Couchsurfing - poradnik - jak znaleźć nocleg w Couchsurfing?

poradnik taniego podróżowania

Couchsurfing - opinie i komentarze.


Couchsurfing to jeden z przykładów na to, jak wspaniałym potrafi być człowiek. To rozbudowana sieć dzięki której każdy może skorzystać z bezpłatnego noclegu zlokalizowanego np. w domu jednego z użytkowników Couchsurfing. To sieć w której znajdziemy ludzi z całego świata. W chwili obecnej w społeczności couchsurfing znajduje się ponad 10 milionów osób!

Aby zostać członkiem społeczności Couchsurfing musimy założyć profil na stronie portalu - couchsurfing.com. Podczas rejestracji ustalasz, co chcesz wnieść do społeczności CS - możesz zgłosić się do przyjmowania gości, mając np. wolną kanapę, czy nawet skrawek podłogi i karimatę. Jeżeli nie masz gdzie kogoś przenocować, możesz zadeklarować się, że jesteś gotowa spotkać się z podróżnikiem z CS i np. oprowadzić go po mieście. Po rejestracji uzupełnij koniecznie swój profil - dodaj zdjęcia, napisz trochę o sobie - nikt nie będzie chciał ugościć anonima, co nawet swojego zdjęcia nie ma na profilu.

Po założeniu konta na CS jesteś już jego członkiem. Możesz zacząć wysyłać zapytania do użytkowników z całego świata z prośbą o nocleg lub np. oprowadzenie po mieście. Działa to w dwie strony - od tej pory użytkownicy CS mogą również pisać do Ciebie. Po każdej wizycie z kimś z CS wymieniasz się z gospodarzem/gościem komentarzami - mogą być pozytywne lub negatywne. Oczywiście im więcej pozytywnych komentarzy, tym łatwiej znaleźć kogoś, kto nas przenocuje. Gorzej, jeżeli będziemy mieli negatywne komentarze.

O czym warto pamiętać wysyłając zapytanie?

1. Im większe miasto tym trudniej znaleźć nocleg. Mieszkańcy Paryża, Barcelony, Nowego Yorku czy Tokio otrzymują dziennie dziesiątki zapytań. Szansa, że wybiorą właśnie Ciebie nie zawsze jest duża. Postaraj się ją zwiększyć. Jak?

2. Dopasowuj wiadomości do osoby. Nie korzystaj z opcji Kopiuj/Wklej (łatwo powiedzieć). Nie jest jednak tajemnicą, że wiadomość dopasowana do konkretnej osoby (jej wieku, płci, zainteresowań) będzie dużo bardziej skuteczna.

3. Unikaj podróżowania w dużej grupie. Najłatwiej znaleźć nocleg dla jednej osoby, potem dwóch itd. Jeżeli zwiedzacie w więcej niż 3 osoby rozważcie podzielenie się na mniejsze grupki.

4. Nie zapomnij o podarunku dla osoby, która Cię przyjmuje. Dowiedz się, czy chciałaby dostać coś szczególnego. Być może zbiera monety, znaczki lub kubki z całego świata. Znaczna część osób z CS zbiera magnesy ze świata. Pozostawi to po Tobie dobre wrażenie i zwiększy szanse na pozytywny komentarz

5. Po piąte i chyba najważniejsze. Na świecie CS nie jest odbierany jako darmowa noclegownia. A nawet jeżeli jest to nikt się do tego nie przyznaje. Jest to przede wszystkim forma wymiany doświadczeń, zawiązywania międzynarodowych znajomości, poznania nowego miejsca od kuchni. Pamiętajmy o tym!

poradnik taniego podróżowania

Couchsurfing - opinie i komentarze.


Jak podaje strona aktualnie zarejestrowanych jest ponad 9 milionów ludzi(!!!) z całego świata. Jeżeli podoba Ci się ta idea nie czekaj dłużej. Załóż konto i ciesz się tanimi podróżami. Aby to zrobić stwórz swój profil na stronie www.couchsurfing.com.

Zobacz także:
Couchsurfing - wady i zalety

Couchsurfing - moja opinia
Couchsurfing - moja opinia - część 2


Tagi: couchsurfing  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ