Burgas - przewodnik turystyczny - jak tanio dolecieć do Burgas, gdzie spać, co warto zobaczyć?

Burgas, Bułgaria

Burgas to piękne miasto, do którego przyjeżdża masa turystów z Polski. Foto: Vladimir Petkov, flickr.com


Liczące około 200 tysięcy mieszkańców Burgas jest czwartym największym miastem w Bułgarii. Miasto położone jest nad Morzem Czarnym, do którego pieszczysty dostęp jest z całego wschodniego wybrzeża miasta. To jedno z ulubionych miejsc Polaków podróżujących do Bułgarii. Przekonaj się sam, jak łatwo dotrzeć do Burgas i cieszyć się słońcem!

Burgas - informacje ogólne i notka historyczna

Początki miasta sięgają XIV wieku, kiedy na terenie dzisiejszego Burgas założono warownie, która w XVIII wieku przekształciła się w miasto. Burgas jest jednym z największych i najważniejszych miast Bułgarii.

Jak dotrzeć do Burgas

Jak tanio dolecieć do Burgas?


Od dziesiątek lat Bułgaria jest atrakcyjnym miejscem dla Polaków. Nie inaczej jest dzisiaj, loty do Burgas oferowane są z wielu polskich lotnisk. W chwili pisania tego tekstu (12 sierpnia 2020), do Burgas można lecieć z Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa (Ryanair) oraz z Warszawy i Katowic (Wizzair). Część z przelotów organizowana jest wyłącznie w sezonie wakacyjnym. Szukając biletów z wyprzedzeniem bez problemów można znaleźć loty za 109 PLN za lot w jedną stronę.

Do Burgas można łatwo dojechać z innych regionów Bułgarii. Aby dowiedzieć się jak, sprawdź nasz artykuł: Bułgaria - przewodnik turystyczny.

Transport z lotniska do centrum Burgas

Burgas - lotnisko. Jak dotrzeć do Burgas z lotniska?


Burgas obsługiwane jest przez lotnisko Burgas airport (BOJ), które znajduje się w dzielnicy miasta nazywającej się Sarafovo. Z lotniska do centrum Burgas jest około 10 kilometrów. Z lotniska do centrum Burgas jeżdżą autobusy miejskie - numerem 15 dojedziemy do centrum w około 30 minut. Cena przejazdu to 1 BGN (około 2 PLN). Autobusy kursują w godzinach 6:00-23:00 Przystanek autobusowy znajduje się przed lotniskiem.

Transport z lotniska w Burgas do Słonecznego Brzegu

Około 30 kilometrów na północ od lotniska Burgas znajduje się popularny kurort Słoneczny Brzeg. Leżący nad długą plażą kurort chwali się posiadaniem około 600 hoteli i 400 restauracji. Z lotniska na Słoneczny Brzeg kursują busy odjeżdżające sprzed lotniska. Cena przejazdu to  18 BGN lub 9 EUR.

Burgas - komunikacja miejska

Komunikacja miejska w Burgas.


Po Burgas jeżdżą autobusy oraz trolejbusy. Koszt przejazdu to 1 BGN (około 2 PLN). Pojazdy poruszają się w godzinach 6:00-23:00.

Noclegi w Burgas

Gdzie tanio spać w Burgas? Przeglądamy tanie noclegi na Burgas.


Noclegi w Burgas, podobnie jak w całej Bułgarii, nie należą do najdroższych. Za noc w pokoju dwuosobowym zapłacisz od 70 PLN, natomiast pokój w wieloosobowym dormie lub w pokoju jednoosobowym zaczyna się od około 40 PLN.

Do wyszukania noclegu w Burgas polecam Ci wyszukiwarkę Booking, z którą współpracujemy.

Booking.com

Korzystając z powyższej wyszukiwarki wynagradzasz moją pracę nad stroną - za każdą rezerwację otrzymuję mała prowizję. Dzięki!

W Burgas sporo jest kwater prywatnych. Ceny zaczynają się od 80 PLN za dwuosobowy apartament i od 70 PLN za apartament jednoosobowy.

Burgas - atrakcje

Atrakcje Burgas.


Burgas ma ciekawe położenie. Na całym wschodnim wybrzeżu miasta ciągnie się główna plaża, która posiada doskonałe zaplecze turystyczne. Na plaży znajduje się okazała, długa promenada. W centrum miasta, sąsiadująco z główną plażą Burgas, znajduje się duży park, w którym znajduje się trochę ciekawych miejsc, jak chociażby Panteon, fontanny, kaplica oraz pomnik Adama Mickiewicza, który spędził w Burgas kilka miesięcy pod koniec swojego życia.

Burgas to również interesujące placówki muzealne. W mieście znajduje się Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Historyczne - każde warte odwiedzenia.

Na zachodniej części Burgas rozpoczyna się Jezioro Burgaskie - największy zbiornik wodny Bułgarii. Co ciekawe, jest to słone jezioro. Jego zasolenie wynosi 4-11%.

Burgas - wskazówki praktyczne

Burgas - informacje praktyczne


- Burgas uchodzi za bezpieczne miasto, jednak policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami i oszustami w taksówkach, którzy naliczają za przejazd więcej, niż powinni

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2023


Tagi: Burgas   Bułgaria  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ