Co warto zobaczyć na Korfu? Lista atrakcji Korfu

Korfu

Korfu - przepiękna panorama starego miasta. Foto: Andrea Tossato, flickr.com


Nie bez powodu Korfu jest jedną z najpopularniejszych wysp Grecji. Prócz pięknych plaży, urzekających panoram i śródziemnomorskiego klimatu znajdziemy tu wiele atrakcji, które potrafią zrobić wrażenie. Sprawdź poniższą listę atrakcji na Korfu i przekonaj się, że Korfu to nie tylko wylegiwanie się na plaży!

Korfu (dawna nazwa: Kerkyra)

Sercem wyspy jest jego największe miasto - Korfu. To właśnie pod nim znajduje się jedyne lotnisko Korfu. Samo miasto ma wiele atrakcji do zaoferowania. Wielkie wrażenie robi stare miasto, z głównym placem, Spianada, na którym znajdziemy kilka zabytków - Rotundę Maitland, kolumnadę Liston czy pomnik pierwszego gubernatora Grecji, Joanisa Kapodistriasa. Od wschodu stare miasto zamyka zamek - Fortezza Vecchia. Na zachodzie stare miasto zamyka drugi zamek, nazywany nowym (Fortezza Nuova). Inne ciekawe miejsca na starym mieście Korfu: urząd miasta, plac Annunziata z zabytkową dzwonnicą, kościół świętego Spirydona, Pałac św. Michała i św. Jerzego w Korfu. Trochę dalej od starego miasta znajduje się pałac Mon Repos, w którym mieści się ciekawe muzeum archeologiczne, a obok niego, w parku, są interesujące ścieżki spacerowe pośród ruin dawnego miasta. Muzeum, które polecam odwiedzić jako pierwsze, jest Muzeum Archeologiczne Korfu (położone przy ulicy Vrela Armeni 1).

Przeczytaj również: Korfu - przewodnik turystyczny

Plaże na Korfu

Nie da się pojechać na Korfu i nie odwiedzić żadnej plaży! Tych jest tutaj pod dostatkiem, w dużym uproszczeniu można przyjąć, że północ wyspy jest górzysta, a znajdujące się w tym rejonie plaże są żwirowe. Południe Korfu jest mniej górzyste i ma w większości piaszczyste plaże. Obie strony są rozwinięte pod turystów, jednak południe uchodzi za mniej skomercjalizowane. Polecane plaże? Sprawdzone przez nas Loggas, Benitses, Ampelaki, Agios Spiridon, Sidari. Nie bój się wybrać na inne, z całą pewnością ciężko będzie się rozczarować!

Achillion

Najlepiej odwiedzić je wybierając się na noc do miasteczka Benitses, które położone jest około 12 kilometrów od Korfu i sama w sobie jest atrakcyjną, dawną rybacką wioską. Achiliion to okazały pałac, który w XIX wieku wybudowała słynna Sissi - Elżbietę Bawarską. Zarówno pałac jak i ogrody otwarte są do zwiedzania.

Monastyry na Korfu

Korfu posiada sporo pięknych monastyrów, warto zajrzeć chociaż do jednego. Nasi faworyci: Monastyr Mirtiotissas (z muzeum wewnątrz), Monastyr Paleokastritsa.

Kanał miłości (Canal d’Amour)

Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych widoków z wyspy - widok na przylądek Drasis, na którym znajdują się ogromne, wapienne klify. Większość magazynów podróżniczych pisząc o Korfu, umieszcza w tekście zdjęcie właśnie z widokiem na kanał miłości.

Porto Timoni

Niesamowite zwężenie na północnym wschodzie wyspy, gdzie szerokość wyspy wynosi zaledwie 50 metrów i... po obu stronach zwężenia znajduje się plaża. Niesamowie miejsce, zarówno na kąpiel jak i na sesje fotograficzną (po drodze znajduje się taras widokowy z nieziemskim widokiem). Do tego miejsca nie dojedziemy samochodem. Aby dojść do Porto Timoni trzeba zrobić kilometrowy spacer z miasteczka Afionas, które jest z kolei dobrym miejscem na nocleg i wylegiwanie się na plaży.

Angelokastro

Bizantyjski zamek położony na najwyższym szczycie na północno-zachodnim wybrzeżu Korfu. Zamek uznawany jest za jeden z najbardziej wartościowych zabytków bizantyjskich na terenie Grecji. Jeżeli nie mamy wynajętego samochodu, to do zamku najłatwiej będzie się nam dostać z miejscowości Palaiokastritsa. Więcej o miejscowości w naszym przewodniku po Korfu.

Taras widokowy na zdjęcie z samolotem w tle

Kojarzycie karaibskie Sint Maarten, gdzie ludzie robią sobie na plaży zdjęcia z samolotami, które startują z nieodległego lotniska? Na Korfu wpadli na pomysł zrobienia podobnej atrakcji. Za lotniskiem (mapa Google) znajduje się ścieżka widokowa, na której możemy zrobić sobie zdjęcie z samoletem nad głową w tle! Obok trasy znajduje się pięknie położony Monastyr Vlacherna.

Laguną Korission

Magiczne miejsce, które może kojarzyć się z polskim Helem w wersji mini. Korisson, to laguna, którą od morza odgradza... plaża. Miejsce robi ogromne wrażenie, warto się na nie wybrać - tym bardziej, że nie dociera tu większośc turystów.


Tagi: Korfu   Grecja  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ