Wynajęcie samochodu na Gwadelupie - poradnik

Drogi na Gwadelupie

Drogi na Gwadelupie - na zdjęciu jedna z bocznych dróg. Główne trasy są dużo lepszej jakości.


Lecąc na Karaiby zdecydowaliśmy się na wynajęcie samochodu na Gwadelupie. Ile kosztuje wynajęcie samochodu na Gwadelupie? Jak wynająć samochód na Gwadelupie? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Na wstępie przeczytaj nasz poradnik dotyczący wynajmu auta: wynajem samochodu - poradnik.

Samochód na Gwadelupie wynajęliśmy przez wyszukiwarkę rentalcars.com. Zapłaciliśmy 13 EUR za dobę za skodę citygo. W rzeczywistości otrzymaliśmy nowego forda focusa. Można wynająć auto za trochę niższą kwotę, jednak trzeba to zrobić dużo wcześniej, a nie na kilka dni przed wyjazdem, jak to było w naszym przypadku. Zasady wynajmu to odbiór i zwrot z pełnym bakiem, brak limitów kilometrów, obowiązkowa karta kredytowa z kwotą 800 EUR do zablokowania tytułem kaucji.

Przeczytaj również: Gwadelupa - przewodnik turystyczny

Już na wstępie mieliśmy problem, bo okazało się, że na wyjazd zapomnieliśmy spakować kredytówki. Czy można płacić kartą debetową za wynajem auta? To pytanie często pojawia się w internecie. Ludzie nie mają kart kredytowych i chcą zapłacić za wynajęcie samochodu kartą debetową. Czy tak można? Lecąc samolotem przeczytaliśmy regulamin - nie można. W regulaminie wyraźnie jest napisane, że kaucja zostanie zablokowana wyłącznie na karcie kredytowej (z wybitymi danymi właściciela na karcie), a żadna inna karta nie zostanie przyjęta. Trochę nas to zmartwiło, ale dolecieliśmy na Gwadelupę, poszliśmy do punktu odbioru i... daliśmy kartę debetową. Pracownik zablokował na niej 800 EUR i nie było żadnych problemów. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta - to kwestia szczęścia. Niektórzy pracownicy sprawdzają kartę, inni nie sprawdzają. Jednym słowem - loteria. Nam się udało. Gdyby się nie udało, rozwiązania są różne, polecam przeczytać umowę przed dokonaniem wynajęcia. Czasem można zapłacić kaucje gotówką, czasem kartą debetową. W regulaminach przeważnie wskazana jest wyłącznie karta kredytowa. Często jednak wszystko tak naprawdę zależy od pracownika, na którego trafimy.

Drogi na Gwadelupie są dobrej jakości. Główne trasy są w standardzie europejskim. Boczne uliczki wyglądają tak, jak na zdjęciu powyżej. Drogi przecinające wyspy Gwadelupy potrafią być bardzo kręte. Radzę uważać na zakrętach, kręte drogi są wąskie, a dużo osób ma w zwyczaju jechać środkiem, aby zmniejszać kąt skręcania i wraca na swój pas dopiero po zobaczeniu nadjeżdżającego z przeciwnej strony auta.

Przeczytaj również: lista atrakcji na Gwadelupie

Cena paliwa w Gwadelupie jest niewiele wyższa od tej w Polsce. W niecały miesiąc zjechaliśmy całą wyspę, odwiedziliśmy większość atrakcji, codziennie jeździliśmy na plażę, do sklepów i tak dalej. W niecałe cztery tygodnie przejechaliśmy 1049 kilometrów, co daje średnią niecałych 50 kilometrów dziennie. Za benzynę (tankowanie w trakcie wyjazdu + zatankowanie na koniec, żeby oddać auto z pełnym bakiem) zapłaciliśmy łącznie 112 EUR, co dało łącznie 482,51 PLN ściągniętych z naszej karty płatniczej.

Podliczając wydatki, za wynajem auta na Gwadelupie (koszt dziennego wynajęcia samochodu + koszt paliwa przeliczony na 1 dzień pobytu) płaciliśmy około 76 PLN dziennie. Pobrana na początku wyjazdu kaucja 800 EUR za wynajęcie samochodu została nam zwrócona na konto po 9 dniach po tym, jak oddaliśmy samochód w wypożyczalni.


comments powered by Disqus
Tagi: Gwadelupa  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ