Santa Barbara de Samana (Samana) - przewodnik turystyczny

Miasto Santa Barbara de Samana, Dominikana

Santa Barbara de Samana - stolica Dominikany.


Santa Barbara de Samana - czyli w skrócie po prostu Samana. Fantastyczne, stutysięczne miasteczko, które jest naszym zdaniem najlepszą przystanią do zwiedzania półwyspu Samana w Dominikanie.

JAK NAJTANIEJ DOSTAĆ SIĘ DO SAMANY?

Jak tanio dotrzeć do Samany?


Do Dominikany, mimo, że jest to bardzo odległy kierunek, można się tanio dostać. W ostatnim czasie do kraju pojawiają się systematyczne promocje lotnicze. Więcej w artykule Dominikana - przewodnik turystyczny.

Do Samany dojedziemy ze stolicy, Santo Domingo autokarem Caribe Tours (www.caribetours.com.do).

KOMUNIKACJA MIEJSKA W SAMANIE

Samana transport publiczny

Poruszanie się po Samanie.


Samana jest na tyle małym miasteczkiem, że w zupełności możemy poruszać się po niej pieszo. Jeżeli mamy ochotę, możemy skorzystać z transportu publicznego. Po mieście poruszają się moto riksze (50 RDS za krótki przejazd wewnątrz miasta) lub można prosić o pomoc (a w zasadzie to będziemy przez nich zaczepiani na każdym kroku) ludzi na skuterach (motoconcho) - spotkać można ich na każdym kroku - w zasadzie każdy ze skuterem bardzo chętnie zawiezie nas tam, gdzie będziemy chcieli. Na dalsze odległości pojedziemy guagua.

Dadatkowe artykuły:
- dojazd z Samany do wodospadu El Limon
- dojazd z Samany do plaży Playa Rincon

Samana jest najważniejszym punktem na transportowej mapie Półwyspu Samana.

NOCLEGI W SAMANIE

Gdzie tanio spać w Samanie?


Noclegi w Samanie są drogie. Za nocleg w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 160 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 40 PLN. Warto mieć na uwadze, że tanich miejsc noclegowych nie znajdziemy w internecie - dostępne są na miejscu. Ja jednak polecam każdemu, kto jedzie do Samany, skorzystać z usług airbnb. Fantastyczną i tanią miejscówkę oferuje tam Pierre. Po więcej szczegółów odsyłam do osobnego artykułu, w którym opisuję, gdzie w Samanie spaliśmy i które miejsca polecamy, a które odradzamy: Samana noclegi - polecane i odradzane.

Jeżeli jednak chcesz mieć wykupiony nocleg z wyprzedzeniem, to zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.