Home Swap - poradnik

home swap co to jest

Co to jest home swap? Odpowiadamy!


"Home swap”, nazywane również „Home Exchange” lub prosto, po polsku, wymianą mieszkań, to kolejny ze sposobów na tanie wakacje. Jak sama nazwa wskazuje, home swap to nic innego jak wymiana mieszkaniami w określonym czasie między dwiema zainteresowanymi stronami.

Koncepcja wymiany mieszkań wpisuje się w ideę tzw. ekonomii współdzielenia się. To coraz popularniejsze zjawisko polegające na świadczeniu sobie usług polegających na współdzieleniu się czy współużytkowaniu. Idea home swapingu nie jest wcale nowa. Początki wymiany mieszkań sięgają 1953 roku, kiedy szwajcarscy i holenderscy nauczyciele nawiązali współpracę poprzez krajowe związki nauczycielskie i stworzyli program darmowej wymiany mieszkań między sobą. Wszystko oczywiście dla nauki, lepszego poznania człowieka i świata. Inicjatywa przyjęła się, a jej twórcy założyli stowarzyszenie INTERVAC, które bardzo szybko zaczęło przedostawać się do innych krajów. Stowarzyszenie istnieje do dzisiaj, funkcjonuje pod adresem intervac-homeexchange.com i posiada ponad 30 000 członków. Aby korzystać z INTERVAC należy wykupić członkostwo, które kosztuje około 370 PLN za rok lub 613 PLN za dwa lata członkostwa. Przed rejestracją możemy założyć sobie darmowe, próbne konto na 20 dni.

Wraz z pojawieniem się Internetu, idea wymiany mieszkań stale się rozrastała, a na rynku powstało wiele serwisów tego typu. Najpopularniejsze strony z home swap to:

Love Home Swap (lovehomeswap.com): posiada bazę ponad 100 000 użytkowników, koszt rejestracji w serwisie to 17 EUR za miesiąc (204 EUR za rok), możliwość założenia darmowego, próbnego konta na 14 dni.

HomeExchange.com: 65 000 użytkowników, koszt rejestracji w serwisie to 150 USD za rok członkostwa (możliwość założenia darmowego, próbnego konta na 14 dni). W przypadku wykupienia dostępu do serwisu i nie wykonania w ciągu roku żadnej wymiany, otrzymamy bezpłatne przedłużenie dostępu do serwisu na kolejne 12 miesięcy.

Green Theme International (gti-home-exchange.com): niecałe 40 000 użytkowników, koszt rejestracji w serwisie to 20 USD (3 miesiące), 30 USD (6 miesięcy), 40 USD (rok).

Home for Exchange (homeforexchange.com): 25 000 użytkowników, koszt rejestracji w serwisie to 79 USD za rok członkostwa, możliwość założenia darmowego, próbnego konta na 10 dni. W grudniu 2015 roku serwis został zakupiony przez Love Home Swap.

Home For Swap (homeforswap.com): ponad 10 000 użytkowników, koszt rejestracji w serwisie to 93 USD za rok członkostwa, 135 USD za 2 lata, 185 USD za 3 lata.

Bardzo często home swap reklamowany jest jako darmowy nocleg lub darmowe wakacje, jednak, jak widać, home swap wcale nie jest darmowy. Wykupienie rocznego dostępu do większości z tych serwisów jest dla Polaka drogie i może okazać się droższe od wykupienia hotelu przy np. weekendowym wyjeździe. Mimo wszystko jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego podróżowania.


Tagi: home swap  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ