Osaka - przewodnik turystyczny

Osaka

Osaka to ogromne miasto. Foto: Pedro Szekely, flickr.com


Osaka to trzecie (po Tokio i Jokohamie) największe miasto Japonii. Razem z Kioto i Kobe wchodzi w skład zurbanizowanego regionu Keihanshin, który zamieszkuje prawie 20 milionów osób. Jest znaczącym portem azjatyckim oraz jednym z najważniejszych miejsc w historii Japonii.

JAK NAJTANIEJ DOLECIEĆ DO OSAKI?

Jak tanio dotrzeć do Osaki?


Czasami pojawiają się promocje na loty do Osaki. Dla przykładu, w grudniu 2017 roku można było polecieć z Polski do Osaki liniami Air France za 1747 PLN. Polecam śledzić strony agregujące promocje linii lotniczych.

TRANSPORT Z LOTNISKA - Kansai (KIX) i Osaka (ITM) International Airport

Dojazd z lotniska do Osaki.


Osaka obsługiwana jest przez 2 lotniska: Kansai International Airport (KIX) i Osaka International Airport (ITM).

Kansai International Airport (KIX) jest głównym lotniskiem Osaki i całego obszaru Keihanshin. Najprostszym sposobem na dotarcie do miasta jest transport busem Osaka Airport Limousine - za 1550 JPY (około 50 PLN) dojedziemy do Osaki, za 1950 JPY (około 60 PLN) do Kobe, a za 2550 JPY (około 80 PLN) dojedziemy do Kyoto.

Do Osaka International Airport (ITM - lotnisko znane jest jako Itami Airport) kursują głównie samoloty na lotach krajowych. Podobnie jak z KIX, najwygodniej dojechać z ITM busami Osaka Airport Limousine, które kursuje w różnych kierunkach miasta za 500-600 JPY (około 16 PLN).

KOMUNIKACJA MIEJSKA W OSACE

Metro w Dominikanie

Komunikacja miejska w Osace jest niesamowicie rozwinięta.


Transport publiczny w Osace jest niesamowicie rozbudowany. Po mieście i całej aglomeracji porusza się wiele firm, co powoduje, że komunikacja publiczna w Osace może przerażać. Dla turysty najpowszechniejszym środkiem transportu będzie metro. Po mieście można jednak poruszać się innymi przewoźnikami, prywatnymi firmami, które po nim jeżdżą. W ten sposób dojedziemy np. do Universal Studios Japan. Aby zrozumieć, jak wygląda transport publiczny w Osace, musimy spojrzeć na mapę i rozpiskę przewoźników. Znajdziemy ją na oficjalnej turystycznej stronie Japonii pod tym adresem: www.japan-guide.com/e/e4006.html.

Cena za przejazd zależy od pokonanego dystansu (wynosi od 200 do 350 JPY - maksymalnie około 10 PLN za przejazd). Najłatwiej będzie nam się poruszać zakupując kartę ICOCA (działającą w całym regionie Kansai). Kartę kupimy w automatach biletowych (za 2000 JPY - około 60 PLN, 500 JPY to zwrotna kaucja, 1500 JPY trafia na nasze saldo). Nie pomylmy się i nie kupmy karty Pitapa, która jest bardziej skierowana dla lokalnych mieszkańców. Karta nie upoważnia nas do zniżek, ale dzięki jej posiadaniu podróżowanie staje się dużo łatwiejsze - kartę zasilamy w biletomacie gotówką i przykładamy ją w trakcie podróży. Dzięki temu system automatycznie pobiera odpowiednią opłatę za przejazd.

W Osace dostępne są dwie interesujące karty:
- Osaka Amazing Pass (2300 JPY (około 70 PLN) za 24h, 3000 JPY (około 90 JPY) za 48h) - karta do zakupienia w informacjach turystycznych i turystycznych agencjach. Upoważnia do bezpłatnego poruszania się metrem i busami wewnątrz Osaki oraz umożliwia wejście bez opłat do wielu głównych atrakcji, m.in. do Zamku w Osace czy do Umeda Sky Building
- Osaka One-Day Pass (800 JPY w dni robocze, 600 JPY w weekendy i święta) - do kupienia w kioskach i na stacjach metra. Upoważnia do bezpłatnego poruszania się metrem, busami i tzw. "New Tram" (z wyłączeniem linii OTS).

Jeżeli mamy zamiar podróżować po całej aglomeracji Keihanshin i zawitać również do Kyoto i Kobe, musimy zainteresować się narodowym przewoźnikiem kolejowym Japonii, JR. Więcej informacji w naszym przewodniku po Japonii. Pisząc w skrócie, powinniśmy się zastanowić nad kupnem karty Unlimited Kintetsu Rail Pass, która umożliwi nam podróżowanie przez 5 dni po całym obszarze regionu Konsai. Koszt 3700 JPY (około 120 PLN). Szczegółowa rozpiska dostępnych możliwość znajduje się pod adresem https://www.japan-guide.com/e/e2357_kansai.html.

NOCLEGI W OSACE

Gdzie tanio spać w Osace?


Noclegi w Osace nie należą do najdroższych. Za nocleg w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 70 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 30 PLN. Spodziewajmy się bardzo małych powierzchni.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

 

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

OSAKA - WARTE ODWIEDZENIA

Atrakcje w Osace.


Osaka jest wielkim miastem, co powoduje, że głównych atrakcji nie uda nam się obejść pieszo. Symbolem miasta jest XVI wieczny Zamek Osaka. Inne znane miejsca w Osace to m.in. Świątynia buddyjska Shitenno-ji (Czterech Królów Nieba) i chramy shinto Tenmangu i Imamiya Ebisu-jinja. Bardziej współczesne atrakcje to ogromne oceanarium (Kaiyukan, www.kaiyukan.com) i rozrywki Universal Studios Japan.

Z powodu rozmiarów miasta zwiedzanie warto podzielić na dzielnice:

Dōtonbori - rozrywkowa dzielnica wypełniona ogromnymi bilbordami, kasynami, salonami gier, klubami karaoke, teatrami. To właśnie ta dzielnica stanowiła inspirację dla futurystycznego miasta z filmu Łowca Androidów (Blade Runner).

Kitashinchi - imprezowa dzielnica, wypełniona barami i klubami.

Shinsaibashi - ekskluzywna dzielnica wypełniona kawiarniami i herbaciarniami z gejszami. Miejsce z wieloma butikami oferującymi lokalne rękodzieło. Dzielnica znana z hoteli miłości. Najpopularniejsza dzielnica zakupowa Osaki.

Amerikamura - modna, młodzieżowa dzielnica w stylu amerykańskim.

Tobita Shinchi - dzielnica czerwonych latarni, seks shopów i salonów masażu.

PRZYDATNE STRONY

Osaka - przydatne strony.


www.japan-guide.com/e/e2157.html - rozbudowana zakładka o Osace na oficjalnej turystycznej stronie internetowej Japonii (ENG)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018


comments powered by Disqus
Tagi: Osaka   Japonia  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ