Go-Pass w Belgii - tanie podróże pociągiem dla osób do 26 roku życia

Belgia, podobnie jak reszta krajów Zachodniej Europy, jest droga. Chcąc przejechać Belgię pociągiem mamy na szczęście możliwość, aby zrobić to tanio. Osoby poniżej 26 roku życia mogą skorzystać z biletu Go-Pass 1 oraz zakupić karnet Go-Pass 10, który umożliwia dokonanie dziesięciu przejazdów koleją belgijską w preferencyjnej cenie. Z takim karnetem koszt przejazdu pociągiem kosztuje jedynie 5,30 EUR!

Nim przejdziemy do opisania biletu Go-Pass 1 i Go-Pass 10 miej na uwadze, że Belgia przygotowała atrakcyjny karnet również dla osób, które mają więcej niż 26 lat. Taki karnet nazywa się rail pass.

Go-Pass 10 i Go-Pass 1 - informacje ogólne

Go-Pass 10 jest karnetem na 10 przejazdów, które można wykonać we wszystkich pociągach regionalnych w Belgii. Kartę może zakupić każda osoba, która nie przekroczyła 26 roku życia. Go-Pass może używać więcej niż jedna osoba. Oznacza to, że możesz dla przykładu polecieć do Belgii z bliską osobą, kupić Go-Pass i używać jej wspólnie - wtedy każdy z Was będzie mieć po 5 przejazdów. Karta ważna jest przez rok czasu od daty pierwszego przejazdu.

Go-Pass - cena

Cena za kartę Go-Pass 10 to 53 EUR. Oznacza to, że za każdy przejazd koleją zapłacisz jedynie 5,30 EUR. Cena za bilet Go-Pass 1 to 6,60 EUR.

Go-Pass - gdzie kupić

Bilety Go-Pass kupimy na wszystkich belgijskich dworcach - na kasach i w automatach biletowych.

Go-Pass - instrukcja obsługi

Jak używać Rail Pass i jak wypełniać bilet? Bilet wypełniamy chronologicznie, wpisując po kolei każdy kolejny nasz przejazd. Dla jednego przejazdu wypełniamy 4 pozycje: DAG (dzień tygodnia), DATUM (data) oraz VAN (z) i NAAR (do) - wpisujemy tu stacje początkową (czyli tę, na której wsiadamy do pociągu) i stację końcową (na której wysiadamy z pociągu). Jeżeli podróżujemy w więcej, na przykład w dwie osoby, to jeden przejazd wpisujemy dwukrotnie do biletu. Jeżeli nasz przejazd zawiera przesiadkę, nie wpisujemy jej - zapisujemy jedynie stację początkową oraz końcową.

Bilet należy wypełniać bardzo uważnie - nie jest na nim dozwolone skreślanie i poprawianie tego, co się wpisało - wszelkie przekreślenia i poprawienia wpisu powodują, że wiersz, w którym naniesiono poprawek jest nieważny.

Go-Pass - a dojazd z lotniska Brussels Airport do centrum

Karta Go-Pass nie umożliwia transportu koleją z lotniska Brussels Airport do centrum Brukseli. Aby móc pojechać koleją z lotniska do centrum, musimy w biletomacie na lotnisku dokupić dodatek do biletu, który nazywa się Brussels Airport Supplement (Diabolo) - jego cena to 5,50 EUR. Nie jest to najtańszy sposób na dojazd z lotniska do centrum Brukseli. O tym, jak zrobić to najtaniej dowiesz się z tekstu: Bruksela - loty, noclegi, atrakcje - przewodnik turystyczny.

Podróżowanie na Go-Pass - ważne wskazówki

- pamiętaj, aby wiersz przejazdu na bilecie wypełniać najpóźniej zaraz po wejściu do pociągu - bilet bez wypełniony wiersza przejazdu z informacją o pociągu, w którym właśnie się znajdujesz jest równoznaczny z brakiem ważnego biletu
- jeżeli chcesz kupić bilet Go-Pass 1 na jeden przejazd to sprawdź najpierw, ile kosztuje normalny bilet na tej trasie. Na niewielkich odległościach może się zdarzyć, że kupno normalnego biletu będzie tańsze

Rail Pass to sposób na najtańsze bilety kolejowe w Belgii. No, chyba, że masz mniej niż 26 lat życia na karku, wtedy najbardziej będzie się opłacał zakup karty Go-Pass 10.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, napisz komentarz. Dodatkowych odpowiedzi możesz szukać na oficjalnej stronie przewoźnika: www.belgiantrain.be.

Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2020


Tagi: Belgia  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ