwaju

Park Narodowy Santa Teresa (hiszp. Parque Nacional Santa Teresa) - bez opłat
Palace Cave - 50$
Latarnia morska w Cabo Polonio - 30$


comments powered by Disqus
Tagi: Urugwaj  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ