Tuzla - przewodnik turystyczny

Centrum Tuzli, Bośnia i Hercegowina

Centrum miasta Tuzla.


Tuzla jest małym (ponad 100 tysięcy mieszkańców) miastem z kilkoma atrakcjami turystycznymi. Miejsce to osiedlone było już przed tysiącami laty, a na przestrzeni wieków przechodziło w panowanie różnych państw, zwłaszcza Imperium Osmańskiego. Miasto jest znanym ośrodkiem wydobywniczym soli.

Tuzla - informacje ogólne i notka historyczna

Pierwsi ludzie osiedlili się na terenach dzisiejszego miasta w czasach neolitu. Od 1460 roku Tuzla należała do Imperium Osmańskiego i stała się znana z wydobycia soli. Dzisiaj jest to miasto liczące ponad 100 tysięcy mieszkańców, które stanowi jedno z ważniejszych miast Bośni i Hercegowiny.

Jak dotrzeć do Tuzli

Jak tanio dotrzeć do Tuzli?


Osoby mieszkające na zachodzie kraju powinny pomyśleć nad lotem do Tuzli z Berlina (Wizzair), za cenę od 50 EUR za lot w dwie strony. Reszta może pomyśleć nad lotem do Tuzla z przesiadką, np. polecieć tanimi liniami do Frankfurtu albo Eindhoven i stamtąd polecieć do Tuzla. Łączny koszt za wszystkie loty powinien wynieść 240-400 PLN.

Transport do Tuzla z lotniska

Dojazd z lotniska do Tuzli.


Lotnisko Tuzla Airport (CLJ, www.tuzla-airport.ba) położone jest 15 km od centrum Tuzli. Do miasta możemy dojechać autobusem 11 (www.gipstk.com). Musimy wtedy podejść do miasteczka Dubrave (około 800 metrów), skąd do Tuzli pojedziemy busem za około 2 EUR (4 BAM). Z miasta autobus ten złapiemy na drodze M18.

Jeżeli nie chce nam się iść, to bezpośrednio z lotniska dojedziemy taksówką. Cena jaką powinniśmy zapłacić to 10 EUR. Wielu taksówkarzy będzie próbowało wyciągnąć od nas więcej pieniędzy, nie gódźmy się na to.

Jeżeli chcemy jechać do Sarajewa, to Wizzair oferuje za 18 EUR shuttle bus z lotniska.

Tuzla - komunikacja miejska

Tuzla jest małym miastem, które przejdziemy pieszo. Jeżeli myślimy o dalszych kierunkach, to po mieście kursują autobusy (www.gipstk.com). Bilet za przejazd 1,5 BAM (niecały 1 EUR), wsiadamy przednimi drzwiami i kupujemy bilet u kierowcy.

Noclegi w Tuzla

Gdzie tanio spać w Tuzli?


Tuzla posiada bardzo skromną bazę noclegową. Za noc w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 70 PLN, wieloosobowych dormów jest bardzo mało, cena za jedno łóżko zaczyna się od 65 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

Atrakcje Tuzli

co warto zobaczyć w Londynie

Sprawdź darmowe atrakcje miasta.


Warto przejść się po starówce klimatycznymi uliczkami i zajść do Gradski Park i położonego obok placu Solnego (Solni trg, jest to historyczne centrum miasta) z fontanną Gradską, meczetem i innymi, historycznymi budynkami. Obok znajduje się duży bazar, Gradska Pijaca.

W centrum znajduje się Pannonica, niezwykła atrakcja miasta - słone jeziora. Obok znajduje się wzgórze Slana Banja, będąca parkiem pamięci.

Tuzla - informacje praktyczne

Tuzla - wskazówki praktyczne.


- z Tuzli można łatwo dojechać do Belgradu (busy między 6:15 a 16:25, odległość 200 km i około 3h jazdy, cena około 40 PLN) i Sarajewa (3h jazdy, cena około 40 PLN)

Tuzla - przydatne linki

Tuzla - przydatne strony.


www.bhtourism.ba/eng/tuzla.wbsp - zakładka o Tuzli na oficjalnej, turystycznej stronie Bośni i Hercegowiny (ENG)

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020


o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ