Busan - przewodnik turystyczny

Busan (Pusan) to główne miasto portowe Korei Południowej. To zarazem drugie (po Seulu) największe miasto w kraju. Seul znajduje się na północy państwa, natomiast Busan położony jest na jego południu.

Jak dolecieć do Busan

Jak tanio dotrzeć do Busan?


Do Busan praktycznie nie pojawiają się promocje lotnicze z Europy. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie lot do Seulu i stamtąd podróż do portowego miasta. Do Busan dojedziemy z Seulu pociągiem już za 88 PLN w jedną stronę (czas przejazdu od 2:40h). Więcej w artykule Korea - przewodnik turystyczny

Jak dojechać z lotniska do centrum

Dojazd z lotniska do centrum Busan (Pusan).


Lotnisko Gimhae Airport (PUS) skomunikowane jest z centrum miasta autobusem miejskim (1000 KRW, około 3 PLN) oraz autobusami Limousine Bus (6000 KRW, około 18 PLN). Najwygodniejsze rozwiązanie to jednak przejazd metrem (Gimhae Light Rail) za niecałe 2000 KRW.

Busan - komunikacja miejska

Metro w Dominikanie

Komunikacja publiczna w Busan.


Turyści bez problemu będą poruszać się po Busan przy pomocy metra, które doprowadzi nas do najważniejszych miejsc w mieście. Sieć posiada 5 linii. Koszt przejazdu to 1300-1500 KRW (w zależności od odległości). Jeżeli mamy zamiar dużo się poruszać, pomyślmy o zakupie karty Busan Hanaro Card. Karta kosztuje 6000 KRW, można zasilać ją gotówką i używać jako środek płatności w każdym środku transportu w mieście. Dodatkowo karta upoważnia do zniżek - minimalna cena za przejazd metrem spada z 1100 KRW do 990 KRW, a za przejazd busem 1080 KRW zamiast 1200 KRW, a dodatkowo, cena za przejazd busem (jeżeli będzie to przesiadka z metra w ciągu 20 minut) spada do 250 KRW.

W Busan przejazd taksówką jest całkiem tani. Standardowa cena to 2800 za "trzaśnięcie drzwiami" i przejechanie 2 kilometrów, a następnie 100 KRW za każde 143 metry. Taksówki są szybsze od metra, które jeździ okrężnymi trasami.

Noclegi w Busan

Gdzie tanio spać w Busan?


Baza noclegowa w Busan jest rozwinięta. Cena za noc w dwuosobowym pokoju zaczyna się od 90 PLN, natomiast noc w pokoju wieloosobowym to koszt od około 25 PLN za osobę.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

Inną możliwością, którą warto sprawdzić w Busan są kwatery prywatne na Airbnb. Cena za dwuosobowy pokój zaczyna się od 60 PLN.

Atrakcje Busan

Atrakcje w Busan.


Beomeosa Temple - jedna z najbardziej okazałych świątyń w Korei. Założona w 678 roku. Dojedziemy do niej linią 1 metra (Beomeosa station)

Yonggungsa Temple - świątynia położona majestatycznie na przybrzeżnych skałach. Położona niedaleko Haeundae Beach, uznawanej za najpiękniejszą plażę Korei Południowej.

Yongdusan Park - mały park, w którym znajduje się m.in. wieża Busan Tower, na której szczyt można wjechać za 4000 KRW (linia 1, Nampo station).

40 Steps (40 Gyedan) - kilka odnowionych wiekowych uliczek (linia 1, Jungang station).

Cmentarz ONZ - jedyny na świecie.

Warte odwiedzenia są muzea: Busan Museum, (darmowy wstęp, linia 2, przystanek Daeyeon), Busan Museum of Art (darmowy wstęp, linia 2, stacja Busan Museum of Art station) oraz Busan Modern History Museum (linia 1, stacja Jungang lub Nampo)

rynek rybny Jagalchi (linia 1, stacja Jagalchi station)

Busan uznawane jest za miejsce z najlepszymi plażami w Korei. Najpopularniejsze to Haeundae Beach (niedaleko stacji lini 1 - Haeundae), Songjeong Beach i Gwangalli Beach.

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Busan to Seokbulsa temple, świątynia, do której dojdziemy 1,5 godzinnym górskim spacerem.

Busan - wskazówki praktyczne

Busan - wskazówki praktyczne.


- z Busan można popłynąć promem do Japonii - do Fukukoka (171000 KRW za bilet w dwie strony) i Tsushima (75000 KRW w jedną stronę). Rejs do Tsushimy to popalarna, jednodniowa wycieczka

Przydatne linki

Busan - przydatne strony.


www.english.busan.go.kr - oficjalna, turystyczna strona Busan (ENG)

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020


Tagi: Busan   Korea Południowa  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ