Santa Barbara de Samana (Samana) - przewodnik turystyczny

Miasto Santa Barbara de Samana, Dominikana

Santa Barbara de Samana - stolica Dominikany.


Santa Barbara de Samana - czyli w skrócie po prostu Samana. Fantastyczne, stutysięczne miasteczko, które jest naszym zdaniem najlepszą przystanią do zwiedzania półwyspu Samana w Dominikanie.

Samana - informacje ogólne i notka historyczna

Samana jest niewielkim miasteczkiem liczącym około 15 tysięcy mieszkańców. Zostało założone w 1756 roku. Dzisiaj uchodzi za jeden z ośrodków turystycznych Dominikany.

Jak dotrzeć do Samany

Jak tanio dotrzeć do Samany?


Do Dominikany, mimo, że jest to bardzo odległy kierunek, można się tanio dostać. W ostatnim czasie do kraju pojawiają się systematyczne promocje lotnicze. Więcej w artykule Dominikana - przewodnik turystyczny.

Do Samany dojedziemy ze stolicy, Santo Domingo autokarem Caribe Tours (www.caribetours.com.do).

Noclegi w Samanie

Gdzie tanio spać w Samanie?


Noclegi w Samanie są drogie. Za nocleg w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 160 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 40 PLN. Warto mieć na uwadze, że tanich miejsc noclegowych nie znajdziemy w internecie - dostępne są na miejscu. Ja jednak polecam każdemu, kto jedzie do Samany, skorzystać z usług airbnb. Fantastyczną i tanią miejscówkę oferuje tam Pierre. Po więcej szczegółów odsyłam do osobnego artykułu, w którym opisuję, gdzie w Samanie spaliśmy i które miejsca polecamy, a które odradzamy: Samana noclegi - polecane i odradzane.

Jeżeli jednak chcesz mieć wykupiony nocleg z wyprzedzeniem, to zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

Komunikacja miejska w Samanie

Samana transport publiczny

Poruszanie się po Samanie.


Samana jest na tyle małym miasteczkiem, że w zupełności możemy poruszać się po niej pieszo. Jeżeli mamy ochotę, możemy skorzystać z transportu publicznego. Po mieście poruszają się moto riksze (50 RDS za krótki przejazd wewnątrz miasta) lub można prosić o pomoc (a w zasadzie to będziemy przez nich zaczepiani na każdym kroku) ludzi na skuterach (motoconcho) - spotkać można ich na każdym kroku - w zasadzie każdy ze skuterem bardzo chętnie zawiezie nas tam, gdzie będziemy chcieli. Na dalsze odległości pojedziemy guagua.

Dadatkowe artykuły:
- dojazd z Samany do wodospadu El Limon
- dojazd z Samany do plaży Playa Rincon

Samana jest najważniejszym punktem na transportowej mapie Półwyspu Samana.

Atrakcje w Samanie

Santo Domingo Parque Colon

Atrakcje Samany.


Samana słynie z tego, że jest najlepszym na świecie punktem obserwacyjnym, w którym można zobaczyć walenie humbaki. To właśnie tutaj każdego roku (w okresie styczeń - marzec) setki tych stworzeń przypływa na gody.

W Samanie znajduje się plaża Playa Cayacoa. Mimo, że jest bardzo ładna, jest wielkim rozczarowaniem. Przy plaży znajduje się luksusowy hotel. Mimo, że plaża jest publiczna (o czym informują wielkie tabliczki na wejściu), do wszystkich turystów, którzy przychodzą na plażę "z miasta" podchodzą na przemian - właściciele sąsiadującego z plażą baru lub ochrona plaży, którzy przekonują, że plaża jest wyłącznie dla gości tego hotelu. Oczywiście jest na to sposób - wykupienie u nich leżaka, Który jest de facto leżakiem wziętym z tego hotelu. Nie da się zbyć tych ludzi, uparcie będą chcieli, żebyś zapłacił, widać, taki mają sposób na dorobienie do pensji.

Wskazówki praktyczne

- jeżeli chcemy budżetowo się odżywiać, to niedaleko dworca autobusowego znajduje się supermarket "Mimasa"

- z Samany odbywają się zorganizowane wycieczki m.in. do parku narodowego Los Haites oraz na niedaleką wyspę Cayo Levanto - rano przy promenadzie chodzą osoby z ofertami podróży - nawet poza sezonem nie będziecie mieli problemu z ich odnalezieniem (sami do Was podejdą)

Przydatne linki

Samana - przydatne strony.


www.gosamana.com - oficjalna strona regionu Samana (ENG)

Nasze artykuły na temat Samany:
Wodospad El Limon - wycieczka, dojazd
Plaża Playa Rincon - dojazd, co należy wiedzieć

Region Samana - przewodnik turystyczny

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020


Tagi: Samana   Dominikana  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ